Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin..  (Okunma Sayısı: 907 Kere Okundu.)
« : Aralık 30, 2009, 04:46:23 ÖS »

KumraLım
*
Üye No : 8462
Yaş : 28
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 1146
Mesaj Sayısı : 13.452
Karizma = 17239


Gerçekten bütün hayatınız boyunca birlikte olmak istediğiniz biriyle iyi-kötü her şeyi paylaşmak için mi evlenmek istiyorsunuz yoksa bu 7 yanlış nedenden ötürü mü?

1. Yanlış neden: Aşığım Ölüyorum


Aşk; makul açıklanabilir bir ruh hali değil ki hu motivasyona güvenip kaç yıl olduğu belirsiz bir angajmana gireceksiniz. Aşıksanız ölüyorsanız bunu doyasıya yaşamanızı tavsiye ederim sadece... Hiçbir aşk birkaç yıldan daha uzun sürmemiştir. Bir süre sonra biter. Bir bakın bakalım o aşk yerini çok sevmeye muhakkak yanında olmak istemeye iyi anlaşmaya arkadaşlığa bırakıyor mu? Aşıksanız evlenme kararı almak için önce o askın bitmesini bekleyin.

2. Yanlış neden: Yalnızlıktan Sıkıldım


Belli ki sıkılan bir insansınız. Yalnızlıktan olduğu gibi birlikte olmaktan da sıkılacaksınız. Üstelik ondan daha da çabuk sıkılacaksınız. Çünkü yalnızlık eninde sonunda sizin kontrolünüzde olması daha muhtemel bir şeydir. Tek başınasınız çünkü istediğinizde bir yere gidebilir istediğinizde televizyonun en olmayacak kanalını izleyebilirsiniz. Ama bir birliktelik hiçbir zaman tamamen sizin kontrolünüzde değildir. Ve halinden sıkılan bir insansanız yalnızlıktan sıkıldığınızdan çok daha büyük bir hızla biriyle birlikte olmaktan ve aynı evde yaşamaktan da sıkılacaksınız.
3. Yanlış neden: Çocuk İstiyorum

Birincisi "Bu dünyaya çocuk getirilmez" klişesinin ayakları her geçen gün daha da sağlam bir şekilde yere basmaya başladı. Dünyanın ve iklimin kaç yıl daha bildiğimiz dünya ve iklim olarak kalacağı bile şüpheli... Üç-beş yıl içinde doğacak bir çocuğun 2100 yıllarına uzanan bir ömrü olabilir. Ben şu ana kadar 2050'den sonrası için ümitli konuşan bir iklimbilimci dinlemedim. Hadi bu kısmı bir kenara bırakalım; ama şu sıralama doğru olamaz:

1-Çocuk istemek
2-Evlenecek birini bulmak
3-Evlenmek
4-Çocuk yapmak...

Doğru sıralama: 2-3-1-4 olmalı

4. Yanlış neden: Babam daha fazla sevgili olarak kalmamıza izin vermiyor...


Bir süredir bir sevgiliniz var ve artık deşifre oldunuz diyelim. Yani hem ailenizin bu durumdan haberi hem de babanızın bu durumu çok da hoş karşılamayacağı bir aile geleneğiniz var. Bu durumda babanız daha fazla üstünüze gelmesin diye sevgilinize bir şekilde baskı yapıp artık evlilik istediğinizi söylemeye ima etmeye başlıyorunuz. Oysa sevgililik sevgililiktir evli olma durumu bambaşka bir şeydir iki insan en azından bir süre birlikte yaşamadan evliliğe karar vermemelidir ideali budur ama coğrafyamızda bu nadir durumlarda mümkün olabildiğinden size tavsiyem; hiç olmazsa biraz büyümeyi bekleyin.

Büyüdükçe hayattan ne istediğinizi daha iyi bilecek daha çok olgunlaşacaksınız. Sırf babanız anneniz öyle istiyor diye bir insanla 50 sene aynı evde yaşama anlaşması yapmanın nasıl bağlayıcı bir sözleşme olduğunun farkına varmak için lütfen biraz daha düşünün.
5. Yanlış neden: Zor bir dönemden çıkmamda bana yardımcı oldu


Zor dönemlerden çıkarken size yardımcı olan kişilere dost akraba ya da psikiyatr denir. Ve bunlar sonradan bir insanın kocanız olması için yeterli şart ve yakınlıklar değildir. O zor dönem bittikten sonra sizinle evlenmek istediğini söyleyen kişi zaten o durumdan Önce de bunu kafasına koymuş demektir. Yani size o yardımı ve desteği aslında karşılıksız vermemiştir. Hadi iyi niyetli düşünmekten vazgeçmeyelim ama desteği size karşılıksız olarak vermiş olsa bile bir insanın yardımsever iyi ve kötü gün dostu olması onunla aynı evi ve mutlu bir seks hayatını paylaşabileceğiniz anlamına gelmez. O iyi bir insandır; işte o kadar...

6. Yanlış neden: Maddi Durumu İyi
Para hiçbir mutluluğun anahtarı değildir olamaz. Bir insanla paylaşılacak mutluluk sadece iyi otomobil ve restoranlarda yaşanabiliyorsa ona mutluluk denmez; tüketim denir. Sizin ve kendisinin rahatça düşünmeden tüketmenizi sağlayan kişiye de olsa olsa sponsor denir Koca denmez.

Mutluluklar iyi anlaşmalar birlikte bir şeylerden keyif almalar paranın gücüyle oluştıırulabilen şeyler değildir. Para sade¬
ce alternatifleri artırır. Ama olmayan bir
şeyin yerine geçemez. Ama zaman zaman
geçtiğini düşündürecek kadar aldatıcı ola¬
bilir. Sonrasında "her şeyim var; ben niye
mutlu değilim?" diye düşünmemek için en
baştan doğru düşünmek gerekir.
7. Yanlış neden: Artık kendime ait bir evim olsun istiyorum

Özellikle bizim coğrafyamıza ait bir motivasyon. Genç kızlar rahat rahat gezip eğlenemedikleri. kendilerine ait bir dünyayı özgürce yaşayamadıkları için bu dünyayı kurmanın yolunun ayn bir evde yasamak olduğunu düşünüyor. Eh toplumumuzda aileler genel olarak kızlarının ayrı yaşamalarına izin vermediği için onlar da "evlenmenin yolunun evlenmek olduğuna karar veriyor. Kızların durumunu anlamaya çalışıyorum. Elbette zor. Kısıtlı bir hayat yaşamaya çalışmak ve hem evi hem dışarıdaki hayatı ikisine de zarar vermeden dengede götürmeye çabalamak. Ama ne olursa olsun kendinize ait bir hayata kavuşmanın yolu nikah masasından geçmez. Yani sadece bu motivasyonla evlenilmez. Unutmayın o hayat da sadece size ait olmayacak. Özgürlüğünüzün aslında çok daha kısıtlı olduğu özelinizin çok daha az olduğu bir hayattır evlilik hayatı. Doğru insanla yapılmadığı müddetçe de kesinlikle baba evini aratır. Hem siz ekmeğinizi elinize bir alın bakalım; ayakları yere sağlam basan bir genç kız belki de kendi evinde bir süre yaşayıp hayatla baş etmek istemesini babasına açıklayabilir. Hiç belli olmaz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin..
« Posted on: Ocak 19, 2020, 02:48:17 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. e-book, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. programı, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. oyunları, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. e-kitap, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. download, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. hikayeleri, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. resimleri, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. haberleri, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. yükle, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. videosu, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. şarkı sözleri, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. msn, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. hileleri, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. scripti, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. filmi, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. ödevleri, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. yemek tarifleri, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. driverları, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. smf, Sakın Bu 7 Neden Yüzünden Evlenmeyin.. gsm
Yanıtla #1
« : Aralık 30, 2009, 05:04:24 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55161


6. Yanlış neden: Maddi Durumu İyi
bu nedenLe asLa ve asLa evLenmem Gülmek :) insan dogru zamani bekLemeLidir dogru kisiyi buLduysa evLenir..

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
Yanıtla #2
« : Ocak 02, 2010, 01:33:47 ÖS »

-LoSS AnGeL-
*
Üye No : 12693
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5276
Mesaj Sayısı : 23.371
Karizma = 45516


bu nedenlerle evlenenler çok Gülmek :)

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
Yanıtla #3
« : Ocak 02, 2010, 01:47:37 ÖS »
Avatar Yok

Turkishfox
*
Üye No : 34602
Yaş : 29
Nerden : Ankara
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 44
Mesaj Sayısı : 270
Karizma = 12


7. Yanlış neden: Artık kendime ait bir evim olsun istiyorum

evlenince ev-li oluyosun heralde Zuhahaha yani bi evin oluyo Hehehehe

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.


WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Yanıtla #4
« : Ocak 02, 2010, 02:50:05 ÖS »
Avatar Yok

dark rhyme
*
Üye No : 12995
Yaş : 24
Nerden : Kütahya
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 586
Mesaj Sayısı : 6.995
Karizma = 17203


6. Yanlış neden: Maddi Durumu İyi
bu nedenLe asLa ve asLa evLenmem Gülmek :) insan dogru zamani bekLemeLidir dogru kisiyi buLduysa evLenir..
aynen katılıyorum..(:

doğru sölüyorsun Esin'cim..bu nedenlerden dolayı evlenenler çok fazla..

<< dark rhyme >>     << Rap_06_unzeL >>    
" Kuzican'mm .. Seviyorum bee seni .. <3 "         
 $éhr-i kâbuS..#     
^^ G!zé 'M' éLtém ^^     
¹º§uz olmªz     
'# VazgéçiLmézimsin ^^      
% seni seviyorum kuzi .. Gülmek :) %
 
Yanıtla #5
« : Ocak 02, 2010, 03:09:34 ÖS »
Avatar Yok

Salvatore
*
Üye No : 20592
Nerden : Sinop
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 927
Mesaj Sayısı : 12.208
Karizma = 20483


bu nedenlerle evlenenler çok Gülmek :)
Aynen,Malesef Gülmek :)
Yanıtla #6
« : Ocak 02, 2010, 10:08:35 ÖS »

MaViSh
*
Üye No : 3490
Yaş : 28
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 777
Mesaj Sayısı : 8.088
Karizma = 16200


bu yollarla evlenenler çok

Ne Ağlayacak Kadar Günahkarım...
Ne Göklere Çıkabilecek Kadar Masum...


Ne Geçmişte Yaşadıklarımdan Huzursuzum...
Ne Şu An Yaptıklarımdan Mutlu...


Sırlar İçinde Bir Dünyam Var Birde
Sen Varsın İçinde...


Ne Seni Kaybedecek Kadar Cesurum...
Ne De Seni Kazanacak Kadar Güçlü...
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular