Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Rulo Çim - Hazır Çim  (Okunma Sayısı: 429 Kere Okundu.)
« : Ocak 23, 2010, 11:35:00 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 27
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


Hazır Çim - Hazır Çime Bakım - Çimlere Bakım - Çim Bakımı


Rulo çim ( Hazır çim ) : Daha önce alana ekilerek oluşturulmuş, birkaç kez biçilerek ve bakımla kök gelişimi sağlanmış çimin, araziden kesilerek ( kökleriyle birlikte) adeta bir halı gibi , rulolar halinde sarılarak, başka bir alana serilmesi için hazır hale getirilmesidir.

Özellikle sıcak yaz aylarında , ekme çimin riskli olduğu zamanlarda hazır çim uygulaması oldukça yaygındır.

Hazır çim ( rulo çim) yaz ayları yanında , kısa bir süre içinde yeşil alan tesis edilmesi gerektiği hallerdede imdada yetişmektedir.

Rulo çim uygulamalarının yaygın olmadığı dönemlerde rulo çim uygulaması oldukça pahalı ve külfetli bir işti, ancak günümüzde hem daha pratik ve bilinçli bir şekilde uygulanmakta ve hemde daha ekonomik şartlarda rulo çim tesis etme olanağı mümkün olmaktadır.

Rulo çim plastik halı saha değildir. Çoğu kişi bu yanılgıya düşmektedir. Rulo çimde diğer çim gibi iyi bir toprak hazırlığına ve Rulo çimde beslenmeye ve bakıma gereksimin duyar.

Rulo ( hazır) çim uygulamalarında kullanılan karışım önemlidir ve ister rulo çim ve isterse ekme çim olsun o bölge koşullarına adapte olabilecek bir karışımdan oluşturulması gerekmektedir.

Rulo ( hazır) çimde başarı sağlayabilmek için ilk koşul döşendiği günden itibaren sıkça ve bolca su verilmesidir. sulamada günün yakıcı sıcaklarından kaçınmalı ve daha serin saatler seçilmelidir.

Rulo çim alana serilmeden önce çim uygulanacak alan temizlenmeli ve çim toprağı işlenmeli, toprak iyi değilse iyi toprak serilmeli ve üzerine rulo çim uygulanmalıdır.

Rulo ( hazır) çim uyuglandıktan sonra silindirle sıkıştırılarak toprakla teması sağlanmalıdır

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.021


View Profile
Re: Rulo Çim - Hazır Çim
« Posted on: Nisan 06, 2020, 11:06:58 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Rulo Çim - Hazır Çim e-book, Rulo Çim - Hazır Çim programı, Rulo Çim - Hazır Çim oyunları, Rulo Çim - Hazır Çim e-kitap, Rulo Çim - Hazır Çim download, Rulo Çim - Hazır Çim hikayeleri, Rulo Çim - Hazır Çim resimleri, Rulo Çim - Hazır Çim haberleri, Rulo Çim - Hazır Çim yükle, Rulo Çim - Hazır Çim videosu, Rulo Çim - Hazır Çim şarkı sözleri, Rulo Çim - Hazır Çim msn, Rulo Çim - Hazır Çim hileleri, Rulo Çim - Hazır Çim scripti, Rulo Çim - Hazır Çim filmi, Rulo Çim - Hazır Çim ödevleri, Rulo Çim - Hazır Çim yemek tarifleri, Rulo Çim - Hazır Çim driverları, Rulo Çim - Hazır Çim smf, Rulo Çim - Hazır Çim gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular