Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Ruh 'a Dair  (Okunma Sayısı: 344 Kere Okundu.)
« : Ocak 01, 2015, 02:53:01 ÖS »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6025
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36676


Yüce zatlardan nakledildiğine göre ruhlar, bedenlerden önce yaratıldı. Hem de tam üç dört yıl önce. Fakat o alemde her yıl, bu alemin bin yılına tekabül ediyordu.
Yüce canlar, bu müddet içinde bedene girmemişlerdi. Sonra hepsini birbirine kattılar, bir safa dizdiler. Derken canların ardından birdenbire bir dünya göründü. Ruhların bir kısmı dünyayı gördü; canı gönülden dünya nın bulunduğu tarafa koşuştu. Yerlerinde kalanlara da sağ taraflarından cennet görünüverdi. Bunlar da cenrıeti görünce, şaşılacak bir şeyama canlar vererek cehennemden kaçtılar, cennete ulaştılar. Ruhların az bir kısmı yerlerinde kaldı. Onlar hiçbir şeye aldırış etmediler. Ne dünyayı seçtiler ne cenneti ne de cehennemden ürktüler.
Derken Allah'tan hitap geldi:
"A coşkun canlar! Burada ne durursunuz? Ne istersiniz hala? Dünyadan da kurtuldunuz, cennetten de. Cehennemden de bir mihnet yok size. Yola çıkmak için hala ne bekliyorsunuz? ... Size bizim kapımız gerek."
Ruhlar, bu hitabı duyunca coştular ve,
"Ya rabbi! Sen bize hitap ettin ya, bu bize yeter, canımız feda sana! Ey arşın, ferşin, kürsünün sahibi yüce Allahımız! Bizim ne istediğimizi sen daha iyi bilirsin, bize ne soruyorsun? Biz, ancak seni isteriz. Başka hiçbir şey istemeyiz. Hakka'l-yakın sensin, gerisi hiç!" dediler.
Allah'tan şöyle hitap geldi:
"Eğer beni istiyorsanız, çeşit çeşit belalar istiyorsunuz demektir. Üstünüze mahlukatın kılları, çöllerin kumları, yağmurların katreleri, ağaçların yaprakları sayısınca, hatta ondan da fazla mihnet ve bela yağacak. Ateşten dikenler yaratıp da her an yaralı göğüslerinize koyacağım."
Ruhlar, Allah'ın bu hitabını duyunca neşeyle coştular ve,

"Canlarımız fed olsun o belalara. Bize ne dilersen yap, kabulümüz. Senden gelen belayı canla başla kabul eder, gerekirse ebediyen o belaya katlanırız" diye bağırdılar.
Ey oğul! O'nunla her can arasında bir sır vardır ve her can, kendince bir sırra sahip olduğunu söyler. Fakat O'nun katında bu kapıda sır sahibi yalnızca O'dur. O'ndan başka marifet sırrını bilen yoktur. Doğrusu, ruhların bildikleri doğrudur. Ancak bütün bu ruhlar arasında o asıl bir ruhu sever. Öbür ruhlar, o ruhun perdesidir. Hepsi de o bir ruh için yaralanmıştır. Onlar, on sekiz bin alemi aşsalar yine bir arpa boyu yol gidemezler. Bütün ruhlar aynıdır ama asıl maksat, marifet ehli olan ruhlardır ...

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.143


View Profile
Re: Ruh 'a Dair
« Posted on: Şubat 23, 2020, 01:46:58 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Ruh 'a Dair e-book, Ruh 'a Dair programı, Ruh 'a Dair oyunları, Ruh 'a Dair e-kitap, Ruh 'a Dair download, Ruh 'a Dair hikayeleri, Ruh 'a Dair resimleri, Ruh 'a Dair haberleri, Ruh 'a Dair yükle, Ruh 'a Dair videosu, Ruh 'a Dair şarkı sözleri, Ruh 'a Dair msn, Ruh 'a Dair hileleri, Ruh 'a Dair scripti, Ruh 'a Dair filmi, Ruh 'a Dair ödevleri, Ruh 'a Dair yemek tarifleri, Ruh 'a Dair driverları, Ruh 'a Dair smf, Ruh 'a Dair gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Ask'a Dair
Aşk'a Dair
SuPeRiSi 7 1830 Son Mesaj Nisan 06, 2013, 09:45:56 ÖS
Gönderen : majere36
Sevgiye Dair
Aşk Şiir - E-Kart - Sms - Mektup ve Öyküleri
exilant 1 783 Son Mesaj Nisan 18, 2008, 05:27:09 ÖS
Gönderen : BbuSHhHeE
13 Sayısının Uğursuzluğuna Dair « 1 2 3 »
Hayata Dair.
Asortik Hatun 20 3582 Son Mesaj Haziran 21, 2008, 03:33:27 ÖS
Gönderen : ManOfSerious
Sana Dair
Gothic Şiirler
[MasaL] 5 1285 Son Mesaj Ağustos 30, 2008, 08:00:26 ÖS
Gönderen : dreamily
Aşk(a) Dair
Şiir Köşesi
giCik 3 654 Son Mesaj Ocak 27, 2010, 12:41:01 ÖS
Gönderen : Salvatore


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular