0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Robot Sehir 2010'da  (Okunma Sayısı: 460 Kere Okundu.)
« : Ocak 18, 2009, 03:51:57 ÖS »

-LoSS AnGeL-
*
Üye No : 12693
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5276
Mesaj Sayısı : 23.371
Karizma = 45516


Akınsoft Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1995 yılında kurulan firmanın ilk yıllarda yazılım şirketi vizyonuyla ciddi hayaller ve planlarla yola çıktığını söyledi.

Birkaç sene sonunda yazılım sektörünün köreleceğini ya da pazarın daralacağını ve artık farklı alanlara yönelme gerekliliğinin ortaya çıkacağını ifade eden Akın, bu nedenle firma olarak 2010 yılında robotik teknolojiler konusunda Ar-Ge çalışmaları yürütmeye başlayacaklarını kaydetti.

Yazılımdan ziyade mekatronik yani elektrik-elektronik ve mekanik birleşimi makinelerin, yazılımla kontrol edilmesi anlamına gelen robotik teknolojiler konusunda üretim yapan bir kurum olacaklarını ve 2010 yılı vizyonlarından en önemlisinin "Uydukent Projesi" olduğunu dile getiren Akın, şöyle devam etti:

"Uydukent Projesi ile 100 bin metre kare alt sınırdan bir milyon metre kareye kadar o günkü ihtiyaçlar çerçevesinde genişletilebilecek bir arazide konumlanmış dev bir teknoloji şehri oluşturmayı hedefliyoruz. Bu oluşum çerçevesinde bizimle çalışmak isteyen diğer firmalarla iş ortaklıkları oluşturarak, robotik teknolojilerle akıllı ev aletleri üretme konusunda çalışmalar yapmak istiyoruz. Akıllı buzdolabı, televizyon veya sizi tanıyan bir fırını bir takım yazılımlarla donanımları yoğurup olgunlaştırıp üretmek istiyoruz. Daha çok özel sektörün konumlanacağı, özel sektörde iş ortaklıklarının yapılacağı bir teknoloji merkezi oluşturma gibi bir idealimiz var. Aynı zamanda burada çalışan insanların güncel hayattaki ihtiyaçlarını karşılayabilecek, marketinden tutun da okuluna, parkına, bahçesine ve hastanesine kadar her şey yer alacak."

Akın, Uydukent'in bir başlangıç projesi olduğunu ve katılmak isteyen firmalarla görüşerek örneğin Vestel'e, Beko'ya burada birlikte çalışma önerisinde bulunacaklarını vurgulayarak, "Gelin birlikte şu ev aletini üretelim diyeceğiz. Projemizi onlara sunacağız. İlk başta yerli firmalarla işbirliği yapacağız. Yabancı yatırımcılara katı kurallarla kapalı olmayacağız ancak ilk aşamada yabancı yatırımları düşünmüyoruz" dedi.

2015'te insansı robotlar

Uydukent'te teknoloji adına önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Akın, en büyük hayallerinin 2015'te insansı robotların seri üretimine başlamak olduğunu kaydetti.

Uydukent'te önümüzdeki yıllarda robotik teknolojilerle insansı robotların üretimini yapmayı planladıklarını dile getiren Akın, şunları söyledi:

"Öncelikle Uydukent Projesi'ni hayata geçirmemiz gerekiyor. Daha sonra burada çok önemli teknolojik çalışmalar yürütmek istiyoruz. Bunlardan en önemlisini ise insansı robotlar oluşturuyor. Bu robotlarımız belediyelerimizde, çeşitli kamu görevlerinde, sokaklarda veya park bahçelerde, mesela bir bahçenin ekimi, dikimi ve sulanması görevlerini yapacak. Bir bahçıvan gibi düşünebiliriz. Yine restoranlarda çalışacak garson robotlarımız olacak. Bunlarda sipariş alıp diğer hizmetleri yerine getirecek. Evde çeşitli görevler alabilen, evi tamamen kendi kontrol edebilen, çayınızı, meyvenizi, gazetenizi getiren evin diğer ışık su, elektrik gibi diğer kontrollerini yerine getiren bir insansı robotumuz da olacak. Bu hayalimizi gerçekleştirmeyi istiyoruz."

Akın,Konya'da 2010'da Uydukent'in temelini atmayı hedeflediklerini kaydederek, "Çok ütopik gözükse de sosyal yaşam alanlarının da yer alacağı teknoloji şehri Uydukent'te süreç içerisinde 30 bin kişilik istihdam sağlamayı planlıyoruz" dedi.

Akın, yer konusunda çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Robot Sehir 2010'da
« Posted on: Aralık 03, 2020, 11:49:13 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Robot Sehir 2010'da e-book, Robot Sehir 2010'da programı, Robot Sehir 2010'da oyunları, Robot Sehir 2010'da e-kitap, Robot Sehir 2010'da download, Robot Sehir 2010'da hikayeleri, Robot Sehir 2010'da resimleri, Robot Sehir 2010'da haberleri, Robot Sehir 2010'da yükle, Robot Sehir 2010'da videosu, Robot Sehir 2010'da şarkı sözleri, Robot Sehir 2010'da msn, Robot Sehir 2010'da hileleri, Robot Sehir 2010'da scripti, Robot Sehir 2010'da filmi, Robot Sehir 2010'da ödevleri, Robot Sehir 2010'da yemek tarifleri, Robot Sehir 2010'da driverları, Robot Sehir 2010'da smf, Robot Sehir 2010'da gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright � 2011 Simple Machines SiteMap | Ar�iv | Wap | ï¿½mode | Konular