Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Redoks Titrasyonları  (Okunma Sayısı: 813 Kere Okundu.)
« : Kasım 18, 2011, 02:36:45 ÖS »

Anqel*
*
Üye No : 21465
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5209
Mesaj Sayısı : 17.797
Karizma = 50130


Redoks (oksidoredüksiyon) ingilizce reduction (indirgenme) ve oxidation (yükseltgenme) kelimelerinin kısaltılmasından elde edilmiş bir kelime olup elektron alış-verişinin olduğu kimyasal tepkimeleri belirtmek için kullanılır.

Redoks tepkimeleri

İki çeşit redoks tepkimesi vardır:

* Yükseltgenme bir atom, iyon ya da molekülün elektron kaybına uğradığı tepkimelerdir.* İndirgenme bir atom, iyon ya da molekülün elektron aldığı tepkimelerdir.Yukarıdaki redoks tepkimesinde H (hidrojen) yükseltgenmekte, F (flor) ise indirgenmektedir. Bu yüzden tepkimede H indirgen, F ise yükseltgen özelliktedirler.

Redoks titrasyonları

Redoks tepkimelerini esas alan volumetrik analiz yöntemleridir. İki ana başlıkta incelenir:

1. Oksidimetri (Yükseltgeme)

1. Manganometri
2. Bromometri
3. Serimetri
4. İyodometri
5. Kromodasdasfasfetri
6. İyodat ile yükseltgeme

2. fcxgvbxbsx)

1. Titanometri
2. İyodometri
3. Hipovanadat ile indirgeme
4. Krom II ile indirgeme

WebCanavari
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Redoks Titrasyonları
« Posted on: Nisan 04, 2020, 12:17:47 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Redoks Titrasyonları e-book, Redoks Titrasyonları programı, Redoks Titrasyonları oyunları, Redoks Titrasyonları e-kitap, Redoks Titrasyonları download, Redoks Titrasyonları hikayeleri, Redoks Titrasyonları resimleri, Redoks Titrasyonları haberleri, Redoks Titrasyonları yükle, Redoks Titrasyonları videosu, Redoks Titrasyonları şarkı sözleri, Redoks Titrasyonları msn, Redoks Titrasyonları hileleri, Redoks Titrasyonları scripti, Redoks Titrasyonları filmi, Redoks Titrasyonları ödevleri, Redoks Titrasyonları yemek tarifleri, Redoks Titrasyonları driverları, Redoks Titrasyonları smf, Redoks Titrasyonları gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular