Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10

 1 
 : Temmuz 25, 2017, 05:35:36 ÖS 
Başlatan buse_1396 - Son Mesaj Gönderen : Sinem383
Kitap indirilmiyor

 2 
 : Temmuz 25, 2017, 01:18:01 ÖÖ 
Başlatan BÖRÜLCE - Son Mesaj Gönderen : acakan
teşekkürler

 3 
 : Temmuz 25, 2017, 12:14:39 ÖÖ 
Başlatan BÖRÜLCE - Son Mesaj Gönderen : Gmzekrkce1
Teşekkürler

 4 
 : Temmuz 24, 2017, 02:09:27 ÖS 
Başlatan demirdoven - Son Mesaj Gönderen : demirdoven
Turkcell mobil teknolojilerdeki yerli ürüne destek vermeye devam ediyor

Turkcell, ASELSAN’ın geliştirdiği yerli 4.5G anteni şebekesinde test ediyor

Geliştirme sürecinin en başından bu yana projede yer alan Turkcell, ASELSAN’ın geliştirdiği yerli anteni çalışan şebekesi üzerinde test etmeye başladı. Yerli anteni deneyen ilk mobil operatör olan Turkcell, yerli 4.5G baz istasyonu projesiyle birlikte mobil haberleşme altyapısının millileştirilmesine destek veriyor.

Türkiye’nin teknolojide tüketen değil üreten bir ülke olması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Turkcell, teknolojide yerli üretimin desteklenmesi yolunda yeni bir adım daha attı. Turkcell bu kapsamda Türkiye’nin ilk yerli 4.5G baz istasyonu antenini mevcut çalışan şebekesinde test eden ilk operatör oldu. İlk olarak Turkcell’in girişimleri ile gündeme gelen, çalışmalarına başlanan yerli antenler Turkcell’in İstanbul ve Ankara’daki canlı şebekeleri üzerinde test ediliyor.

Hazırlık aşaması yaklaşık bir yıl süren ve Turkcell mühendislerinin de geliştirilme safhalarında görev aldığı yerli anten projesiyle teknolojideki dışa bağımlılığın azaltılarak bu alandaki yerliliğin artırılması hedefleniyor. Yerli antenlerin seri üretimine geçilmesiyle birlikte önemli miktarda maddi kaynağın da yurt içinde kalması sağlanacak. ASELSAN’ın geliştirdiği yerli anten, yerli baz istasyonunun da en önemli parçalarından biri olacak.

Sezgin: Turkcell şebekesini milli hale getiriyoruz

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, “Milli teknolojilerin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi konusunda üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmak için çalışıyoruz. Bu anlamda yerli teknoloji üretimine en fazla yatırım yapan şirketlerden birisi olarak, 4.5G ve 5G teknolojilerini de çok önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Daha 4.5G altyapı kurulumları devam ederken ULAK yerli baz istasyonu geliştirme projesine ilk günden destek vermeye başladık. Bu desteğimizin bir karşılığı olarak yerli baz istasyonunu gerçek şebekemizde test etmeyi sürdürüyoruz. Yine bu çalışmalarımızın sonucu olarak ASELSAN’la yaptığımız anlaşma kapsamında yerli anteni de şebekesinde canlı olarak deneyimleyen ilk mobil operatör olmanın gururunu yaşıyoruz. Her iki ürünün geliştirilmesi ve ürünlerin test sürecinde de en aktif rolü oynayan operatör konumundayız. Yerli 4.5G anteni test süreçleri bittiğinde de şebekemizde ilk biz kullanacağız. ASELSAN’la aynı zamanda yerli 5G teknolojileri geliştirmek için birlikte çalışıyoruz.” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın önderlik ettiği projeyle daha önce 1799 köyü mobil iletişim altyapısıyla buluşturan Turkcell, aynı köylere götüreceği 4.5G hizmeti için kuracağı altyapıda da yerli ürün kullanacak.

 5 
 : Temmuz 22, 2017, 04:46:25 ÖS 
Başlatan dnd - Son Mesaj Gönderen : kadirix
teşekkürler

 6 
 : Temmuz 22, 2017, 04:35:04 ÖS 
Başlatan [B]a[R]a[N] - Son Mesaj Gönderen : kaalahm
Bir deneyelim bu scripti

 7 
 : Temmuz 22, 2017, 12:03:44 ÖS 
Başlatan demirdoven - Son Mesaj Gönderen : demirdoven
Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk yüzmesinin yıldızları, Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek. 23 Temmuz’da (yarın) Macaristan’ın başkenti Budapeşte düzenlenecek organizasyonda 4 ay-yıldızlı sporcu yer alacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk yüzmesinin önemli yıldızları bu kez dünya arenasında boy gösterecek. 23 Temmuz’da (yarın) Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirilecek organizasyonda, Türkiye’yi 2 erkek, 2 de kadın olmak üzere 4 sporcu temsil edecek.
Budapeşte’de düzenlenecek ve 30 Temmuz’da tamamlanacak olan 17. FINA Dünya Yüzme Şampiyonası’nda ay-yıldızlılar adına Viktoria Zeynep Güneş, Ekaterina Avramova, Emre Sakçı ve Türker Ayar mücadele edecek.
Sporcularımız ve yarışacakları disiplinler:
Viktoria Zeynep Güneş
•   Kadınlar 50 metre Kurbağalama
•   Kadınlar 100 metre Kurbağalama
•   Kadınlar 200 metre Kurbağalama
•   Kadınlar 200 metre Karışık
•   Kadınlar 400 metre Karışık
Ekaterina Avramova
•   Kadınlar 50 metre Sırtüstü
•   Kadınlar 100 metre Sırtüstü
•   Kadınlar 200 metre Sırtüstü
•   Kadınlar 100 metre Serbest
Emre Sakçı
•   Erkekler 50 metre Serbest
•   Erkekler 100 metre Serbest
•   Erkekler 50 metre Kurbağalama
•   Erkekler 100 metre Kurbağalama
Türker Ayar
•   Erkekler 50 metre Kelebek
•   Erkekler 100 metre Kelebek


 8 
 : Temmuz 22, 2017, 11:55:15 ÖÖ 
Başlatan demirdoven - Son Mesaj Gönderen : demirdoven
Arıkovanı’nda fonlamaya açılan Wattsu ile doğalgazda yüzde 57’ye varan tasarruf
Kombileri akıllı hale getiren Wattsu Kombi Tasarruf Cihazı, Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda desteğe açıldı. Doğalgaz faturalarından şikayet eden tüketicilerin çözüm arayışına yanıt vermeyi hedefleyen Wattsu, doğalgaz tüketiminde yüzde 57’ye kadar tasarruf sağlıyor.
Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda desteğe açılan Wattsu, kombileri akıllı hale getirirken, doğalgaz ve elektrik tasarrufu sağlıyor. Beework Ekibi tarafından Türkiye’de geliştirilen Wattsu Kombi Tasarruf Cihazı, günlük bazda doğalgazda yüzde 57’ye, elektrikte ise yüzde 68’e kadar tasarruf sağlıyor.
Beework tarafından 5 yıllık bir Ar-Ge çalışması sonucunda hayata geçirilen cihaz, iklimsel programlamayla hava sıcaklığına bağlı olarak evin ihtiyacı olan enerji üretimini otomatik olarak gerçekleştiriyor. Havanın ısısını algılayan Wattsu, ortam derecesinin yükseliş ya da düşüşüne göre kombinin performansını otomatik olarak ayarlıyor. Böylece evin ısısı belirlenen sevide sabitleniyor. Üründe bulunan “start/stop” özelliği, kombide bulunan su pompasının yine cihazda bulunan ateşleme sistemine bağlı şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu sayede evin ısıtma tesisatına dağılan sıcak suyun daha etkin kullanılırken enerji tasarrufu da sağlanıyor.
Wattsu ile kullanıcılar su sensörü takılı cihazlarda kombiyi yazlık veya kışlık ayarına alma ihtiyacı duymadan dört mevsim otomatik olarak yönetebiliyor. Üründe bulunan T1, T2, T3, T4 ve T5 programlarından evlerine en uygun olanı devreye alarak enerji kullanımını verimli hale getiriyorlar.

Arıkovanı’ndaki Wattsu sayfası için: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.

Wattsu videosu için: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.


 9 
 : Temmuz 21, 2017, 12:56:16 ÖÖ 
Başlatan demirdoven - Son Mesaj Gönderen : demirdoven
SEDAŞ ile TES–İŞ Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
SEDAŞ ile TES-İŞ Sendikası arasında 1.300 işçiyi kapsayan 5.Dönem (İTİS) işletme toplu iş sözleşmesi imzalandı.
SEDAŞ ile TES-İŞ Sendikası arasında 12 Nisan 2017 tarihinde başlayan görüşmeler 17 Temmuz 2017 tarihi itibariyle uzlaşma ile sonuçlandı. Taraflar arasında gerçekleşen imza törenine SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, İcra Başkan Yardımcısı Petr Zachoval, Dağıtım Direktörü Ersan Şentürk, İnsan Kaynakları ve Yönetim Sistemleri Direktörü Selda Özacar, Ortak Hizmetler Direktörü Murat Eroğlu, Kamu İlişkileri Koordinatörü Yunus Bekircan, Regülasyon Direktörü Yeşim Meltem Şişli, Finans Direktörü Fırat Soğancık ile SEDAŞ Departman yöneticileri,   TES-İŞ Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ersin Akma,  Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, Şube Sekreteri Naci Çolak, Mali Sekreter Hasan Arıcı, Teşkilat Sekreteri Soner Gülsün,  Eğitim Sekreteri Rıdvan Akın ve SEDAŞ İşyeri Baştemsilcileri ve işyeri temsilcileri katılım gösterdiler.

SEDAŞ ile TES-İŞ Sendikası arasında SEDAŞ’ın faaliyet bölgesi olan Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce’deki 1.300 işçiyi kapsayan (İTİS) İşletme toplu iş sözleşmesi görüşmeleri arabuluculuk süresi dolmadan tamamlandı.

İmza törenine katılan SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven,  toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlanmasından mutluluk duyduklarını belirtti. Bekir Sami Güven sözlerine şöyle devam etti: “SEDAŞ olarak bugüne kadar sendika ile iş birliğimizi iyi niyet ve diyalog çerçevesinde sürdürdük. Sendikamız yönetimine de toplu iş sözleşmesi görüşmeleri boyunca uzlaşmacı tutumları nedeniyle ayrıca teşekkür ediyoruz. Sonucunda çalışanlarımızın memnun olacağını düşündüğümüz bir sözleşmeye imza attık. İnanıyoruz ki yapılan iyileştirmeler ile çalışanlarımız daha yüksek performans ve gayret ile çalışmaya devam edecek. Toplu iş sözleşmesinin tüm SEDAŞ ailesine hayırlı olmasını diliyoruz.”

TES-İŞ Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ersin Akma’da konuşmasında, “SEDAŞ ile Nisan ayında başladığımız görüşmeleri Temmuz ayı itibariyle olumlu olarak sonuçlandırdık. Sosyal haklar ve ücretlerde enflasyon karşısında belirgin bir ücret artışıyla birlikte sürdürülebilir iş ve ücret anlayışını öne çıkaran bir anlaşma imzalanmıştır. İşçilerimizin haklarını korumak bizim için en önemlisi. Sözleşmede emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyor, tüm arkadaşlarımıza sözleşmenin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
TES-İŞ Sendikası Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, “İşverenlerin tehlikeli bir sektörde görev yapan çalışanların koşullarını dikkate alması gerekiyor. SEDAŞ da taleplerimize olumlu bakış açısı, sektörün mevcut koşullarını, sürdürülebilirliği de dikkate alarak değerlendirdi. İş barışına katkı sağlayacak olan idari, sosyal haklar ve ücret artışlarında mutabakatı sağladık. Geleceğe umutla bakabileceğimiz anlamlı bir sözleşme yaptık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Camiamıza hayırlı olsun” dedi.


 10 
 : Temmuz 21, 2017, 12:33:57 ÖÖ 
Başlatan demirdoven - Son Mesaj Gönderen : demirdoven
600 bilim insanı Afrika’nın sorunlarını İstanbul’da tartıştı

46 yıl yaşamak istiyorlar
5 yaşına gelmeden ölüyorlar

Dünya Müslüman Tıp Birlikleri Federasyonu (FIMA), 3’üncü kez İstanbul’da toplandı. Bugün (20 Temmuz) başlayan ve yarın da devam edecek olan “FIMA Afrika Sağlık Kongresi’nde” kıtanın sorunlarına çözüm arandı.
Kongre öncesi yapılan genel Kurulda FIMA’nın yeni başkanı olan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. İhsan Karaman, “Afrika’da ortalama ömür beklentisi 46 yıl. Ancak bu insanların her yıl 15 milyonu 5 yaşına gelmeden hayatını kaybediyor. Medeni dünya buna göz yummamalı” dedi
İSTANBUL – İnsanları gibi kaderi de kara olan ve ‘Kara kıta’ olarak adlandırılan Afrika’da yaşam mücadelesi veren 1,2 milyar kişinin sağlığına İstanbul’da gerçekleştirilen ‘Afrika Sağlık Kongresinde’ çözüm arandı. Sağlık alanında Müslüman sağlık kuruluşlarının 1988 yılından beri örgütlü tek organizasyonu olan FIMA tarafından organize edilen kongrede konuşan yeni dönem Başkanı Karaman, dünyada büyüme ve lüks tüketimin sürekli artmasına rağmen Afrika’da ise açlığın arttığını söyledi. Karaman, “Beslenme bozuklukları hastalıkları artıyor. Bu insanlar 46 yaşına kadar yaşamak istiyor, fakat ne acıdır ki 5 yaşına gelmeden her yıl 15 milyonu hayatını kaybediyor. Modern dünya buna seyirci kalmamalı. Afrika’nın yeryüzünde kapsadığı alandan çok daha büyük oranda, insanların vicdanlarında yer tutması gerekiyor. İnanıyoruz ki kıtanın tamamına yönelik, insanlığın en azından ortak bir akıl, vizyon, strateji ve en önemlisi ortak bir vicdani hassasiyet benimsemesi mümkündür” dedi.
Afrikalı bakanlar 15 Temmuz’u unutmadı
Kongrenin açılışında konuşan Nijer Sağlık Bakanı Dr. Idı Illıassou Maınassara, Somali Sağlık Bakanı DrFawzıya Abıkar Nur, Sudan Sağlık Bakanı Bahar Idrıs Abu Garda, 15 Temmuz’un yıldönümünün hemen ardından Türkiye’de olmaktan mutlu olduklarını ifade ederek, “Türk insanının demokrasisine sahip çıkması meydanlara inmesi bir kahramanlık hikayesi ve dünyaya örnektir” ifadelerini kullandı. Yarın da devam edecek kongredeki paralel oturumlarda Türkiye’nin değişen Afrika yaklaşımından yardım sarmalına; beyin göçünden sağlıkta işgücüne kadar Afrika’nın yüzyıllardır değişmeyen insani sorunları tartışılıyor.
Kongreye katılım gösteren Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, 2002 yılında başlayan Sağlıkta Dönüşüm projesiyle Türkiye'nin ortaya koyduğu vizyonu Afrikalı katılımcılara aktardı. Sağlık alanında sağlanan başarının uluslararası kurum ve kuruluşlarca da tescillendiğini belirten Öğütken, Türkiye'nin diğer ülkelere teknik danışmanlık ve eğitim de verdiğini söyledi. Arama kurtarma alanında Avrupa'nın en büyük gönüllü timinin kurulduğunu da aktaran Öğütken, "UMKE 8 binin üzerinde gönüllü eğitilmiş personeliyle afetler ve olaylarda hemen organize olarak havalimanlarında buluşuyor. Acil durumlarda hemen müdahale ediyor" dedi. 20 dost ülkeyle tecrübe paylaşımı yaptıklarını belirten Öğütken, "15 ülkeden 361 sağlık personeline simülasyonlarla eğitim verildi. 11 ülkeyle hasta protokolü yaptık. Sudan'da 729 personelimiz görev yapıyor. Bunların 29'u hekim. Somali'de ise 861 personelimiz görev aldı. Burada ise 246 hekimimiz görevde. Sudan'da 272 bin 378 muayene, 5 bin 5 ameliyat yaptık. Somali'de ise 236 bin hasta muayene edildi" şeklinde konuştu.


Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular