Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Pozitif Izlenim Eğilimi  (Okunma Sayısı: 544 Kere Okundu.)
« : Ocak 23, 2010, 10:02:01 ÖS »
Avatar Yok

.By.pisLick.*
*
Üye No : 28021
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 1669
Mesaj Sayısı : 4.572
Karizma = 23663


İzlenim oluşumu konusunda ortaya atılan (Sears, 1983) bir görüşe göre, insanlar diğerleri hakkında pozitif yargıda bulunma eğilimi göstermektedir, yani hedefe ilişkin olumlu ve olumsuz yargılar karşılaştırıldığında, olumlu yargıların daha çok olduğu görülmektedir.

Örneğin bir araştırmada öğrencilere, diğer öğretmenlere kıyasla kendi öğretmenlerini değerlendirmeleri söylendiğinde, büyük çoğunluk (%97) öğretmenlerini ortalamanın üstünde görmektedir. Bu olguya 'pozitiflik yanlılığı' da (positivity bias) denmektedir.

YALAN !  
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.150


View Profile
Re: Pozitif Izlenim Eğilimi
« Posted on: Aralık 16, 2019, 03:03:35 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Pozitif Izlenim Eğilimi e-book, Pozitif Izlenim Eğilimi programı, Pozitif Izlenim Eğilimi oyunları, Pozitif Izlenim Eğilimi e-kitap, Pozitif Izlenim Eğilimi download, Pozitif Izlenim Eğilimi hikayeleri, Pozitif Izlenim Eğilimi resimleri, Pozitif Izlenim Eğilimi haberleri, Pozitif Izlenim Eğilimi yükle, Pozitif Izlenim Eğilimi videosu, Pozitif Izlenim Eğilimi şarkı sözleri, Pozitif Izlenim Eğilimi msn, Pozitif Izlenim Eğilimi hileleri, Pozitif Izlenim Eğilimi scripti, Pozitif Izlenim Eğilimi filmi, Pozitif Izlenim Eğilimi ödevleri, Pozitif Izlenim Eğilimi yemek tarifleri, Pozitif Izlenim Eğilimi driverları, Pozitif Izlenim Eğilimi smf, Pozitif Izlenim Eğilimi gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular