Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları!  (Okunma Sayısı: 611 Kere Okundu.)
« : Ocak 14, 2015, 07:55:05 ÖS »

-minel-
*
Üye No : 139378
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2459
Mesaj Sayısı : 4.725
Karizma = 5043


POMEM 2015 sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte polis olmanın şartları!


2015 POMEM mülakatına giren binlerce kişi sonuçları bekliyor. Polis olmak isteyen üniversite mezunu adayların başvurabildiği Polis Meslek Eğitim Merkezi'e girebilmenin şartları açıklandı. Mülakatı geçen adaylar, Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde (POMEM) 6 ay sürecek bir eğitime tabii tutulacak.

Polis Meslek Eğitim Merkezi mülakatlarına  Polis olmak isteyen üniversite mezunları, girdikleri mülakatın sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. Mülakatı geçen adaylar, Polis Eğitim Merkezi (POMEM)’nde 6 ay sürecek bir eğitime tabii tutulacak.
KPSS’den 60 puan ve üzeri aldıktan sonra mülakat hakkı kazanan polis adayları, mülakatı kazansalar dahi önlerinde birkaç engel daha çıkıyor. Hürriyet'ten Ali Ağırbaş'ın haberine göre polis olabilmek için sevgili ya da nişanlı ile aynı evde yaşamıyor olmak, başvuru öncesi ve başvuru sırasında; genelev, birleşme yeri, randevu evi, tek başına fuhuş yapılan mesken ve bu gibi yerlerde aracılık, bekleyicilik ve benzeri bir meşguliyeti bulunmamak gibi şartlar aranıyor.

3 BİN LİRA MAAŞLA BAŞLAYACAKLAR

Adaylar, 5 aylık eğitim sonunda 2015 zammıyla birlikte 2 bin 959 lira maaş alacaklar. Bu rakam 2014’te 2 bin 784 liraydı.

POMEM’E NASIL BAŞVURULUYOR?

POMEM, Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı mesleki temel eğitimin verildiği; parasız, yatılı ve üniformalı eğitim kurumlarıdır. Kamu Personel Seçme Sınavının birinden (KPSS – P3) puan türünden 60 ve üzerinde puan alan ve en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabiliyor.

İŞTE POMEM'E GİRİŞ İÇİN ARANAN ŞARTLAR


a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b) En az dört yıllık yüksek öğretim kurumu veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

c) Değerlendirme ve seçme işlemlerinin ilk günü itibarıyla, askerliğini yapmamış erkekler ile bayan adaylar için 28 yaşından, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınır.)

· Askerliğini yapmamış erkek ve bayan adaylar için 22/12/1987 tarihi ve sonrasında doğanlar,

· Askerliğini yapan, bu tarihte terhis olabileceğini belgeleyen erkek adaylar için 22/12/1985 tarihi ve sonrasında doğanlar.

ç) Erkekler için 167 santimetreden, bayanlar için 162 santimetreden kısa boylu olmamak.

d) Sağlık yönünden, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen şartları taşımak.

e) Başvuru öncesi ve başvuru sırasında; genelev, birleşme yeri, randevu evi, tek başına fuhuş yapılan mesken ve bu gibi yerlerde aracılık, bekleyicilik ve benzeri bir meşguliyeti bulunmamak; fuhuş, kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeni ile hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, idarî yaptırım uygulanmamak veya hüküm giymemiş olmak, bunlardan herhangi birinin uzlaşma yoluyla sonuçlandırılmamış veya yine bunların herhangi birisiyle ilgili olarak mahkemece hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak ya da başka bir tedbire çevrilmemiş olmak.

f) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış veya yasaklanmış haklar geri verilmiş olsa bile; devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından;

1) Mahkûm olmamak.

2) Hükmün açıklamasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak.

3) Devam etmekte olan bir kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak.

g) (e) ve (f) bentleri adayın eşi hakkında da uygulanır.

ğ) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya parti kollarına üye bulunmamak, daha önceden üyeliği var ise ayrıldığını belgelemek, terör eylemleri ile organize suç faaliyetlerine katılmamış olmak.

h) Herhangi bir kadınla veya erkekle nikâhsız olarak birlikte yaşıyor olmamak.

ı) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

i) Silah taşımaya ve silahlı görev yapmaya hukukî bir engeli bulunmamak.

j) 8/5/2005 tarihli ve 25809 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 11 inci maddesi kapsamında ilişiği kesilenler hariç, Genel Müdürlük bünyesindeki eğitim kurumlarından ayrılmış veya çıkarılmış ya da herhangi bir yükseköğretim kurumundan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak.

k) KPSS P3 puan türünden, (60,000) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.

l) İlgili mevzuat kapsamında yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak.
şartları aranır.

POMEM NEDİR? 

 Emniyet teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere 4 yıllık fakülte mezunlarından aranılan niteliklere sahip olup yapılacak sınavlarda başarılı olan adaylara, 6 aydan az olmamak üzere polis meslek eğitimi veren eğitim ve öğretim kurumudur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları!
« Posted on: Şubat 29, 2020, 01:12:22 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! e-book, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! programı, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! oyunları, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! e-kitap, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! download, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! hikayeleri, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! resimleri, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! haberleri, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! yükle, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! videosu, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! şarkı sözleri, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! msn, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! hileleri, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! scripti, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! filmi, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! ödevleri, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! yemek tarifleri, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! driverları, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! smf, Pomem 2015 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Işte Polis Olmanın Şartları! gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Hristiyan Olmanın Şartları, Kelime Anlamı
Hristiyanlik
FeMoX 8 18735 Son Mesaj Aralık 04, 2012, 05:45:51 ÖS
Gönderen : imge34
Sbs Yerleştirme Sonuçları Yarın Açıklanacak !!
Güncel Haberler
Essy 2 649 Son Mesaj Ağustos 18, 2012, 12:17:58 ÖS
Gönderen : Essy
2013 Kyk Sonuçları Açıklandı Mı, Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak
Genel Konular
imge34 0 441 Son Mesaj Ağustos 28, 2013, 04:03:25 ÖS
Gönderen : imge34
Teog Sınav Sonuçları 8 . Sınıflar Ortak Sınav Sonuçları Açıklanacak !
Genel Konular
imge34 0 1236 Son Mesaj Ocak 19, 2014, 07:07:05 ÖS
Gönderen : imge34
2015 Genel Seçim Kesin Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Güncel Haberler
Bendis 0 428 Son Mesaj Haziran 08, 2015, 10:11:48 ÖÖ
Gönderen : Bendis


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular