0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi  (Okunma Sayısı: 821 Kere Okundu.)
« : Ağustos 07, 2011, 10:06:05 ÖÖ »

SaviorAngel
*
Üye No : 20558
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5336
Mesaj Sayısı : 8.562
Karizma = 50938


PMYO başvurularında; askerlik hizmetini yapmayanlardan başvuru esnasında,

“Askerlik Durum Belgesi” istenilmeyecektir. Ancak askerlik erteleme işlemleri 1111 sayılı Askerlik Kanunu ve bu kanuna bağlı olarak düzenlenen Asker Alma Yönergesi esaslarına göre yürütülmektedir.

 

Anılan Kanunun 35/C maddesine göre iki yıl veya daha uzun süreli yüksek okul veya fakülteden mezun olan yükümlülerin eşiti veya daha alt seviyede bir öğrenim kurumuna girmeleri halinde öğrencilikleri nedeniyle askerliklerinin ertesi yıla bırakılması mümkün olamamaktadır.

Buna göre askerlik hizmetini yapmamış erkek adaylardan bu durumda bulunanların 2011 yılı Temmuz ayı sonuna kadar askerliklerini tecil ettirdiklerine dair askerlik şube başkanlıklarından belge getirmeleri halinde başvuruları kabul edilecek, getirmeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Bu durumda bulunduğu halde başvuru esnasında bu durumunu beyan etmeyen ya da yanlış beyanda bulunan adayların yazılı sınavda başarılı olmaları halinde yüksekokula planlamaları yapılmayacak, yapılmış olsa dahi tespit edildiği anda yüksek okuldan ilişiği kesilecek ve geçen süredeki tazminat tutarı ödettirilecektir.

Daha önceki yıllarda adayların yüksekokul veya fakülte mezunu olduğu halde, dilekçelerinde bu durumu beyan etmedikleri ve yazılı sınavı kazanmaları halinde geçici kayıt işlemleri için tecil belgelerini getiremediklerinden dolayı kayıt işlemlerini yaptıramadıkları tespit edilmiştir. Bu durumda bulunan adaylar yazılı sınavını kazanmaları halinde, kazanılmış hak iddiası ile idarenin kayıt işlemini yapmaması aleyhine idare mahkemelerine dava açtıkları görülmektedir.

Yüksekokul veya fakülte mezunlarının lise diplomalarının arka yüzünde “Yüksekokul veya Fakülte mezunudur” ibaresi bulunmasından dolayı, adaylar dilekçelerinde yüksekokul veya fakülte mezunu olduklarını beyan etmese dahi, tüm adayların lise diplomlarının arkasına bakarak bu durumdaki adaylar tespit edilecek ve bu adaylardan 2011 yılı Temmuz ayı sonuna kadar tecil belgesi istenilecektir.
1988–1989–1990 ve 1991 doğumlu askerlik hizmetini yapmamış erkek adaylara Askerlik Şube Başkanlıklarınca tecil belgesi verilmediğinden, yazılı sınavında başarılı olan askerliğini yapmayan 1986 ve 1987 doğumlu erkek adaylardan okula kayıt esnasında “Tecil Belgesi” veya “Polis Meslek Yüksek Okuluna kayıt yaptırmasında askerlik yönünden sakınca yoktur” şeklinde belge istenilecektir.

Askerlik hizmetini yapmış olanlardan ise “Askerlik Terhis Belgesi” istenilecektir.

Terhis mahiyetinde izinde bulunan ve yazılı sınav tarihi olan 13 Eylül 2009 tarihine kadar terhis olacakları izin belgelerinde yazılı olan adayların diğer şartları taşıması halinde başvuruları kabul edilecektir. POLİSLİK.NET

« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2011, 10:06:36 ÖÖ Gönderen : Buse44 »

Erhan Ali ve kardeşi Ömer Kaan <3
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 275.613


View Profile
Re: Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi
« Posted on: Kasım 28, 2020, 11:13:25 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi e-book, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi programı, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi oyunları, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi e-kitap, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi download, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi hikayeleri, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi resimleri, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi haberleri, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi yükle, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi videosu, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi şarkı sözleri, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi msn, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi hileleri, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi scripti, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi filmi, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi ödevleri, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi yemek tarifleri, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi driverları, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi smf, Polis Meslek Yüksek Okulu (pmyo) Ile Ilgili Askerlik Durumu Bilgisi gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular