Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Özel Hastanede Skandal  (Okunma Sayısı: 487 Kere Okundu.)
« : Aralık 28, 2008, 10:00:10 ÖS »

-LoSS AnGeL-
*
Üye No : 12693
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5276
Mesaj Sayısı : 23.371
Karizma = 45516


Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde özel bir hastanenin başhekimi ve yardımcısı iddiaya göre sahte fatura kullandıklarından dolayı bunu tespit eden Çorlu Vergi Dairesi müdürüne 25 Bin YTL tutarında rüşvet vermekten 3 yıl 4 ay, bu rüşveti aldığı iddiasıyla müdüre 3 yıl 4 ay ve suça yardım ettiği iddiasıyla mali müşavire 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla İlçe Jandarma Komutanlığının 28 Nisan 2008 tarihinde Çorlu Vergi Dairesi müdürlüğüne gerçekleştirdiği ‘Veren 06’ kod adlı operasyon kapsamında tutuklanan Çorlu Vergi Dairesi Müdür Murat Çetin A. ile yapılan soruşturma neticesinde 17 Temmuz 2008 tarihinde tutuklanan Özel Hastane Başhekimi ve Türkiye’nin önemli kalp – damar cerrahlarından Cenap Ö, yardımcısı Doğan M. ile hastane mali müşaviri Hikmet D. ‘Rüşvet almak ve vermek’ iddiasıyla Çorlu Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandı.

Yaklaşık 6 aydır tutuklu bulunan sanıklara Çorlu Ağır Ceza Mahkemesinde 9. celsede karar çıktı. Karar duruşmasına tutuklu sanıklar Çorlu Vergi Dairesi Müdür Murat Çetin A., Özel Hastane Başhekimi Cenap Ö., yardımcısı Doğan M., başka suçtan tutuklu mali müşavir Nuri K. ve tutuksuz sanık Hikmet D. yoğun güvenlik önlemi altına Silivri (L) tipi cezaevinden getirildi.

Sanık avukatlarının da hazır bulunduğu duruşma sanık Çorlu Vergi Dairesi Müdürü Murat Çetin A.’nın avukatı mahkeme başkanına 4 sayfalık, tutuksuz sanık Hikmet D.’nin avukatı da 8 sayfadan oluşan savunma verdi.

Cumhuriyet Savcısı 1 sayfalık mütalaasında başka suçtan tutuklu sanık Nuri K.’nın rüşvet suçuna iştirak etmediğinden beraatına, tutuklu sanık Çorlu Vergi Dairesi Müdürü Murat Çetin A.’nın benzer eylemleri alışkanlık haline getirmesi, ayrıca pervasız bir şekilde rüşvet alma işini devam ettirmesi kamusal gelirleri bu şekilde kendi menfaatine ve uhdesinde geçirmek yönünde ciddi eylemler içerisine girdiği, sıradan bir müdürün mal varlığı ve hayat tarzı ile hiçbir şekilde bağdaştırılmasının mümkün olmadığı dikkate alınarak tutukluluğunun devamına, diğer sanıklarında cezalandırılmasına karar verilemesini talep etti.

Mütalaanın ardından sınık Hikmet D. beraatını talep etti. Sanık Nuri K. beraatını, Murat Çetin A. yazılı savunmansını okudu. Sanık Cenap Ö. ve Doğan M.’ de olayın komplo olduğunu ve beraatlarını talep etti. Sanıkların avukatlarının savunmalarının sonrasına mahkeme heyeti haklarına hüküm verileceğini belirterek son sözlerini sordu. Tüm sanıklar son söz olarak ise beraatlarını istediler.

Ardından Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zikrullah Özbağ, sanık Hikmet D.’nin üzerine atılı rüşvet verme suçuna yardım ederek iştirak ettiği mahkemece sabit görüldüğünden temel cezanın alt sınırı belirlenerek 4 yıl hapis cezası, suçun işlenmesine yardım eden sıfatıyla katıldığı anlaşıldığından ½ oranında indirim yaparak 2 yıl, duruşmalarda ki iyi hali nedeniyle 1/6 oranında da indirim yaparak 1 yıl 8 ay hapis cezası, ceza infazından sonra işlemek üzere 10 ay süre ile TCK’ nın 53 maddesinin ‘e’ bendince ‘Bir kamu kurumunun veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşunun iznine tâbi bir meslek veya sanatı, kendi sorumluluğu altında serbest meslek erbabı veya tacir olarak icra etmekten’ yoksun bırakılmasına, sanığa yüklenen suçun 2 yıldan az süreli olmasından hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, 5 yıl süreyle denetimli serbestlik tedbirine tabi tutulmasına karar verdi.

Sanık Nuri K.’nın beraatına, Çorlu Vergi Dairesi Müdür Murat Çetin A.’nın üzerine atılı rüşvet alma suçunu işlediği mahkemece sabit görüldüğünden 4 yıl hapis, duruşmalarda ki iyi halinden cezanın 1/6 oranında indirilerek 3 yıl 4 ay hapis ile cezalandırılmasına karar verdi. Ayrıca Vergi Dairesi Müdürü Murat Çetin A.’nın cezasının infazından sonra hak ve yetkilerinin kullanılmasının yasaklanmasına hükmetti.

Sanıklar Cenap Ö. ve Doğan M.’ nin üzerine atılı rüşvet verme suçunu işledikleri mahkemece sabit görüldüğünden 4 yıl hapis, duruşmalarda ki iyi hallerinden dolayı 1/6 oranında indirim yaparak 3 yıl 4 ay hapis cezası ile cezalandırılmalarına karar verildi.

Ayrıca mahkeme başkanı suçun işlenmesi ile elde edilen maddi menfaat olan 25 bin YTL’ ye el konulmadığından yasa gereğince bu paranın sanık Çorlu Vergi Dairesi Müdürü Murat Çetin A.’dan alınmasına karar verdi. 10 Eylül 2008 tarihinde başlayan yargılama 26 Aralık 2008 tarihinde sona erdi.

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.144


View Profile
Re: Özel Hastanede Skandal
« Posted on: Şubat 23, 2020, 01:07:18 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Özel Hastanede Skandal e-book, Özel Hastanede Skandal programı, Özel Hastanede Skandal oyunları, Özel Hastanede Skandal e-kitap, Özel Hastanede Skandal download, Özel Hastanede Skandal hikayeleri, Özel Hastanede Skandal resimleri, Özel Hastanede Skandal haberleri, Özel Hastanede Skandal yükle, Özel Hastanede Skandal videosu, Özel Hastanede Skandal şarkı sözleri, Özel Hastanede Skandal msn, Özel Hastanede Skandal hileleri, Özel Hastanede Skandal scripti, Özel Hastanede Skandal filmi, Özel Hastanede Skandal ödevleri, Özel Hastanede Skandal yemek tarifleri, Özel Hastanede Skandal driverları, Özel Hastanede Skandal smf, Özel Hastanede Skandal gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Hastanede Japonca
Diğer Diller
Mavi_Kiyamet 0 799 Son Mesaj Kasım 27, 2011, 03:55:14 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Özel Hastanede Zorunlu Bayram Tatili Sona Erdi
Sağlık Kuruluşları
Honey_Face 0 389 Son Mesaj Ocak 22, 2013, 06:33:19 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Hastanede Refakatçi Olarak Kaldınız Mı ?
Anketler
mnıl 7 882 Son Mesaj Eylül 22, 2013, 04:53:48 ÖS
Gönderen : delux_28
Hastanede Skandal!
Güncel Haberler
sanane_61 0 281 Son Mesaj Eylül 30, 2013, 06:50:49 ÖS
Gönderen : sanane_61
Özel Hastanede Korkutan Yangın
Güncel Haberler
sanane_61 1 318 Son Mesaj Kasım 17, 2013, 01:10:02 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular