Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Ortopedi Ve Travmatoloji  (Okunma Sayısı: 470 Kere Okundu.)
« : Mart 07, 2012, 01:37:34 ÖS »
Avatar Yok

-o_o-GökhaNur-o_o-
*
Üye No : 17147
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2158
Mesaj Sayısı : 4.756
Karizma = 12093


Omurga Cerrahisi

Omurga; baş bölgesinden başlayıp, kuyruk sokumunu da içine alan ve insanın dik durmasını sağlayan yapıdır. Bu yapıda gerek doğuştan, gerekse yaşamın herhangi bir evresinde meydana gelen değişiklikler, omurga yapısında eğrilikler ile sonuçlanmaktadır. Bu eğrilikler ön-arka planda veya yan planda olabilir.

Vücudun dik durmasını sağlayan bu yapıdaki değişiklikler, iç organlarda (akciğer ve kalp) oluşturduğu sıkışıklık nedeniyle ciddi anlamda organ yetmezliklerine neden olmaktadır.

Omurganın şekil bozukluklarının başlıca sebepleri:

1 Doğuştan olanlar
2 Bağ dokusu hastalıkları
3 Sinir ve kas dokusu hastalıkları
4 Diğer sebepler:
a. Tümörler
b. Enfeksiyonlar
c. Kırıklar

Ülkemizde sıklıkla karşılaştığımız trafik kazaları ve yüksekten düşmeler sonucu oluşan omurga kırıkları, kişinin boyunda aşağı veya belden aşağı felç olmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle, travma sonrası oluşan bu gibi durumlarda acil müdahale ve ameliyatlar, kişinin kalan yaşantısını da etkilemektedir.

Gerek omurganın şekil bozuklukları, gerekse kırıkların teşhis ve tedavisinde deneyimli hekimlerin, özellikle bu tür operasyonlar sonrası meydana gelebilecek komplikasyonların önlenmesi açısından, deneyimli ekipman ve tam donanımlı yoğun bakım ünitesinin de bulunması gerekmektedir.

Alman Hastanesi olarak bizler, konusunda söz sahibi olmuş hocalarımız, deneyimli uzman kadromuz ve hastane donanımımız ile hastalarımıza günün her saatinde en iyi hizmeti vermek için uğraşmaktayız. İnsan hayatının yanı sıra, kaliteli yaşam da bizim için önemlidir.

Genel Travma

İnsan vücudu dışından uygulanan kuvvetin oluşturduğu hasar travma olarak tanımlanır. Ortopedik açıdan travma, kırık, çıkık ve kırıklı çıkık olarak tanımlanır.

Maalesef ülkemizde yaşadığımız trafik kazaları, ateşli silah yaralanmaları ve yüksekten düşmeler sonucu oluşan kırık, çıkık, kırıklı çıkıklar ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Bu tür yaralanmalar sonucu oluşan hasarlar zamanında ve uygun şekilde tedavi edilmemesi durumunda, yanlış kaynama veya kaynamama ile sonuçlanmaktadır. Hoş olmayan bu sonuçlar, kişinin kalan yaşantısını gerek sağlık gerekse sosyal açıdan etkilemektedir.

Oluşabilecek bu tür olumsuz sonuçlar, hızlı bir şekilde en uygun tedavi ve deneyimli hekimlerce yapılması ile engellenebilir.

İnsan ömrünün uzaması ile özellikle bayanlarda menopoz sonrası kemik yıkımının artması ile osteoporoz (kemik kalitesi ve gücünün azalması) oluşmaktadır. Osteoporotik kemiklerin travmaya direnci daha az olduğundan, basit düşmeler ile ciddi kırıklar oluşabilmektedir. Bu hastaların teşhis ve tedavisinin çok daha hızlı yapılması ve topluma kazandırılması esas amaç olmalıdır.

Bu nedenlerden dolayı, hastanemiz ortopedi ve travmatoloji kliniği olarak hastalarımızı en hızlı şekilde, en uygun yöntemler ile tedavi etmektedir.

Artroskopik diz ve spor yaralanmaları cerrahisi


Artroskopi diz ve omuz yaralanma ve hastalıklarında tedavinin çok basit bir şekilde kansız yapılmasını ve de çok kısa sürede yapılmasını sağlayan bir yöntemdir. Çoğu kez sadece iki adet minik delikten, diz ve omuz eklemi içerisine girilerek, daha önce ulaşılması ve tedavisi birçok güçlükler arz eden patolojilerin, teşhis ve tedavisi arteoskopik yöntemlerle rahatlıkla yapılmakta, hasta hastanede genellikle 2-3 saat kaldıktan sonra, aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Aynı şekilde hastanın günlük yaşamı ve işine başlaması, 5-6 gün içerisinde gerçekleşebilmektedir.

Hastanemizde diz içi menüsküs yırtıkları-ön çapraz bağ yırtıkları ve kıkırdak hasarları bu konuda tecrübeli artroskopistler tarafından başarıyla tedavileri yapılmaktadır.

Ayrıca sporcular dışında, ileri yaşlarda, zamana bağlı olarak oluşan dejeneratif eklem kıkırdak hasarları da artroskopik yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: Ortopedi Ve Travmatoloji
« Posted on: Şubat 29, 2020, 08:35:57 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Ortopedi Ve Travmatoloji e-book, Ortopedi Ve Travmatoloji programı, Ortopedi Ve Travmatoloji oyunları, Ortopedi Ve Travmatoloji e-kitap, Ortopedi Ve Travmatoloji download, Ortopedi Ve Travmatoloji hikayeleri, Ortopedi Ve Travmatoloji resimleri, Ortopedi Ve Travmatoloji haberleri, Ortopedi Ve Travmatoloji yükle, Ortopedi Ve Travmatoloji videosu, Ortopedi Ve Travmatoloji şarkı sözleri, Ortopedi Ve Travmatoloji msn, Ortopedi Ve Travmatoloji hileleri, Ortopedi Ve Travmatoloji scripti, Ortopedi Ve Travmatoloji filmi, Ortopedi Ve Travmatoloji ödevleri, Ortopedi Ve Travmatoloji yemek tarifleri, Ortopedi Ve Travmatoloji driverları, Ortopedi Ve Travmatoloji smf, Ortopedi Ve Travmatoloji gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Ortopedi Nedir
Engelliler Forumu
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 485 Son Mesaj Mart 07, 2012, 11:11:56 ÖÖ
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Medical Ortopedi
Engelliler Forumu
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 420 Son Mesaj Mart 07, 2012, 11:26:53 ÖÖ
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Prof.dr. S.şükrü Araç / Ortopedi Ve Travmatoloji
Doktorlar
Amphitrite 0 697 Son Mesaj Ağustos 31, 2013, 04:33:46 ÖS
Gönderen : Amphitrite
Op.dr. Erdem Başoglu / Ortopedi Ve Travmatoloji
Doktorlar
Amphitrite 0 362 Son Mesaj Eylül 07, 2013, 02:56:51 ÖS
Gönderen : Amphitrite
Op. Dr. Ertuğrul Aydın / Ortopedi Ve Travmatoloji Uzmanı
Doktorlar
Asortik Hatun 0 480 Son Mesaj Kasım 24, 2013, 10:29:05 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular