0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Okurla Buluşan Yeni Kitaplar  (Okunma Sayısı: 904 Kere Okundu.)
« : Ağustos 15, 2008, 12:38:46 ÖS »
Avatar Yok

By.CeZa
*
Üye No : 293
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 12191
Mesaj Sayısı : 28.686
Karizma = 162


Türk Tarih Kurumu (TDK) Başkanı Yusuf Halaçoğlu’nun “Tarih Gelecektir”, Jonathan Kellerman’ın “Cinnet”, Alexander Mccall Smith’in “Arkadaşlar, Aşklar ve Çikolata”, Bridie Clark’ın “Ne Yapsa Yeridir” adlı kitapları okurla buluştu.


TDK Başkanı Halaçoğlu’nun piyasaya çıkan “Tarih Gelecektir/Etnik Yapısından Ermeni Meselesine Türkiye” adlı kitabında Ermeni meselesi konu ediliyor.
Yazar Jonathan Kellerman’ın “Cinnet” adlı psikolojik gerilim romanında, tiyatro kursu öğrencisi olan genç sevgililer Dylan Meserve ve Michaela Brand, bir gece provadan çıkıp evlerine giderken maskeli ve silahlı bir kişi tarafından kaçırılır. Gençler, 3 gün sonra Malibu dağlarının tepelerinde işkence edilmiş, tecavüze uğramış ve aç bırakılmış halde bulunur. Ancak çok geçmeden kaçırılma olayının sahte olduğu ve tamamen genç sevgililer tarafından uydurulduğu anlaşılır. Mahkeme, her ikisi için de psikolojik danışma hizmetini zorunlu kılar.

Alexander McCall Smith’in “Arkadaşlar, Aşklar ve Çikolata” isimli kitabı da, Smith’in daha önce yayınlanan Pazar Felsefe Kulübü’ndeki Isabel Dalhousie karakterini yeniden karşımıza çıkarıyor. Kitapta, başarılı bir felsefeci ve Uygulamalı Törebilim Dergisi’nin editörü olarak iyi ile kötüyü rahatlıkla ayırt edebilen ve içgüdüsel olarak dedektifliğe meraklı Isabel Dalhousie, kendini yine tuhaf bir maceranın içinde buluyor.

Bridie Clark’ın yeni kitabı “Ne Yapsa Yeridir”de, baş karakter Claire Truman’ın şansı dönmeye başlamıştır. New York’ta sıradan bir editör yardımcısıyken, kendisini bir anda tanınmış bir yayınevinde 3 kat maaşla, çok daha iyi bir pozisyonda bulur. Üstelik şans, aşk hayatında da yüzüne güler. İflah olmaz bir serseriyken 10 yıldır hayallerini süsleyen, üstün başarılı ve muhteşem ötesi Randall Cox’la birliktedir.

Araştırmacı-yazar Ahmet Karakuş ise “Tarihin izinde” adlı kitabında sıfır anından itibaren tarihin ve insanlığın oluşumunu tarihsel gerçeklerden ayrılmaksızın ve karşıt fikirleri de gözden kaçırmadan sade bir dille anlatıyor.

Belirgin ve zengin kalıntılar halinde insanlığa miras kalabilmiş, çekiciliğini ve devamlılığını koruyan Mısır uygarlığı ve sanatı, Perihan Sadıkoğlu’nun “Antik Mısır Sanatı” isimli kitabında tarihsel gerçekle
doğrudan bağlantılı olarak işleniyor.

Cindy Pearlman’ın dünya çapında ün kazanmış insanların anne ve baba olmak hakkında ne bildiklerini sorguladığı röportajlarından oluşan “Ma-Aile” adlı kitabı da satış noktalarında yerini aldı.

Kader Abdolah’ın “Boş Şişelerin Yolculuğu” adlı kitabı İstiklal Kitabevi’nden çıktı. Kitapta, İran’dan kaçıp ailesiyle birlikte Hollanda’ya yerleşen bir sığınmacı olan Bolfazl’ın hikayesi anlatılıyor.

Talip Apaydın’ın “Ortakçılar” adlı kitabı okuyucuyla buluştu. Köyünden ayrılarak yabancıların toprağını ekip biçen, bunun karşılığında ürününü toprak sahibiyle paylaşmak zorunda kalan ortakçıların çileli yaşamının irdelendiği kitapta, belli bir kesimin Köy Enstitülerine bakış açısını ve enstitülerin kapanma aşamasına nasıl geldiği de gözler önüne seriliyor.

Steven Pressfield’in “Afgan Savaşı” adlı kitabı da raflardaki yerini aldı. Yazar, kitabında doğu ve batının ebedi çatışmasına dair bir hikayeyi, tarihin “ilk modern” savaşının heyecan verici öyküsünü anlatıyor.

Karin Slaughter’in “İnançsız” adlı kitabı İthaki Yayınları’ndan piyasaya sunuldu. Doktor Sara Linton ile eski kocası polis şefi Jeffrey Tolliver’in ormanda geçmişleri hakkında konuşurken toprağa gömülü bir tabutta kız cesedi bulmaları sonucu yaşanan gelişmelerin ele alındığı kitap, kadın karakterlerin yaşadığı insanlık sorunlarını da irdeliyor.

Bülent Karacan’ın kaleme aldığı “Tövbekar Hırsız” adlı kitabı, Samanyolu Yayıncılık’tan çıktı. Kitapta, Karacan’ın hayatından kesitler sunan gerçek bir macerayı konu ediliyor.

DİĞER KİTAPLAR
Yazar P.B. Kerr’in “Lamba Çocukları 2/Babil’in Mavi Cini”, François Weyergans’ın “Annemde Üç Gün”, Brenda Serotte’nin “Falcının Öpücüğü”, Hendrick Vannek’in “Mong Farklılığın Ötesine Yolculuk”, Kim Young-Ha’nın “Kendimi Yıkmaya Hakkım Var”, Barbara Cartland’ın “Aşk Kapıda Gözüktü”, Minette Walters’ın “Şeytan Fox” ve Yiğit Okur’un “Tutuklanacaklar Listesi” adlı hikaye ve roman türündeki kitapları da satışa çıktı.

Son çıkan araştırma-inceleme türündeki kitaplar arasında da, Mark L. Stein’ın “Osmanlı Kaleleri Avrupa’da Hudut Boyları”, Veysel Batmaz ve Cahit Batmaz’ın “Atlantis’in Dili Türkçe”, A. J. Racy’nin “Arap Dünyasında Müzik/Tarab Kültürü ve Sanatı”, Nejla Günay’ın “Maraş’ta Ermeniler ve Zeytun İsyanları”, Prof. Dr. Ülkü Altınoluk’un “Geleneksel Kent Dokusu Birgi” ve Ali Osman Kurt’un “Erken Dönem Yahudi Tarihi” adlı kitapları yer aldı.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.164


View Profile
Re: Okurla Buluşan Yeni Kitaplar
« Posted on: Eylül 19, 2020, 02:39:29 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Okurla Buluşan Yeni Kitaplar e-book, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar programı, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar oyunları, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar e-kitap, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar download, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar hikayeleri, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar resimleri, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar haberleri, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar yükle, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar videosu, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar şarkı sözleri, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar msn, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar hileleri, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar scripti, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar filmi, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar ödevleri, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar yemek tarifleri, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar driverları, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar smf, Okurla Buluşan Yeni Kitaplar gsm
Yanıtla #1
« : Mayıs 25, 2010, 11:01:51 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2956
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20130


Paylaşım İçin Teşekkürler
Yanıtla #2
« : Mayıs 25, 2010, 11:24:33 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 27
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60062


Paylaşım İçin Teşekkürler

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular