0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak  (Okunma Sayısı: 503 Kere Okundu.)
« : Kasım 28, 2015, 07:40:05 ÖS »

-Trinity-
*
Üye No : 187663
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2715
Mesaj Sayısı : 3.661
Karizma = 12095


Numara taşıma işleminin gerçekleşme tarihi, verici işletmecinin numaranın taşınması talebine ilişkin cevabını gönderdiği tarihten asgari bir, azami iki gün sonrası olacak.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, numara taşımadaki bekleme sürelerinin kaldırıldığını belirterek, "Sabit hatlarda numara taşıma için getirilen 3 aylık bekleme süresi kaldırılıyor. Numara taşımadaki uyarı tonu konusunda düzenleme yapılıyor" dedi.

Bakan Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği'nde değişiklik yaptığını, değişikliklerin de Resmi Gazete'de yayımlandığını ifade etti.

Numara taşımada alıcı işletmecide devir işleminin mümkün olmamasına rağmen tüketiciler açısından kimi zaman mağduriyet yaratan uygulamaların olduğuna dikkati çeken Yıldırım, "Yeni düzenlemeyle taşınan numaranın da alıcı işletmecide bir başkasına devredilmesi mümkün hale getirildi" diye konuştu.

- 3 aylık bekleme zorunluluğu kalkıyor

Abonenin, numarasının tahsisli olduğu işletmeciyle ilk abonelik sözleşmesini imzaladığı tarihten itibaren 3 ay geçmeden numarasını taşıyamadığını hatırlatan Yıldırım, yeni düzenlemeyle sabit abonelerin bu 3 aylık bekleme süresi olmaksızın numaralarının taşınmasına imkan tanındığını kaydetti.

Yıldırım, mobil abonelerde ise numaranın taşınabilmesi için numaranın tahsisli olduğu işletmeciyle ilk abonelik sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren geçmesi gereken 3 aylık bekleme zorunluluğunun devir yoluyla yapılan aboneliklerde kaldırıldığını anlattı.

Abonelerin numaralarının taşınmasına yönelik talepte bulunmasının ardından işletmecilere, talebin yerine getirilmesi için tanınan sürelerin kısaldığını dile getiren Yıldırım, "İşletmecilerin taşıma taleplerini iletim süresi 2 günden 1 güne, taşıma talebinin işletmeciler tarafından kontrol süresi de yine 2 günden 1 güne indirilecek. Böylece numara taşıma işlemi, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşecek" dedi.

Abonelerin talebi olmaksızın numaralarını taşınmasına yönelik uygulamaların olduğunu dile getiren Yıldırım, "İşletmeci kaynaklı sebeplerle abonenin talebi olmaksızın numarasının taşındığı durumlarda abonenin ödemek zorunda kaldığı cayma bedeli, fatura gibi ücretlerin ilgili işletmeciler tarafından karşılanmasına yönelik düzenleme yapıldı" ifadesini kullandı.

- "Aboneler, uyarı tonunu almama hakkına sahip olacak"

Numara taşımadaki uyarı tonu konusunda yapılan yönetmelik değişikliğinin yürürlüğünün Danıştay tarafından durdurulduğunu anımsatan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Yönetmelikte bu konuyla ilgili düzenleme yapıldı. Buna göre, mobil numara taşınabilirliğinde arayan aboneler için ayırt edici olacak şekilde uyarı tonu verilecek. Ancak, abonelerden isteyenler, numara taşınabilirliğine ilişkin olarak uyarı tonunu almama hakkına sahip olacak. Sabit numara taşınabilirliğinde ise halihazırdaki uygulama devam edecek."Kitap bir limandı benim için.
Kitaplarda yaşadım ve kitaplardaki insanları sokaktakilerden daha çok sevdim.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 275.613


View Profile
Re: Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak
« Posted on: Kasım 29, 2020, 10:17:24 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak e-book, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak programı, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak oyunları, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak e-kitap, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak download, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak hikayeleri, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak resimleri, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak haberleri, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak yükle, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak videosu, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak şarkı sözleri, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak msn, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak hileleri, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak scripti, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak filmi, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak ödevleri, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak yemek tarifleri, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak driverları, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak smf, Numara Taşıma Işlemi Hızlı Ve Kolay Olacak gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
2 Ayda 930 Bin Kişi Numara Taşıma Için Başvurdu
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
By.CeZa 0 591 Son Mesaj Ocak 10, 2009, 06:33:55 ÖÖ
Gönderen : By.CeZa
Kolay Wordpress Site Taşıma.
Wordpress
[B]a[R]a[N] 0 4976 Son Mesaj Nisan 20, 2011, 06:03:13 ÖS
Gönderen : [B]a[R]a[N]
2-3 Yaşlar / Hızlı Ve Kolay Yemekler...
Gebelik ve Çocuk Bakımı
Asortik Hatun 1 1347 Son Mesaj Temmuz 16, 2014, 10:08:08 ÖS
Gönderen : koraycengiz
Gnçtrkcll’den Numara Taşıma Kampanyası: “değiştir Hocam!gnçtrkcll’e Gel”
Genel
deltafx 0 778 Son Mesaj Ekim 19, 2015, 12:17:01 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell'e Numara Taşıma Işlemi Tek Tıkla Yapılacak
Güncel Haberler
demirdoven 0 329 Son Mesaj Aralık 03, 2015, 11:57:57 ÖÖ
Gönderen : demirdovenTheme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular