Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi-  (Okunma Sayısı: 404 Kere Okundu.)
« : Ağustos 12, 2008, 12:02:01 ÖS »

kFi
*
Üye No : 3437
Yaş : 24
Nerden : Tokat
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 6752
Mesaj Sayısı : 10.935
Karizma = 15564


Almanya ile birlikte, Birinci Dünya Savaşı'na giren Osmanlı İmparatorluğu her şeyini kaybetmiş durumda idi. 30 Ekim 1918'de imzaladığı Mondros mütarekesi ile Türk topraklan işgale uğruyordu. Kısacası, Osmanlı İmparatorluğu topraklarını kaybettiği gibi yavaş yavaş tarih sahnesinden de silinmeye başlamıştı...

İstanbul'un işgal edildiği günlerde, İstanbul'a dönen Mustafa Kemal düşman zırhlılarını Dolmabahçe önünde gördüğü zaman büyük bir üzüntüye kapılmış ve ağzından sadece şu sözler dökülebilmişti: "Geldikleri gibi gidecekler..."

Kurtuluş Savaşı kazanıldıktan sonra Mudanya mütarekesi imzalandı. Bunu Lozan Antlaşması izledi. İstanbul'u işgal eden kuvvetler geldikleri gibi gittiler.

İşin ilginç tarafı, 16. Yüzyılda Fransa'da yaşayan ünlü kahin Michel Nostradamus'un da bu konuyla ilgili bir kehanetinin bulunmasıdır!...

1555 yılında yayınlanan ve Nostradamus'un tarihi olaylar, savaşlar ve keşiflerle ilgili kehanetlerinin açıklandığı "Centurien" isimli kitapta Mustafa Kemal Atatürk'ten de bahsedilmiş ve yukarıdaki konuyla ilgili bir kehanete yer verilmiştir. İnanılmaz kehanet şu dörtlükten oluşmuştur:

Kongre başkanını tutan devlet adamları
İşgal kuvvetlerince sürülecek Malta'ya
Girilmiş İstanbul'a alınmış Rodos Adası
Ama geldikleri gibi gidecekler sonunda

Bu dörtlükte Nostradamus, yüzyıllar öncesinden geleceği görerek, Türkiye'yi, Kurtuluş Savaşı'nı ve Mustafa Kemal Atatürk'ü bilmiştir.

Dörtlüğün sonunda geçen: "Ama geldikleri gibi gidecekler sonunda" sözüyle; Atatürk'ün: "Geldikleri gibi gideceklerdir" sözünün de bu kadar büyük bir benzerlik oluşturması da ayrıca üzerinde durulması ve düşünülmesi gereken bir rastlantıdır.

4 Eylül 1919'da hatırlanacağı gibi Sivas Kongresi toplanmıştı. Kongre Başkanlığı'na, işgal kuvvetlerine ve İstanbul Hükümeti'ne karşı açıkça tavır alan Mustafa Kemal seçilmişti. Kurtuluş Savaşı'nı ve Atatürk'ü destekleyen İstanbul'daki mecliste olan milletvekilleri de işgal kuvvetlerince Malta Adası'na sürgüne gönderilmişti. Bu hatırlatmanın ışığında yukarıdaki dörtlük tekrar okunacak olursa, işin içinde bir şeyler olduğu daha iyi anlaşılacaktır...
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi-
« Posted on: Aralık 07, 2019, 10:19:34 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- e-book, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- programı, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- oyunları, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- e-kitap, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- download, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- hikayeleri, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- resimleri, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- haberleri, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- yükle, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- videosu, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- şarkı sözleri, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- msn, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- hileleri, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- scripti, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- filmi, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- ödevleri, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- yemek tarifleri, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- driverları, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- smf, Nostradamus Biliyordu -atatürk'ün Gizemi- gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Nostradamus: The Last Prophecy
Tüm Oyunlar
BluewateR 9 1397 Son Mesaj Nisan 30, 2008, 05:26:21 ÖS
Gönderen : [MasaL]
Sağ Elim - Atatürk'ün Gizemi-
Tarih
kFi 0 728 Son Mesaj Ağustos 12, 2008, 12:02:24 ÖS
Gönderen : kFi
Nostradamus
Bilim Adamları
[B]a[R]a[N] 0 181 Son Mesaj Kasım 04, 2016, 05:44:48 ÖS
Gönderen : [B]a[R]a[N]


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular