Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Norprolac Yan Etkileri  (Okunma Sayısı: 444 Kere Okundu.)
« : Ocak 28, 2013, 04:25:00 ÖS »

Honey_Face
*
Üye No : 1734
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 7695
Mesaj Sayısı : 13.155
Karizma = 86622


Norprolac Tablet
İlaç Etken Maddesi:
Kinagolid
İlaç Marka İsmi:
Norprolac Tablet

Norprolac Nedir?

Norprolac vücutta doğal olarak üretilen bir kimyasal olan dopamin ile benzer etkilere sahip bir ilaçtır. Norprolac hipofiz bezinden salgılanan prolaktin hormonu miktarını azaltarak çalışır. Kandaki yüksek prolaktin seviyeleri (hiperprolaktinemi); fazla süt üretimine, adet (regl) dönemlerinde değişikliklere, kısırlığa ve cinsel istekte azalmaya sebep olabilir. Norprolac dopamin reseptör agonisti grubu ilaçlardan biridir.

Norprolac aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

kandaki prolaktin seviyesinin çok yüksek olduğu hormon dengesizlikleri.

Norprolac burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Norprolac Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Norprolac uykuya eğilim oluşturabilir. Norprolac ile tedavi edilen bazı hastalar aniden uyuyakaldıklarını bildirmişlerdir. Eğer gün içinde uykulu olma veya uyuşukluk ile ilgili problemleriniz varsa doktorunuza bildiriniz.

Bu ilacın sizi nasıl etkileyeceğinden emin değilseniz ve eğer araç veya makina kullanacaksanız ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir iş yapacaksanız dikkatli olmalısınız.

Bu ilaç özellikle tedavinin ilk günlerinde veya doz artışlarında, ayağa kalktığınızda kan basıncınızın düşmesine neden olabilir. Oturur veya yatar pozisyondan hızlı şekilde kalkmaktan kaçınınız. Hızlı şekilde doğrulmak veya kalkmak baş dönmesine, dikkat azalmasına, baygınlığa sebep olabilir. Yavaşça kalkınız ve düşmeleri engellemek için bir yere tutunarak kendinizi sabit tutunuz. Doktorunuz, tedavinin ilk günlerinde ve dozu arttırırken kan basıncınızı kontrol edecektir.

Eğer Kinagolid’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da şiddetli karaciğer hastalığınız veya şiddetli böbrek hastalığınız varsa; bu ilacı kullanmayınız.

Eğer kalıtsal olarak süt ve süt ürünlerinde bulunan şekerin sindirilememesi şeklinde bir rahatsızlığınız (galaktoz intoleransı), lapp laktaz* eksikliğiniz varsa ya da glukoz / galaktoz emilim eksikliğiniz veya bozukluğunuz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

( *lapp laktaz: Süt şekeri olarak bilinen laktozu sindirmeye yarayan enzim.)

Eğer karaciğer ve / veya böbrek fonksiyonlarınızda bir bozukluk varsa ya da geçmişte herhangi bir psikolojik rahatsızlık geçirdiyseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

Kandaki yüksek prolaktin düzeyleri (hiperprolaktinemi) fizyolojik olabileceği gibi (gebelik, emzirme gibi durumlarda), çeşitli tümörlerden, belirli ilaçların kullanımından veya diğer başka nedenlerden de kaynaklanıyor olabilir. Tedavinin en iyi şekilde yapılabilmesi için hiperprolaktinemiye yol açan özel nedenin mümkün olduğunca açıklanması ve nedene yönelik tedaviye başlanması gerekir. Bu nedenle doktorunuzun direktiflerine uymanız ve öngöreceği test ve tahlilleri yaptırmanız büyük önem taşır.

Prolaktin hormonu kökenli kısırlık sorunu olan kadınlarda, bu sorun Norprolac ile tedavi edilerek düzeltilebilir. Eğer çocuk doğurma yaşında bir bayansanız ve gebe kalmak istemiyorsanız, etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız.

Bu ilacın durumunuzu düzelttiğinden ve zararlı etkilere sebep olmadığından emin olabilmek için düzenli olarak kan tahlilleri yapılması gerekebilir. Tansiyon, böbrek ve karaciğer fonksiyonlarınızın da kontrol edilmesi gerekebilir. Doktorunuz ile planlanmış olan randevularınızı kaçırmayınız.

Alkol kullanmaktan kaçınınız. Alkol vücudunuzun Norprolac’ı tolere etme yetisini azaltabilir.

Norprolac Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Kinagolid’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız:

şiddetli karaciğer hastalığı;
şiddetli böbrek hastalığı;
kalıtsal olarak süt ve süt ürünlerinde bulunan şekerin sindirilememesi şeklinde bir rahatsızlık (galaktoz intoleransı);
lapp laktaz* eksikliği;
glukoz / galaktoz emilim eksikliği veya bozukluğu.

( *lapp laktaz: Süt şekeri olarak bilinen laktozu sindirmeye yarayan enzim.)

Belirli bazı rahatsızlıklarınız varsa bu ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Norprolac kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

karaciğer fonksiyon bozukluğu;
böbrek fonksiyon bozukluğu;
geçmişte yaşanmış veya şu an mevcut psikolojik bir rahatsızlık.

Norprolac uykuya eğilim oluşturabilir. Norprolac ile tedavi edilen bazı hastalar aniden uyuyakaldıklarını bildirmişlerdir. Eğer gün içinde uykulu olma veya uyuşukluk ile ilgili problemleriniz varsa doktorunuza bildiriniz.

Bu ilacın sizi nasıl etkileyeceğinden emin değilseniz ve eğer araç veya makina kullanacaksanız ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir iş yapacaksanız dikkatli olmalısınız.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Norprolac Kullanabilir miyim?

Hamileyseniz veya tedavi sırasında gebe kalmayı planlıyorsanız Norprolac kullanmaya başlamadan önce doktorunuza söyleyiniz. Eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız hemen doktorunuza bildiriniz. Hamilelik doğrulanırsa ve tedaviye devam etmek için tıbbi bir neden bulunmadığı doktor tarafından onaylanırsa, Norprolac kullanımı kesilmelidir.

Kinagolid’in anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Norprolac anne sütü üretimini baskıladığı için Norprolac kullanımı sırasında emzirme genellikle mümkün olmaz.

Araç ve Makine Kullanırken Norprolac Kullanabilir miyim?

Norprolac düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sebep olabilir. Eğer araç veya makine kullanacaksanız ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir iş yapacaksanız dikkatli olunuz.

Norprolac Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Doktorunuz bu ilaçtan en etkin şekilde faydalandığınızdan emin olmak için belirli aralıklarla dozaj değişikliklerine gidebilir.

İlacınızı akşam yemeğinde 1 bardak su ile birlikte alınız.

Maksimum faydanın sağlanabilmesi için Norprolac’ın düzenli şekilde kullanılması önemlidir. Bu nedenle ilacınız tamamen bitmeden reçetenize tekrar yazdırınız.

Bu ilacın durumunuzu düzelttiğinden ve zararlı etkilere sebep olmadığından emin olabilmek için düzenli olarak kan tahlilleri yapılması gerekebilir. Tansiyon, böbrek ve karaciğer fonksiyonlarınızın da kontrol edilmesi gerekebilir. Doktorunuz ile planlanmış olan randevularınızı kaçırmayınız.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz ilaç almayınız. Aynı gün içerisinde iki doz almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen doktorunuzu arayarak ne yapmanız gerektiğini sorunuz veya hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Norprolac Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Alkol kullanmaktan kaçınınız. Alkol vücudunuzun Norprolac’ı tolere etme yetisini azaltabilir.

Norprolac’ın Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı alınız: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz hemen doktorunuzu arayınız ve acil sağlık desteği isteyiniz:

uykulu hal ve ani uyku basması;
geri dönüşlü ani akıl hastalığı.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

mide bulantısı, kusma;
iştahsızlık;
karın ağrısı, kabızlık, ishal;
baş dönmesi, baş ağrısı;
burun tıkanıklığı;
uykusuzluk, bitkinlik;
kaslarda zayıflık.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Norprolac ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız Norprolac kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

nöroleptikler [klorpromazin hidroklorür (Largactil); asepromazin maleat (Plegicil); flupentiksol (Fluanxol); haloperidol (Norodol, Sedaperidol); pimozid (Nörofren); sülprid (Dogmatil, Meresa, Sülpir); tioridazin (Mellerettes, Melleril); mezoridazin (Lidanil); trifluoperazin (Stilizan); zuklopentiksol asetat (Clopixol Acuphase); zuklopentiksol dihidroklorür (Clopixol); amisülprid (Solian); aripiprazol (Abilify); ketiapin (Seroquel); klozapin (Clonex, Leponex); olanzapin (Zyprexa, Rexapin); risperidon (Risperdal, Risperdal Quicklet); flupentiksol dekanoat (Fluanxol); flufenazin dekanoat (Prolixin Decanoate Retard); zuklopentiksol dekanoat (Clopixol); vb.].

Bu liste Norprolac ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Norprolac ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Norprolac’ı Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

İlacınızı oda sıcaklığında nemden ve ışıktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Norprolac Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Norprolac Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Norprolac Tablet 'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Norprolac Tablet 'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Zamanının Fenomeni.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.167


View Profile
Re: Norprolac Yan Etkileri
« Posted on: Ağustos 13, 2020, 05:01:26 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Norprolac Yan Etkileri e-book, Norprolac Yan Etkileri programı, Norprolac Yan Etkileri oyunları, Norprolac Yan Etkileri e-kitap, Norprolac Yan Etkileri download, Norprolac Yan Etkileri hikayeleri, Norprolac Yan Etkileri resimleri, Norprolac Yan Etkileri haberleri, Norprolac Yan Etkileri yükle, Norprolac Yan Etkileri videosu, Norprolac Yan Etkileri şarkı sözleri, Norprolac Yan Etkileri msn, Norprolac Yan Etkileri hileleri, Norprolac Yan Etkileri scripti, Norprolac Yan Etkileri filmi, Norprolac Yan Etkileri ödevleri, Norprolac Yan Etkileri yemek tarifleri, Norprolac Yan Etkileri driverları, Norprolac Yan Etkileri smf, Norprolac Yan Etkileri gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Türk kültürünü Dünya kültürüne etkileri
Türk Kültürü
Sahin07 6 2697 Son Mesaj Nisan 19, 2011, 11:37:02 ÖS
Gönderen : @sen@
Iklimin Etkileri
Dersler
By.TuRuT 0 917 Son Mesaj Eylül 26, 2009, 08:16:10 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
Verginin Etkileri.
Maliye
[B]a[R]a[N] 1 1273 Son Mesaj Ocak 14, 2012, 02:50:38 ÖS
Gönderen : SheWolf
Sef Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 869 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 06:47:47 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Pen - Os Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 943 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 10:09:37 ÖS
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular