0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu.  (Okunma Sayısı: 3572 Kere Okundu.)
« : Aralık 11, 2019, 11:00:24 ÖS »

[B]a[R]a[N]
*
Üye No : 4
Yaş : 33
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 5705
Mesaj Sayısı : 27.753
Karizma = 62875


Değerli Kullanıcılarımızın Dikkatine;

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), 1990 yılında IANA/ICANN'den aldığı uluslararası yetki ile ülkemizin internet bağlantısını sağlamıştır ve o günden bu yana, kendi personeli tarafından oluşturulan Nic.TR sistemi ile ".tr" uzantılı alan adlarının tahsis ve işlemlerini başarı ile yönetmiştir.

Üniversitemiz, 21 Aralık 2018 tarihinde imzaladığı sözleşme ile ".tr" Kayıt Otoritesi yetkisini, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)'na devretmiştir. Sözleşme gereği, 2020 Ağustos ayında Nic.TR sisteminin kapatılması ve .tr Ağ Bilgi Sistemi'nin (TRABİS) faaliyete geçmesi öngörülmektedir. İnternet Alan Adları Tebliği'nin Geçici 4 üncü maddesi gereğince TRABİS, BTK tarafından ilan edilmesini müteakip faaliyete geçecektir. İnternet Alan Adları Yönetmeliği'nin Geçici 1 inci maddesinin altıncı ve yedinci fıkralarına göre ise TRABİS faaliyete geçtiğinde Nic.TR'de kayıtlı olan tüm alan adları sahiplerinin bir kayıt kuruluşunu seçmeleri, herhangi bir kayıt kuruluşu bulunmaması durumunda ise söz konusu alan adlarına ilişkin işlemlerin doğrudan TRABİS vasıtasıyla yürütülmesi gerekmektedir.

ODTÜ / Nic.TR ".tr" Alan Adları Yönetimi yetkisini BTK'ya devretmekle birlikte, 20 yıldan fazla süredir yürütmekte olduğu Kayıt Operatörü işlevini TRABİS faaliyete geçene kadar sürdürecektir. Bu amaçla yine ODTÜ şemsiyesi altında ve %100 ODTÜ Geliştirme Vakfı (ODTÜ-GV) sahipliğinde, ODTÜ GV BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş. (METUnic) kurulmuştur. İnternet Alan Adları Yönetmeliği'nin 14'üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi gereğince BTK tarafından kayıt kuruluşları belirlenecektir. METUnic, bu kapsamda TRABİS'in faaliyete başlaması ile birlikte ilgili mevzuata uyumlu bir şekilde hizmet verecektir.

23 Aralık 2019 tarihinde Nic.TR tarafından yönetilmekte olan ".tr" uzantılı alan adları (sistemde yetkili olarak tanımlanmış kullanıcılarımızın onayı ile) METUnic'e veya diğer Kayıt Operatörlerimize aktarılabilecektir. Aktarım sistemi ile ilgili detaylı bilgi aktarım devreye girdiğinde sayfamız üzerinden duyurulacaktır.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.nic.tr
sayfası üzerinden yeni alan adı tahsisi ve yenileme işlemleri de en geç 3 (üç) ay içinde durdurulacaktır. Bu nedenle, özellikle yenileme süresi yaklaşmış olan alan adı yetkililerinin aktarım sürecini hızla tamamlamaları önerilmektedir.

Saygılarımızla,

Nic.TR (".tr" Alan Adları) Yönetimi

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: link (@) webcanavari . net Adresine İletebilirsiniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.192


View Profile
Re: Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu.
« Posted on: Aralık 08, 2023, 02:43:34 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. e-book, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. programı, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. oyunları, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. e-kitap, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. download, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. hikayeleri, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. resimleri, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. haberleri, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. yükle, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. videosu, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. şarkı sözleri, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. msn, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. hileleri, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. scripti, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. filmi, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. ödevleri, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. yemek tarifleri, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. driverları, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. smf, Nic.tr Btk'ya Devredildi. Nic.tr Kamuoyu Duyurusu. gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Atatürk'ün Kamuoyu Ve Basın Hakkındaki Görüşleri
Atatürk Köşesi
FeMoX 5 4860 Son Mesaj Kasım 13, 2011, 08:00:11 ÖS
Gönderen : PeRiMaSaLı
Ergenekon Savcısından Suç Duyurusu
Güncel Haberler
YalnızHayat53 1 1036 Son Mesaj Ağustos 05, 2009, 02:14:25 ÖÖ
Gönderen : yalnısslık
Kamuoyu Nedir? Ne Anlama Gelir?
Serbest Kürsü.
dangeraus1 2 1805 Son Mesaj Aralık 25, 2011, 02:37:46 ÖÖ
Gönderen : dangeraus1
Fenerbahçe'den Suç Duyurusu
Fenerbahçe
imge34 0 668 Son Mesaj Mart 11, 2013, 08:42:12 ÖS
Gönderen : imge34
Chp'den Tır Için Suç Duyurusu
Güncel Haberler
Burc_ 0 638 Son Mesaj Ocak 03, 2014, 06:36:01 ÖS
Gönderen : Burc_


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright 2011 Simple Machines SiteMap | Arsiv | Wap | imode | Konular