Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Neostigmine Yan Etkileri  (Okunma Sayısı: 439 Kere Okundu.)
« : Ocak 28, 2013, 07:17:00 ÖS »

Honey_Face
*
Üye No : 1734
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 7695
Mesaj Sayısı : 13.155
Karizma = 86622


Neostigmine Ampul
İlaç Etken Maddesi:
Neostigmin metilsülfat
İlaç Marka İsmi:
Neostigmine Ampul

Neostigmin Nedir?

Neostigmin, sinir uyartıları ve kas hareketleri arasındaki iletişim için gerekli olan kimyasalları etkiler. Kaslardaki sinir uyartılarının iletimini geliştirerek çalışır; böylece kaslar daha iyi çalışabilirler.

Neostigmin aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

çizgili kas zayıflığı (miyastenia gravis).

Neostigmin burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Neostigmin Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer peritonit* rahatsızlığınız varsa ya da idrar kesenizde veya bağırsaklarınızda tıkanıklık varsa; Neostigmin’i kullanmayınız.(*peritonit: Karın zarı iltihabı. )

Eğer astım, epilepsi veya başka bir nöbet düzensizliği, kalp ritim bozukluğu, dolaşım problemi veya kan damarlarında problem, aşırı aktif tiroid veya mide ülseri gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz; Neostigmin’i almadan önce doktorunuza söyleyiniz.

Tedavinizin başarısı için ilacınızın dozu ve zaman ayarı son derece önemlidir. Ne kadar miktarda ilacı, ne zaman almanız konusunda doktorunuzun talimatlarına dikkatle uyunuz.

Doktorunuz bu tedaviden en iyi sonucu aldığınızdan emin olmak için ara sıra ilacınızın dozunu değiştirebilir. İlacınızın her dozunu ne zaman aldığınızı ve etkilerinin ne kadar sürdüğünü günlük olarak kaydetmeniz doktorunuz tarafından istenebilir. Bu bilgiler, ilaç dozunuzun ayarlanmaya ihtiyacı olup olmadığını tayin etmede doktorunuza yardımcı olacaktır.

Eğer herhangi bir ameliyat geçirmeniz gerekirse, Neostigmin kullandığınızı yeterli bir süre önceden cerrahınıza bildiriniz. Kısa bir süre için ilacınızı kullanmayı bırakmanız gerekebilir.

Neostigmin Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Neostigmin’i kullanmayınız:

karın zarı iltihabı (peritonit);
idrar kesesinde veya bağırsaklarda tıkanıklık.

Eğer aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Neostigmin’i kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

astım;
epilepsi veya başka bir nöbet düzensizliği;
kalp ritim bozukluğu;
kan damarları veya dolaşım ile ilgili problemler;
aşırı aktif tiroid; veya
mide ülseri.

Eğer bu durumlardan herhangi birine sahipseniz, Neostigmin kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da tedavi süresince doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Neostigmin’i Kullanabilir miyim?

FDA gebelik kategorisi C. Bu ilaç doğmamış bebeğe zararlı olabilir. Eğer hamileyseniz veya tedavi sırasında hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söyleyiniz. Neostigmin’in anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Neostigmin’i Nasıl Kullanmalıyım?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Enjeksiyonluk formda hazırlanan Neostigmin kas içine, damar içine ya da deri altına enjekte edilmek suretiyle uygulanır. İlacın hangi durumda ne şekilde uygulanacağı konusunda doktorunuzun ve/veya eczacınızın verdiği direktiflere uyunuz.

Tedavinizin başarısı için ilacınızın dozu ve zaman ayarı son derece önemlidir. Ne kadar miktarda ilacı, ne zaman almanız konusunda doktorunuzun talimatlarına dikkatle uyunuz.

Doktorunuz bu tedaviden en iyi sonucu aldığınızdan emin olmak için ara sıra ilacınızın dozunu değiştirebilir. İlacınızın her dozunu ne zaman aldığınızı ve etkilerinin ne kadar sürdüğünü günlük olarak kaydetmeniz doktorunuz tarafından istenebilir. Bu bilgiler, ilaç dozunuzun ayarlanmaya ihtiyacı olup olmadığını tayin etmede doktorunuza yardımcı olacaktır.

Eğer herhangi bir ameliyat geçirmeniz gerekirse, Neostigmin kullandığınızı yeterli bir süre önceden cerrahınıza bildiriniz. Kısa bir süre için ilacınızı kullanmayı bırakmanız gerekebilir.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra ilaç almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Doz aşımı belirtileri arasında şu gibi durumlar gözlenebilir: kaslarda aşırı güçsüzlük, nöbet (istem dışı kasılmalar), şiddetli ishal, kas seğirmesi, hırıltıyla soluma, göğüs sıkışması, görme veya konuşma problemleri.

Neostigmin Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe; Neostigmin kullanımı süresince içecek, yiyecek ya da aktivitelerle ilgili bir kısıtlama yoktur.

Neostigmin’in Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Aşağıdaki gibi ciddi yan etkilere maruz kalırsanız hemen doktorunuza başvurunuz:

nöbet (istem dışı kasılmalar);

sersemlemiş hissetme, bayılma;

görme problemleri;

hızlı, yavaş ya da düzensiz kalp atımları.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

baş dönmesi;
baş ağrısı;
uyuşukluk.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız.

Neostigmin ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Neostigmin kullanmadan önce, eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız, doktorunuza bildiriniz:

antibiyotikler;
atropin içeren ilaçlar (Atropin Sülfat, Lomotil);
belladon alkaloidleri içeren ilaçlar (Atropa, Atropin, Bellergal);
klidinyum bromür içeren ilaçlar (Librax, Klipaks);
skopolamin butilbromür (Buscopan, Butopan, Spazmotek, Molit, Spazmol vb.);
antiaritmik ilaçlar [amiodaron hidroklorür (Cordarone); propafenon hidroklorür (Rytmonorm); kinidin (Longacor, Natisedine, Quinicardine); meksiletin hidroklorür (Mexitil) vb.];
metoprolol tartrat (Beloc, Problok, Lopresor);
propranolol hidroklorür (Dideral)
sotalol hidroklorür (Darob, Talozin);
esmolol hidroklorür (Brevibloc).

Eğer bu ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız, Neostigmin kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da tedavi süresince doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu liste Neostigmin ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Neostigmin ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Neostigmin’i Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Neostigmin’i oda sıcaklığında; ışıktan, nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz. Donmaktan koruyunuz.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Neostigmine Ampul ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Neostigmine Ampul ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Neostigmine Ampul'ü asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Neostigmine Ampul'ü sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Zamanının Fenomeni.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.144


View Profile
Re: Neostigmine Yan Etkileri
« Posted on: Şubat 23, 2020, 07:28:36 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Neostigmine Yan Etkileri e-book, Neostigmine Yan Etkileri programı, Neostigmine Yan Etkileri oyunları, Neostigmine Yan Etkileri e-kitap, Neostigmine Yan Etkileri download, Neostigmine Yan Etkileri hikayeleri, Neostigmine Yan Etkileri resimleri, Neostigmine Yan Etkileri haberleri, Neostigmine Yan Etkileri yükle, Neostigmine Yan Etkileri videosu, Neostigmine Yan Etkileri şarkı sözleri, Neostigmine Yan Etkileri msn, Neostigmine Yan Etkileri hileleri, Neostigmine Yan Etkileri scripti, Neostigmine Yan Etkileri filmi, Neostigmine Yan Etkileri ödevleri, Neostigmine Yan Etkileri yemek tarifleri, Neostigmine Yan Etkileri driverları, Neostigmine Yan Etkileri smf, Neostigmine Yan Etkileri gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Türk kültürünü Dünya kültürüne etkileri
Türk Kültürü
Sahin07 6 2598 Son Mesaj Nisan 19, 2011, 11:37:02 ÖS
Gönderen : @sen@
Iklimin Etkileri
Dersler
By.TuRuT 0 871 Son Mesaj Eylül 26, 2009, 08:16:10 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
Verginin Etkileri.
Maliye
[B]a[R]a[N] 1 1225 Son Mesaj Ocak 14, 2012, 02:50:38 ÖS
Gönderen : SheWolf
Sef Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 817 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 06:47:47 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Pen - Os Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 888 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 10:09:37 ÖS
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular