Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Nefro - Carnitin Yan Etkileri  (Okunma Sayısı: 497 Kere Okundu.)
« : Ocak 28, 2013, 07:18:44 ÖS »

Honey_Face
*
Üye No : 1734
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 7695
Mesaj Sayısı : 13.155
Karizma = 86622


Nefro-Carnitin yan Etkileri
Nefro-Carnitin İV İnfüzyon Solüsyonu İçeren Ampul
İlaç Etken Maddesi:
L-Karnitin
İlaç Marka İsmi:
Nefro–Carnitin İV İnfüzyon Solüsyonu İçeren Ampul

Nefro – Carnitin (Enjeksiyonluk L – Karnitin) Nedir?

L – Karnitin beyin, böbrek ve karaciğerde üretilen, başta çizgili kaslar olmak üzere memelilerin tüm dokularında bulunan bir maddedir. L – Karnitin, enerji üretim maddesi olarak kullanılan yağ asitlerini hücre içinde gerekli yere götürür. Enerji üretiminde yağ asitlerinin yeterli kullanılmaması halinde enerji açığı ortaya çıkar ve metabolik denge bozulur. Dolayısıyla L- Karnitin memelilerin enerji metabolizması için zorunlu olan doğal bir maddedir.

L - Karnitin aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

· karnitin eksikliği;

· hemodiyaliz uygulanan hastalarda görülen karnitin eksikliği.

L - Karnitin burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Nefro – Carnitin (Enjeksiyonluk L – Karnitin) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

L - Karnitin tedaviniz süresince doktorunuz tedavinin başarısını kontrol etmek ve sizin için en uygun dozu saptayabilmek amacıyla belirli aralıklarla bazı test ve tahliller yaptırmanızı isteyebilir. Doktorunuz ile planlamış olduğunuz randevularınızı ihmal etmeyiniz.

Eğer diyaliz tedavisi görüyorsanız veya ağır böbrek yetmezliğiniz varsa, L – Karnitin kullanmaya başlamadan önce doktorunuza bildiriniz.

L - Karnitin aynı zamanda özel bir diyeti de içeren bütün bir tedavi programının sadece bir parçası olabilir. Doktorunuz ya da beslenme danışmanınız tarafından sizin için oluşturulan diyet programınıza uymanız çok önemlidir. Durumunuzu kontrol etmenize yardımcı olması için yemeniz ya da sakınmanız gereken yiyecekler listesine sadık kalınız.

Nefro – Carnitin (Enjeksiyonluk L – Karnitin) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer ilacın bileşiminde bulunan maddelerden birine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Eğer aşağıda yer alan durumlardan birine sahipseniz L – Karnitin kullanmaya başlamadan önce doktorunuza bildiriniz:

· diyaliz tedavisi görüyor olmak;

· ağır böbrek yetmezliği.

Bu durumlardan herhangi birine sahipseniz ilacınızı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için dozaj ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer L – Karnitin kullanımınız sırasında idrarınızda, nefesinizde, terinizde ağır bir balık kokusu duyarsanız vakit kaybetmeden doktorunuza bildiriniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Nefro – Carnitin (Enjeksiyonluk L – Karnitin) Kullanabilir miyim?

L - Karnitin’nin doğmamış bebeğe zararlı olup olmayacağı bilinmemektedir. Eğer hamileyseniz veya tedavi sırasında hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildiriniz. L - Karnitin anne sütünde bulunur. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Araç ve Makine Kullanırken Nefro – Carnitin (Enjeksiyonluk L – Karnitin) Kullanabilir miyim?

İlacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.

Nefro – Carnitin (Enjeksiyonluk L – Karnitin) Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

L – Karnitin’in çiğneme tableti olarak hazırlanan formunu yutmadan önce iyice çiğneyiniz.

L – Karnitin’in solüsyon olarak hazırlanan formunu ise içmeden önce bir miktar sıvı içecekle sulandırdıktan sonra kullanınız. L – Karnitin’in şurup olarak hazırlanan formunu da isterseniz farklı tatlardaki sıvılar ile karıştırarak alabilirsiniz. Şurup / solüsyon olarak hazırlanan L - Karnitin’i doğru dozda aldığınızdan emin olmak için, ilacınızı alırken özel bir doz ölçüm kaşığı ya da ölçüm kabı kullanınız. Yemek kaşığı ya da diğer başka bir araç - gereç kullanmayınız. Eğer herhangi bir doz ölçüm aletiniz yoksa eczacınızdan isteyebilirsiniz.

Enjeksiyonluk formda hazırlanan L – Karnitin ise toplardamar içine enjeksiyon ya da toplardamara infüzyon yoluyla uygulanır. İlacın enjeksiyon ve infüzyon yoluyla uygulanması büyük dikkat ve deneyim gerektiren bir uygulama şeklidir. Yapılacak ufak bir hata çok ciddi sorunlara yol açabilir; bu nedenle enjeksiyonluk formdaki L – Karnitin’i kullanırken mutlaka bir sağlık profesyonelinden yardım alınız.

Enjeksiyonluk formda hazırlanan L – Karnitin kısa süre içinde gelişen (akut) yetmezlik durumlarında ve / veya ağızdan ilaç alamayacak durumda olan hastalarda uygulanmalıdır. Hastanın durumu elverdiğinde hemen ağızdan tedaviye geçilmelidir.

L – Karnitin kullanımı sırasında mide – bağırsak ile ilgili oluşabilecek yan etkiler ilacın doktor tarafından tavsiye edilen şekilde alınması ile hafifleyebilir ve ortadan kalkabilir. Vücut kokusu ise genellikle yüksek doza bağlıdır ve doz azaltılması ile kaybolur ancak doktorunuza danışmadan ilacınızın dozunu kesinlikle değiştirmeyiniz.

L – Karnitin ile tedavi süresi duruma göre 1 – 12 ay arasında değişebilmekle birlikte bazı hastalarda gerekli rutin kontroller yapılarak hayat boyu kullanımı devam edebilmektedir.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz ilaç almayınız. İki doz alımı arasında yeterli süre geçmesine dikkat ediniz.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Doz aşımı belirtileri şu gibi durumları içerebilir: İshal.

Nefro – Carnitin (Enjeksiyonluk L – Karnitin) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

L - Karnitin aynı zamanda özel bir diyeti de içeren bütün bir tedavi programının sadece bir parçası olabilir. Doktorunuz ya da beslenme danışmanınız tarafından sizin için oluşturulan diyet programınıza uymanız önemlidir. Durumunuzu kontrol etmenize yardımcı olması için yemeniz ya da sakınmanız gereken yiyecekler listesine sadık kalınız.

Nefro – Carnitin’in (Enjeksiyonluk L – Karnitin) Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Eğer L – Karnitin kullanımınız sırasında nöbet geçirirseniz, doktorunuza bildiriniz.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

· mide bulantısı, kusma;

· ishal;

· karın bölgesinde kramp;

· balık kokusuna benzer vücut kokusu.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Nefro – Carnitin (Enjeksiyonluk L – Karnitin) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

L - Karnitin ile etkileşebilecek çeşitli ilaçlar olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Nefro – Carnitin’i (Enjeksiyonluk L – Karnitin) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

L - Karnitin’i oda sıcaklığında; nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

İlaç Fiyatı ve Ödeme Bilgileri

Nefro – Carnitin İV İnfüzyon Solüsyonu İçeren Ampul fiyat ve ödeme bilgileri için tıklayınız.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Nefro – Carnitin İV İnfüzyon Solüsyonu İçeren Ampul ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Nefro – Carnitin İV İnfüzyon Solüsyonu İçeren Ampul ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Nefro – Carnitin İV İnfüzyon Solüsyonu İçeren Ampul 'ü asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Nefro – Carnitin İV İnfüzyon Solüsyonu İçeren Ampul 'ü sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Zamanının Fenomeni.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.144


View Profile
Re: Nefro - Carnitin Yan Etkileri
« Posted on: Şubat 23, 2020, 11:08:36 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Nefro - Carnitin Yan Etkileri e-book, Nefro - Carnitin Yan Etkileri programı, Nefro - Carnitin Yan Etkileri oyunları, Nefro - Carnitin Yan Etkileri e-kitap, Nefro - Carnitin Yan Etkileri download, Nefro - Carnitin Yan Etkileri hikayeleri, Nefro - Carnitin Yan Etkileri resimleri, Nefro - Carnitin Yan Etkileri haberleri, Nefro - Carnitin Yan Etkileri yükle, Nefro - Carnitin Yan Etkileri videosu, Nefro - Carnitin Yan Etkileri şarkı sözleri, Nefro - Carnitin Yan Etkileri msn, Nefro - Carnitin Yan Etkileri hileleri, Nefro - Carnitin Yan Etkileri scripti, Nefro - Carnitin Yan Etkileri filmi, Nefro - Carnitin Yan Etkileri ödevleri, Nefro - Carnitin Yan Etkileri yemek tarifleri, Nefro - Carnitin Yan Etkileri driverları, Nefro - Carnitin Yan Etkileri smf, Nefro - Carnitin Yan Etkileri gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Türk kültürünü Dünya kültürüne etkileri
Türk Kültürü
Sahin07 6 2598 Son Mesaj Nisan 19, 2011, 11:37:02 ÖS
Gönderen : @sen@
Iklimin Etkileri
Dersler
By.TuRuT 0 871 Son Mesaj Eylül 26, 2009, 08:16:10 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
Verginin Etkileri.
Maliye
[B]a[R]a[N] 1 1225 Son Mesaj Ocak 14, 2012, 02:50:38 ÖS
Gönderen : SheWolf
Sef Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 817 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 06:47:47 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Pen - Os Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 888 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 10:09:37 ÖS
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular