0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı  (Okunma Sayısı: 499 Kere Okundu.)
« : Ocak 24, 2013, 02:33:07 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


Anne ve bebek hem bir bütünlük içindedir, hem de bir ayrılış süreci yaşarlar.
Anne ve çocuğun saadet günleri sona ermelidir. Çocuk artık annesinin bir parçası değil, kendisi bir birey olarak var olmalıdır. Bu aşamaya gelindiğinde baba, anne ve çocuğun birbirinden ayrılmasında önemli bir rol oynar. Baba çocuğun annesi ile kurduğu güçlü birliğin yıkıldığı dönemde (belirgin olarak) ortaya çıkar. Çocuk annesi ile yaşadığı eski “mükemmel” günlere veda etmek zorundadır. Çocuk birçok kere hayal kırıklığı yaşadıktan sonra babasını kendi dünyasının içine (tamamen) kabul eder.

Anne ve çocuğun yapışık olduğu dönemde anne çocuğa kendi ruhsal ışıltısını yansıtarak onu yüceltir. Anne hem de her türlü fiziksel ihtiyacını gidererek çocuğun haz egosunu besler. Erişkin yaşantılarımızda zaman zaman bu dönemdeki efsaneleşmiş doyum yaşantılarına geri dönmeyi arzularız.

Kişinin çılgın ve esrik hali, kendini büyük gördüğü ve herkesi küçümsediği hali, dünyayı kendi ve diğerleri gibi algıladığı hali hep bu dönem “cinselliğine” gönderme yapar.

Bir kişi bir toplulukta kendini aşırı “enerji ile yükleyebilir”.
Bu kişinin o sırada yoğun bir şekilde seyredilme ve kendini ortaya koyma arzusu vardır.
Abartılı bir şekilde konuşabilir, gerekmediği halde herkesle eğlenceli bir ilişki kurmaya çalışabilir, sosyal ağda çok fazla aktif olabilir vb.
Bu kişi hakkında pek çok şey düşünebiliriz.
Ama aynı zamanda bu kişinin narsistik anne-çocuk ilişkisini yeniden yaşamak istediğini düşünürüz. Mükemmeliyetçi ego (benlik) harekete geçmiştir. Anne çocuğa kendi narsizmini aktarır ve çocuk bu narsizmden beslenerek kendi mükemmel egosunu oluşturur.

Mükemmel olma duygusu, anne ve çocuk ilişkisi içinde ortaya çıkar. Mükemmel kişi insanları tek tek bireyler olarak değil, bir bütün olarak görür. Onun için tek tek insanların çok özel bir anlamı yoktur. Kendisi ve diğerleri vardır. Bu durumu sahneye çıkmış bir rock şarkıcısının durumuna benzeterek anlamaya çalışabiliriz. Mükemmel kişi sahnededir ve onu izleyen binlerce kişi vardır.
Sahnede olmak bütün topluluğun cinsel enerjisinin sahnedeki kişi üzerine odaklanmasına neden olur. Bu sahnedeki insan için güçlü ve içindeki narsistik enerjiyi çoğaltan bir durum yaratır.
Seyirciler anne imajı olarak var olur

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.163


View Profile
Re: Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı
« Posted on: Eylül 26, 2020, 08:29:00 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı e-book, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı programı, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı oyunları, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı e-kitap, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı download, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı hikayeleri, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı resimleri, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı haberleri, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı yükle, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı videosu, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı şarkı sözleri, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı msn, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı hileleri, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı scripti, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı filmi, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı ödevleri, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı yemek tarifleri, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı driverları, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı smf, Nasıl Mükemmel Olunur Mükemmel Olmanın Kaynağı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Mükemmel Bir Jest
Karışık Videolar.
FLorA 4 1866 Son Mesaj Kasım 15, 2008, 04:02:46 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
Tek Kelimeyle Mükemmel
Galatasaray
SeytaN 2 614 Son Mesaj Temmuz 08, 2009, 07:04:09 ÖS
Gönderen : yalnısslık
Mükemmel Bir Gün
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
SeytaN 2 1159 Son Mesaj Eylül 03, 2010, 03:14:05 ÖS
Gönderen : Hephaestus
Mükemmel Aşk Mı ?
Kadınca
Mavi_Kiyamet 2 776 Son Mesaj Ekim 18, 2012, 07:59:20 ÖÖ
Gönderen : Violin
Mükemmel Kadın Nasıl Olunur?
Kadınca
Mavi_Kiyamet 2 1219 Son Mesaj Haziran 15, 2014, 03:14:53 ÖS
Gönderen : mihrali41


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular