Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu  (Okunma Sayısı: 86 Kere Okundu.)
« : Haziran 06, 2018, 11:04:38 ÖÖ »
Avatar Yok

BaRaNwEb
*
Üye No : 243769
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 65
Mesaj Sayısı : 74
Karizma = 0


Kahraman Tazeoğlu diğer romanlarında olduğu gibi mor kitap özeti ile de okuyucularını hayal alemine sürüklüyor. Aşkın zamansız bir duygu olduğunu ve insan var olduğu sürece aşkın da olacağını gayet etkili bir şekilde vurguluyor.

Tek Dünya Devleti
Günümüzde bir ütopya olan fakat herkesin içten içe inandığı tek dünya devleti sonunda kurulur. Tek dünya devletinin kurulması ile savaşlar ortadan kalkmış ve insanlar huzur içinde yaşamaya başlamıştır. Bu nedenle insanlar tek dünya devleti kurucularına karşı minnet duymaktadır.

Dünya devletinin başkenti İstanbul’dur. Yeni bir isim verilirken İstanbul’un eski isimlerinden yola çıkılmış ve başkente Asitan adı verilmiştir. Kahraman Tazeoğlu ütopik bir öykünün anlatıldığı mor kitap özeti ile insan yaşamının nasıl değişeceğine dair örnekler vermiş fakat aşkı aynı bırakmıştır.
 
Kahraman Tazeoğlu’nun aşka dair düşünceleri ve aşkı anlatırken kullandığı ifadeler okuyucu tarafından çok beğenilmektedir. Kitaplarında farklı öyküler anlatsa da aşk temasından hiçbir zaman vazgeçmemektedir. Mor isimli kitabında da asırlar sonrası anlatılmakta ve insani duygu olan aşk hep aynı kalmaktadır.

Zaman değişmiş, tek dünya devleti kurulmuş, yapay zeka devreye girmiş ve teknoloji çok gelişmiştir. İnsanların beynine çip takılmış ve sürekli iletişim halinde olunması sağlanmıştır. Gezegenin hangi noktasında olursa olsun insanlarla iletişim bir kule sayesinde yaşanıyordur. İstanbul’un yedi tepesinden en sonuncusunda bulunan kule Mor olarak anılıyordur ve bu kuleyi yöneten kimse yoktur. Kulenin kendisi yapay zekadır.

Tüm insanlar tek dünya devleti kurulmasından son derece memnundur ve buna karşı olan sadece bir gurup vardır ve bu gurup da barbarlar olarak tanınıyordur. Asitan’da bulunan kırmızı kulelerde dünya devletinin kurucuları yaşıyordu fakat dünya devletinin fikir babası Dr. Nuh Ulak’tı. Dr. Ulak yüzbaşı rütbesine sahip bir oğula sahipti ve oğlunu Kutup bölgesinde yetişen bir miktar kardelen çiçeğini getirmekle görevlendirdi.

Aşk
Bu görevde yüzbaşıya bir akademisyen olan Asena eşlik edecekti. Yüzbaşı ile Asena Kutup bölgesine doğru harekete geçtiler ve yüzbaşı anında Asena’ya aşık oldu. Kutup bölgesine imiş gerçekleştikten sonra mor kitap özeti ekibin barbarların saldırısına uğraması ile hareketleniyor. Yüzbaşı Asena’nın barbarların ajanı olduğunu öğreniyor. Asena’da yüzbaşıya aşık olduğu için onun hayatını tehlikeye atmak istemiyor. Ve yüzbaşı ile barbarlardan saklanıyor. Bu arada mor kuleden Asena’ya gelişmeler hakkında sürekli bilgi geliyor.

Barbarları ortadan kaldırmayı hedefleyen Dr.Ulak kendi oğlunun da hayatını tehlikeye atarak bir bomba ile barbarları yok ediyor. Kitap bundan sonra her şeye rağmen yaşanan yüzbaşı ve Asena arasındaki aşka yoğunlaşıyor ve kurtulma mücadelelerini anlatıyor.
 
Kitap bir aşk romanı gibi gözükse de, dünya devleti kurucusunun barbarları kendisinin yarattığını vurgulaması en can alıcı noktalardan birisi. Kurucu barbarları kendisinin yarattığını çünkü düşmanı olmayan halkların kendilerine zarar vereceğini ifade etmesi son derece doğru bir tespit.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.093


View Profile
Re: Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu
« Posted on: Şubat 16, 2019, 01:02:53 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu e-book, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu programı, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu oyunları, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu e-kitap, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu download, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu hikayeleri, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu resimleri, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu haberleri, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu yükle, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu videosu, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu şarkı sözleri, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu msn, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu hileleri, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu scripti, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu filmi, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu ödevleri, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu yemek tarifleri, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu driverları, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu smf, Mor Kitap Özeti – Kahraman Tazeoğlu gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Kahraman Tazeoğlu - Susacak Var « 1 2 »
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
*GeLinCiKk 16 3938 Son Mesaj Eylül 26, 2015, 10:58:21 ÖS
Gönderen : azra sema
Bukre - Kahraman Tazeoğlu « 1 2 »
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
naberpravda 14 3092 Son Mesaj Mayıs 04, 2015, 02:38:48 ÖS
Gönderen : tpc
Yaralı - Kahraman Tazeoğlu « 1 2 »
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
sanane_61 14 1971 Son Mesaj Ocak 21, 2015, 03:28:07 ÖÖ
Gönderen : _sevde_
Vazgeçtim - Kahraman Tazeoğlu
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
sanane_61 0 680 Son Mesaj Mart 17, 2015, 11:05:01 ÖS
Gönderen : sanane_61
Mor - Kahraman Tazeoğlu, M. H. Kan
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
buse_1396 0 277 Son Mesaj Ekim 29, 2016, 10:51:50 ÖS
Gönderen : buse_1396


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular