Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Mestinon 60 Mg  (Okunma Sayısı: 422 Kere Okundu.)
« : Şubat 05, 2013, 09:17:47 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


Formülü:

Bir draje 60 mg pridostigmin bromür içerir.
Diğer maddeler: Şeker, demir oksit kırmızı, demir oksit sarı
Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Barsak atonisi, atonik kabızlık, paroksismal taşikardi, sinüs taşikardisi, myasthenia gravis, migren, merkezi veya periferik spazmlar (deneme tedavisi olarak), post-operatif atoni, meteorizm
Kontrendikasyonları:

Mestinon barsak yada idrar yollarının mekanik tıkanmalarında ilaca aşırı duyarlılık durumlarında kontrendikedir. Mestinon süksametonyum gibi depolarizan kas gevşeticilerle birlikte kullanılmamalıdır. Piridostigmin bromür veya ilacın içerdiği diğer yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olduğu bilinen hastalarda Mestinon kullanımı kontrendikedir.
Uyarılar/Önlemler:

Bradikardik, bronşiyal astımlı diabetes mellituslu ve gastrointestinal ameliyat geçirmiş hastalarda Mestinon kullanımı özel bir dikkat gerektirir. Eğer hasta Mestinon tedavisine beklendiği biçimde cevap vermiyorsa bu doz fazlalığına bağlı olabilir (Doz aşımı bölümüne bakınız). Mestinon, ağırlıklı olarak böbrekler tarafından ve değişmeden atılır. Bu nedenle, böbrek yetmezliği vakalarında dozun düşürülmesi ve tedavi için etkili ilaç dozunun titrasyon ile bulunması gerekir. Gebeliğin erken döneminde mutlaka gerekli olmadan hiçbir ilaç kullanılmaması yönünde oluşmuş tıbbi ilke göz önünde tutulmalıdır. Duyarlı kişilerde aşırı duyarlılık reaksiyonları gelişebilir.
Yan etkiler/Advers etkiler:

Tüm kolinerjik ilaçlarda olduğu gibi Mestinon da vegatatif sinir sistemi üzerine kendine özgü istenmeyen fonksiyonel etki gösterebilir. Muskarinik yan etkiler bulantı, kusma, ishal, barsak spazmları, barsak motilitesi ve bronş sekresyonunda artma, siyalore, göz yaşarması, bradikardi ve miyozis tarzında ortaya çıkabilir.
Nikotinik yan etkiler başlıca kas krampları, fasikülasyonlar ve kas güçsüzlüğü tarzındadır. Diğer brom içeren ilaçlar gibi, bazı seyrek olgularda Mestinon da, ilacın kesilmesinden hemen sonra kaybolan deri döküntülerine neden olabilir. Böyle olgularda Mestinon ve diğer bromlu ilaçların kullanılması kontrendikedir.
İlaç etkileşimleri:

Piridostigmin bromür, kürar cinsinden non-depolarizan kas gevşeticilerin etkisini antagonize eder. Atropin, piridostigminin özellikle bradikardi ve sekresyon artışı gibi kolinerjik etkilerini engeller.
Kullanım şekli ve dozu:

Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde; Barsak atonisinde, atonik kabızlıkta: 1 draje. İhtiyaca göre bu doz 4 saatlik aralıklarla tekrarlanır.
Paroksismal taşikardi, sinüs taşikardisinde: Günde 3-4 kez 2-3 draje. Myasthenia gravis'de: Günde 2-4 defa 1-3 draje. Ağır vakalarda bu doz artırılabilir.
Migrende: Günde 3 kez 2-3 draje
Merkezi ve periferik spazmlarda (deneme tedavisi olarak), belirtilerin şiddetine göre; Günde 1-4-6 draje
Post operatif intestinal atoni ve meteorizmde: 1 draje, gerekirse 4 saatte bir tekrarlanabilir.
Doz Aşımı
Mestinon ve diğer kolinesteraz inhibitörlerinin aşırı dozu sonucu kolinerjik kriz ortaya çıkabilir. Bu kriz, diğer belirtilerinin yanı sıra başlıca ileri bir kas güçsüzlüğü (yada miyasteniklerde güçsüzlüğün artması) şeklinde kendini belli eder. Bu durum ayırdedilemediği takdirde yaşamı tehdit edecek düzeyde müsküler solunum durması gelişebilir. Bradikardi, yada paradoksal olarak taşikardi, eşlik eden bulgular olabilir. Bu durumda Mestinon yada diğer kolinerjikler derhal kesilir ve 1-2 mg atropin sülfat yavaş olarak i.v. verilir. Nabız hızı cevabına göre bu doz 2-4 saatlik aralarla tekrarlanabilir

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.160


View Profile
Re: Mestinon 60 Mg
« Posted on: Mayıs 28, 2020, 02:23:16 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Mestinon 60 Mg e-book, Mestinon 60 Mg programı, Mestinon 60 Mg oyunları, Mestinon 60 Mg e-kitap, Mestinon 60 Mg download, Mestinon 60 Mg hikayeleri, Mestinon 60 Mg resimleri, Mestinon 60 Mg haberleri, Mestinon 60 Mg yükle, Mestinon 60 Mg videosu, Mestinon 60 Mg şarkı sözleri, Mestinon 60 Mg msn, Mestinon 60 Mg hileleri, Mestinon 60 Mg scripti, Mestinon 60 Mg filmi, Mestinon 60 Mg ödevleri, Mestinon 60 Mg yemek tarifleri, Mestinon 60 Mg driverları, Mestinon 60 Mg smf, Mestinon 60 Mg gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Mestinon Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 809 Son Mesaj Ocak 29, 2013, 03:12:59 ÖÖ
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular