Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz  (Okunma Sayısı: 305 Kere Okundu.)
« : Ocak 01, 2015, 11:23:51 ÖS »

SaviorAngel
*
Üye No : 20558
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5336
Mesaj Sayısı : 8.560
Karizma = 50938


Merkep Suretinde İken Nurlaşan Yüz

Aşağıda okuyacağınız hikâyeyi bizlere büyük Allah dostlarından Süfyanı Sevrî anlatmaktadır:

Bir hac mevsiminde hac borcunu yerine getirmek üzere yola çıkmıştım. Kâbe'ye vardığımda bir hacı adayı çok dikkatimi çekti. Hacı adayı ziyaret edilmesi gereken yerleri her ziyaret edişinde devamlı olarak Peygamber'e salâtü selâm getiriyordu. Kâbe'yi tavaf ederken, Arafat'ta vakfeye dururken... daima salâvat cümlelerini okuduğunu duyuyordum. Halbuki ziyaret edilen her makam ve mevkide okunması gereken hususi dualar vardı. Bu hacı adayı neden bu duaları okumuyordu? Bilmiyor olamazdı. Muhakkak ki boyuna salâvat getirmesinin bir hikmeti vardı.

Merakımı iyice kamçılayan bu nokta beni adamdan bu hususu sorarak hikmetini öğrenmeye şevketti. Adam, "Bunun haklı bir hikâyesi vardır" diyerek anlatmaya koyuldu:

Ben Horasanlıyım. Bu yıl hac borcumu yerine getirmek istedim. Yola babamla birlikte çıktık. Kûfe'ye vardığımızda babam hastalanarak vefat etti. Yüzünü örttüm. Bir daha görmek için açtığımda ne göreyim ki. Hayret! Babamın yüzü eşek sûretine bürünmüştü. Bu durum karşısında büyük bir telâşa kapılmış, tarife sığmaz bir tasaya düşmüştüm. Cenazesini kaldırmak için gelen halka ne diyecektim? Bu eşek sûretine bürünen yüzü görünce içlerinden onlar ne gibi düşünceler geçirecekti?

Bu telâş ve üzüntü içinde bocalayıp dururken ne kadar yorulmuşum anlayım ki, bir ara uykuya dalmışım. Bir rüya gördüm. Rüyada etrafa nur saçan gayet güzel bir adam çıkageldi. Beni uyandırarak, "Nedir, bu derece üzüntüye dalışın?" diye sesleniyordu. Ben de, "Ben üzülmeyeyim de, kim üzülsün. Baksanıza babamın haline" diye karşılık verdim.

Sonra adam babamın yanına sokularak yüzünü açtı ve nurlu ellerini şöyle bir yüzüne sürdü. Baktım ki babamın yüzü eşek sûretinden çıkmış, ayın ondördü gibi pırıl pırıl ışık saçıyordu. Artık bütün gam ve keder yerini tarif edilmez bir sevince terketmişti. Basbayağı sevinç gözyaşları döküyordum. Bir ara kendimi toplayarak bu nur saçan adamın kim olduğunu sorunca, "Muhammed Mustafa (s.a.v.)" cevabını aldım. Hemen öpmek için ayaklarına kapandım. Ondan sonra da, "Ey Allah'ın elçisi!" dedim. "Allah hakkı için babamın başına gelen bu hadisenin iç yüzünü bana anlatır mısınız?

Hz. Peygamber (s.a.v.) "Elbette anlatırım" diyerek şunları dile getirdi:

"Babanız sağlığında faiz yiyordu. Biliyorsunuz ki yüce Allah (c.c.) faiz yiyenleri ya bu dünyada, ya da öbür dünyada eşek sûretine büründürür. Baban ise daha bu dünyada o sûreti aldı. Bu yine de onun için iyi bir başlangıç sayılır. Çünkü yine bu durumdan kurtulmak şerefine erişmiş oldu. Sebebi de, babanızın ölmeden önce bütün ömrü boyunca her gece, daha yatağa girmeden, bana yüz defa salâtü selâm getirmesidir. Melek bana gelerek babanızın bu durumunu haber verince hemen Allah'tan şefaat etme yetkimi istedim ve buraya gelerek babanızı düzelttim. Durum bundan ibarettir. Durum bundan ibarettir. Gönlünüz ferah olsun." İşte benim salâvat cümlelerini dilimden düşürmeyişimin sebebi budur.

Bunun üzerine ben de Süfyan Sevri olarak sevgili Peygamberimize daha sık sık salâvat getirmeye başladım.

Yüce Allah (c.c.) cümlemizi Hz. Peygamber'e bol bol salâtü selâm getiren kullarından eylesin, âmin.

Erhan Ali ve kardeşi Ömer Kaan <3
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.125


View Profile
Re: Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz
« Posted on: Eylül 22, 2019, 04:48:41 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz e-book, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz programı, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz oyunları, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz e-kitap, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz download, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz hikayeleri, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz resimleri, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz haberleri, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz yükle, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz videosu, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz şarkı sözleri, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz msn, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz hileleri, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz scripti, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz filmi, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz ödevleri, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz yemek tarifleri, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz driverları, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz smf, Merkep Suretinde Iken Nurlaşan Yüz gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Kadınlar Muayyen Günlerinde Iken
Ramazan Özel
[MasaL] 4 1313 Son Mesaj Ocak 26, 2009, 04:12:01 ÖS
Gönderen : MaViSh
Merkep
L - M - N
DeLy 0 690 Son Mesaj Nisan 09, 2009, 05:53:32 ÖS
Gönderen : DeLy
Wc'de Iken Çocuğunu Doğuruyor Ve Sonuç « 1 2 3 4 »
Korku Odası
By.TuRuT 34 5696 Son Mesaj Şubat 20, 2011, 01:40:07 ÖS
Gönderen : y[N]s
Seferde Iken Oruç Tutmak
Ramazan Özel
By.TuRuT 2 899 Son Mesaj Kasım 15, 2009, 03:35:18 ÖS
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Sultanın Karşısında Iken
Dini Hikayeler
ecre 3 894 Son Mesaj Mayıs 06, 2012, 04:41:35 ÖS
Gönderen : koşanhalı


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular