Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Meneklin 300 Mg  (Okunma Sayısı: 445 Kere Okundu.)
« : Şubat 05, 2013, 09:25:13 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu; Deri, solunum yolu, ürogenital sistem, yumuşak doku enfeksiyonlarının tedavisinde endikedir.
Kontrendikasyonları:

Kinolon karboksilik asit türevlerine karşı aşırı duyarlı olan hastalarda kontrendikedir. Konvülsiyon eşiğini düşüren merkezi sinir sistemi lezyonları bulunan epileptik olgularda, kafa travmalarında, serebro-vasküler aksidanlarda ve merkezi sinir sistemi iltihabı lezyonlarında kullanımı kontrendikedir.
Uyarılar/Önlemler:

Klindamisin veya linkomisine duyarlı kişilerde, gebelerde, süt veren annelerde ve menenjitte kullanılmaz. Eritromisinin etkisini antagonize eder. Nöromüsküler blokörlerin etkisini arttırır. Kleosin fosfat, ampisilin difenilhidantoin, barbitürat, aminofilin kalsiyum glukonat ve magnezyum stearatla geçimsizdir. Beta hemolitik strep. enfeksiyonlarında en az 10 gün kullanılmalıdır.
Yan etkiler/Advers etkiler:

Anoreksi, karın ağrısı, bulantı, kusma, diyare, baş ağrısı, baş dönmesi, uyku bozukluğu, halüsinasyon, rüya görmede artış ve kabus, huzursuzluk, şaşkınlık, ajitasyon, anksiyete, psikoz, ataksi ve tremor, periferal parestezi, renk görme bozuklukları , diplopi, tad ve koku alma bozuklukları , peteşi, vezikülo-papüller reaksiyonlar ve vaskülit, yüz ödemi, dil şişmesi, glottis ödemi, solunum zorluğu, taşikardi ve şok, lökopeni, anemi, trombositopeni ve agranülositoz, adale ağrıları, karaciğer enzimlerinde ve bilirubin düzeylerinde yükselmeler ve serum kreatinin artması görülebilir.
İlaç etkileşimleri:

Ofloksasinin emilimi katyonik antasitlerle birlikte kullanıldığında, ortalama %73 oranında azalmaktadır. Bu nedenle MENEFLOKS film tablet magnezyum ve aluminyum içeren antasitlerle ve demir preparatları ile birlikte uygulanmamalıdır. Diğer kinolon antibiyotikleri gibi ofloksasin de teofilinin farmakokinetik verilerini değiştirerek teofilin konsantrasyonunun yükselmesine neden olduğundan bu durum tedavide göz önünde bulundurulmalıdır.


Kullanım şekli ve dozu:

Erişkinlerde; hafif ve orta dereceli enfeksiyonlarda 4x150-300mg, ağır enfeksiyonlarda 4x300-450mg kullanılır, Max. doz 4.8g dır. Çocuklarda hafif ve orta dereceli enfeksiyonlarda 3-4 eşit kısımda olmak üzere 8-18 mg/kg ağır vakalarda 17-25 mg/kg kullanılır.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.160


View Profile
Re: Meneklin 300 Mg
« Posted on: Mayıs 28, 2020, 02:27:19 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Meneklin 300 Mg e-book, Meneklin 300 Mg programı, Meneklin 300 Mg oyunları, Meneklin 300 Mg e-kitap, Meneklin 300 Mg download, Meneklin 300 Mg hikayeleri, Meneklin 300 Mg resimleri, Meneklin 300 Mg haberleri, Meneklin 300 Mg yükle, Meneklin 300 Mg videosu, Meneklin 300 Mg şarkı sözleri, Meneklin 300 Mg msn, Meneklin 300 Mg hileleri, Meneklin 300 Mg scripti, Meneklin 300 Mg filmi, Meneklin 300 Mg ödevleri, Meneklin 300 Mg yemek tarifleri, Meneklin 300 Mg driverları, Meneklin 300 Mg smf, Meneklin 300 Mg gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular