Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Menefloks Yan Etkileri  (Okunma Sayısı: 319 Kere Okundu.)
« : Ocak 29, 2013, 03:17:12 ÖÖ »

Honey_Face
*
Üye No : 1734
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 7695
Mesaj Sayısı : 13.155
Karizma = 86622


MENEFLOKS Film Tablet
İlaç Etken Maddesi:
Ofloksasin
İlaç Marka İsmi:
MENEFLOKS Film Tablet
Bilgi:
Her film tablet 200 mg ofloksasin içerir.
MENEFLOKS (Ofloksasin) Nedir?

Ofloksasin vücut içerisindeki bakterilerle savaşarak etki gösterir. Ofloksasin bakterilerin sebep olduğu birçok enfeksiyonda kullanılır.

Ofloksasin aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

Akut (kısa süre içinde gelişen) veya kronik veya tekrarlayıcı bronşit ve zatürre gibi solunum yolu enfeksiyonları;

Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları;

Karın boşluğu enfeksiyonları;

İdrar yolları enfeksiyonları, bel soğukluğu (gonore).

Ofloksasin burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

MENEFLOKS (Ofloksasin) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Ofloksasin ile tedaviniz süresince kuvvetli güneş ışığı ve UV ışınlarına maruz kalmayınız.

Eğer geçmişte yaşanmış psikiyatrik hastalık öykünüz varsa Ofloksasin’i kullanmayınız.

Eğer böbreklerinizde bir rahatsızlık, bir işlev bozukluğu varsa Ofloksasin’i hekiminize danışmadan kullanmaktan kaçınınız.

Bu ilaç sersemlik ve görme bozukluğu yapabilir, bu nedenle dikkat gerektiren işlerle uğraşan biriyseniz bu hususu özellikle göz önünde bulundurunuz.

Hemen hemen bütün antibiyotiklerle beraber psödomembranöz kolit* gelişebilme olasılığı mevcuttur. Bu nedenle antibiyotik kullanımı sırasında ishal gelişen kişilerde bu ihtimal göz önüne alınmalıdır. Hafif şiddetteki psödomembranöz kolit genellikle ilacın kesilmesi ile ortadan kalkar. Orta ya da daha ağır psödomembranöz kolit varlığında ise sıvı ve elektrolit tedavisi, protein ilavesi ve psödomembranöz kolitin sebebi olduğu bilinen C.difficile karşı uygun bir antibiyotik tedavisi uygulanır. Böyle bir durumda ne yapmanız gerektiği konusunda hekim ya da eczacınıza danışınız.

*psödomembranöz kolit: Antibiyotik tedavisinin bir sonucu olarak gelişen, C.difficile’den ileri gelen, kalın barsaktaki hücrelerin yıkımına yol açan bir hastalıktır.

İlacınızı hekim ya da eczacınız tarafından size söylenen veya prospektüsünde belirtilen sürenin tamamı boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamıyla tedavi edilmeden şikayetlerinizde iyileşmeler görülebilir ancak bu durum sizi yanıltmasın. Önerilen süre doluncaya kadar ilacınızı almaya devam ediniz.

İlacınızı hekim ya da eczacınız tarafından söylenenden veya prospektüsünde belirtilenden daha uzun süre kullanmayınız. Bu durum bazen ilaçtan etkilenmeyen organizmaların aşırı çoğalmasıyla sonuçlanabilir.

Ofloksasin’in çocuklara verilmesi önerilmemektedir.
MENEFLOKS (Ofloksasin) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer aşağıdaki durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz Ofloksasin’i kullanmayınız:

Ofloksasin’e alerji;

İlacın bileşiminde bulunan diğer maddelere alerji;

Kinolonlara [siprofloksasin ( Ciflosin, Cipro, Proxacin, Sanset ); enoksasin ( Comprecin, Enoksetin); levofloksasin ([[Cravit, Tavanic); moksifloksasin (Avelox, Moxitec); norfloksasin ( Noroxin); ofloksasin ( Menefloks, Ofloks, Tarivid ); vb.] karşı aşırı duyarlılık;

Sara ([[epilepsi) hastası olmak;

Merkezi sinir sisteminde iltihabi lezyon varlığı;

Kafa travması gibi beyin-damar hadisesi varlığı.

Ofloksasin’i kullanmaya başlamadan önce alerjik reaksiyon gösterdiğiniz ilaçlar var ise bunları hekiminize eksiksiz olarak bildiriniz.

Eğer aşağıdaki durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz Ofloksasin’i kullanmaya başlamadan önce hekiminize bildiriniz:

böbrek rahatsızlığı.

Eğer bu rahatsızlıklardan herhangi birine sahipseniz Ofloksasin’i kullanamayabilirsiniz ya da ilacınızı güvenle kullanabilmeniz için doz ayarlaması ya da spesifik bir test yapılmasına gereksinim duyabilirsiniz.
Gebelik ya da Emzirme Döneminde MENEFLOKS (Ofloksasin’i) Kullanabilir miyim?

Bu ilacın gebelerde ve emziren annelerde kullanım emniyeti tam olarak kanıtlanmamıştır. Bu nedenle gebelik ve emzirme döneminiz süresince Ofloksasin’i kullanmanız önerilmez.
Araç ve Makine Kullanırken MENEFLOKS (Ofloksasin’i) Kullanabilir miyim?

Bu ilaç sersemlik ve görme bozukluğu yapabilir, bu nedenle ilacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren işlerle uğraşmaktan kaçınınız.
MENEFLOKS (Ofloksasin’i) Nasıl Almalıyım?

İlacınızı tam manasıyla hekiminiz tarafından size öngörüldüğü şekilde alınız. Hekiminiz tarafından size uygun görülenden daha yüksek dozda ya da daha uzun süre ilacınızı kullanmayınız. Reçetenizde size tarif edilen yönergelere uyunuz.

Tablet formdaki ilacınızı bir bardak dolusu suyla bütün halde yutunuz.

Ofloksasin’in çocuklarda kullanım emniyeti tam olarak kanıtlanmamıştır. Bu nedenle Ofloksasin’in çocuklara verilmesi önerilmemektedir.

Ofloksasin’i hekim ya da eczacınız tarafından size söylendiği ya da prospektüsünde belirtildiği şekilde, eşit olarak bölünmüş zaman aralıklarıyla alınız. İlacın tam saatlerinde, düzenli bir şekilde alınması çok önemlidir; en çok fayda ilaç düzenli kullanıldığında elde edilir. İlacınızı belirtilenden daha sık ya da daha seyrek aralıklarla veya düzensiz bir şekilde almanız tedavinin etkinliğini düşürmekle birlikte; aksi sonuçlara da yol açabilir.

İlacınızı hekim ya da eczacınız tarafından size söylenen veya prospektüsünde belirtilen sürenin tamamı boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamıyla tedavi edilmeden şikayetlerinizde iyileşmeler görülebilir ancak bu durum sizi yanıltmasın. Önerilen süre doluncaya kadar ilacınızı almaya devam ediniz.

İlacınızı hekim ya da eczacınız tarafından söylenenden veya prospektüsünde belirtilenden daha uzun süre kullanmayınız. Bu durum bazen ilaçtan etkilenmeyen organizmaların aşırı çoğalmasıyla sonuçlanabilir.
Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alabilirsiniz. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti gelmişse almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra ilaç almayınız.
Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız bir acil servisi arayarak destek alınız. Mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, ishal doz aşımı belirtilerindendir.
MENEFLOKS (Ofloksasin’i) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Antibiyotikler ishale sebep olabilirler ve bu durum yeni bir enfeksiyonun işareti olabilir. Eğer aşırı sulu veya kanlı ishaliniz varsa hekiminizi arayınız. Hekiminiz size söylemedikçe ishali durdurmak için herhangi bir ilaç kullanmaktan kaçınınız.
MENEFLOKS (Ofloksasin’in) Yan Etkileri

Allerjik reaksiyon belirtileri olan bu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz ilacı kullanmayı bırakınız ve acil yardım desteği alınız: ürtiker ( kurdeşen ), nefes almada zorluk, yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Aşağıdaki ciddi yan etkilerden bir ya da birkaçını gördüğünüzde Ofloksasin kullanımını derhal kesiniz ve bir sağlık kurumuna başvurunuz ya da hemen doktorunuzu arayınız;

*psödomembranöz kolit (psödomembranöz kolit, antibiyotik tedavisinin bir sonucu olarak gelişen, C.difficile’den ileri gelen, kalın barsaktaki hücrelerin yıkımına yol açan bir hastalıktır.).

Daha hafif yan etkiler de görülebilir ancak bunların varlığında hekiminizle konuşup ilacınızı kullanmaya devam edebilirsiniz:

bulantı, kusma;

ishal;

karın ağrısı;

iştah kaybı;

baş ağrısı, baş dönmesi;

uyku bozukluğu, huzursuzluk;

halüsinasyon görme, rüya görmede artış;

renk görme bozuklukları;

tat ve koku alma bozuklukları;

hafif deri döküntüsü.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız.
MENEFLOKS (Ofloksasin) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Nelerdir?

Aşağıda sıralanan ilaçlarla Ofloksasin’in bir arada kullanılması olası ilaç etkileşimleri açısından sakıncalı olabilir ya da yeterli etkinlik sağlanamayabilir. Bu nedenle Ofloksasin’i hekiminize danışmadan bu ilaçlarla birlikte almaktan kaçınınız. Eğer aşağıdaki ilaçların bir ya da birkaçını kullanıyorsanız Ofloksasin’i kullanmaya başlamadan önce hekiminize söyleyiniz;

teofilin içeren ilaçlar ( Teokap SR, Teosel, Xanthium );

magnezyum ve alüminyum içeren antasitler [alüminyum hidroksit ( Dank, Alüminyum hidroksit, Kompensan ); hidrotalsit ( Talcid );magnezyum-kalsiyum ( Rennie, Rennie Duo ); vb.];

demir preparatları [demir sülfat ( Oroferon, Tardyferon, Gynoferon ); demir fumarat ( Vi-Fer ); demir glisin sülfat ( Ferro-Sanol, Ferro-Sanol B ); demir-folik asit ( Duofer, Ferrum Fort Hausmann, Gyno-Tardyferon ); demir sorbitol ( Jectofer ); vb.];

başka bir antibiyotik ( aynı ya da farklı bir enfeksiyon için ).

Ofloksasin ile etkileşen diğer başka ilaçlar da mevcut olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz; bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.
MENEFLOKS (Ofloksasin’i) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Tablet formdaki Ofloksasin’i oda sıcaklığında, nem ve ışıktan uzak bir yerde saklayınız.
Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

MENEFLOKS Film Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! MENEFLOKS Film Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; MENEFLOKS Film Tablet'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve MENEFLOKS Film Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Zamanının Fenomeni.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.144


View Profile
Re: Menefloks Yan Etkileri
« Posted on: Şubat 23, 2020, 01:54:57 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Menefloks Yan Etkileri e-book, Menefloks Yan Etkileri programı, Menefloks Yan Etkileri oyunları, Menefloks Yan Etkileri e-kitap, Menefloks Yan Etkileri download, Menefloks Yan Etkileri hikayeleri, Menefloks Yan Etkileri resimleri, Menefloks Yan Etkileri haberleri, Menefloks Yan Etkileri yükle, Menefloks Yan Etkileri videosu, Menefloks Yan Etkileri şarkı sözleri, Menefloks Yan Etkileri msn, Menefloks Yan Etkileri hileleri, Menefloks Yan Etkileri scripti, Menefloks Yan Etkileri filmi, Menefloks Yan Etkileri ödevleri, Menefloks Yan Etkileri yemek tarifleri, Menefloks Yan Etkileri driverları, Menefloks Yan Etkileri smf, Menefloks Yan Etkileri gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Türk kültürünü Dünya kültürüne etkileri
Türk Kültürü
Sahin07 6 2598 Son Mesaj Nisan 19, 2011, 11:37:02 ÖS
Gönderen : @sen@
Iklimin Etkileri
Dersler
By.TuRuT 0 871 Son Mesaj Eylül 26, 2009, 08:16:10 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
Sef Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 817 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 06:47:47 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Pen - Os Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 888 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 10:09:37 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Menefloks
İlaçlar
Asortik Hatun 0 366 Son Mesaj Şubat 06, 2013, 01:00:40 ÖÖ
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular