Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Memorix Yan Etkileri  (Okunma Sayısı: 341 Kere Okundu.)
« : Ocak 29, 2013, 03:18:05 ÖÖ »

Honey_Face
*
Üye No : 1734
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 7695
Mesaj Sayısı : 13.155
Karizma = 86622


Memorix Film Tablet
İlaç Etken Maddesi:
Memantin hidroklorür
İlaç Marka İsmi:
Memorix Film Tablet
Bilgi:
Her bir film tablet 8,31 mg Memantin’e eşdeğer 10 mg Memantin hidroklorür içerir.
Memorix (Memantin) Nedir?

Memantin Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların etkisini azaltır.

Memantin aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

orta dereceli veya ağır Alzheimer türü bunama.

Memantin burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Memorix (Memantin) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da herhangi bir nöbet bozukluğunuz, karaciğer veya böbrek hastalığınız, idrar kesesi veya böbrek enfeksiyonunuz, kontrol edilmemiş yüksek tansiyonunuz veya konjestif kalp yetmezliğiniz varsa ya da yakın zamanda kalp krizi geçirdiyseniz; Memantin kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

Eğer etten zengin bir diyetten sebzeden zengin bir diyete geçiş (örneğin etoburluktan vejetaryen diyete geçiş) veya yoğun antiasit* kullanımı gibi beslenme alışkanlıklarınıza dair birtakım radikal değişiklikler yaparsanız veya renal tübüler asidoz durumunuz varsa ya da üreme – boşaltım sisteminizde ciddi bir enfeksiyon var ise; doktorunuza bildiriniz. Böyle bir durumda idrar pH değeriniz artabileceğinden, Memantin kullanmanız halinde doktorunuzun sizi çok yakın takip etmesi gerekecektir.

{ *antiasitler [alüminyum hidroksit (Dank, Kompensan); hidrotalsit (Talcid); magnezyum-kalsiyum preparatları (Rennie, Rennie Duo); diğer kombine antasit preparatları (Bismomagnesie, Protab)] }

Memantin’in 18 yaşından küçükler üzerindeki etkinliği ve güvenilirliği saptanmamıştır. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe bu ilacı 18 yaşından küçüklere vermeyiniz.
Memorix (Memantin) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Memantin'e veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelere alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

epilepsi veya diğer nöbet rahatsızlıkları;

karaciğer hastalığı;

böbrek hastalığı;

idrar kesesi veya böbrek enfeksiyonu;

yakın zamanda kalp krizi geçirmiş olmak;

konjestif kalp yetmezliği;

kontrol edilmemiş hipertansiyon (yüksek tansiyon).

Eğer bu durumlardan herhangi birine sahipseniz, Memantin’i güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için bazı doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Eğer etten zengin bir diyetten sebzeden zengin bir diyete geçiş (örneğin etoburluktan vejetaryen diyete geçiş) veya yoğun antiasit* kullanımı gibi beslenme alışkanlıklarınıza dair birtakım radikal değişiklikler yaparsanız veya renal tübüler asidoz durumunuz varsa ya da üreme – boşaltım sisteminizde ciddi bir enfeksiyon var ise; doktorunuza bildiriniz. Böyle bir durumda idrar pH değeriniz artabileceğinden, Memantin kullanmanız halinde doktorunuzun sizi çok yakın takip etmesi gerekecektir.

{ *antiasitler [alüminyum hidroksit (Dank, Kompensan); hidrotalsit (Talcid); magnezyum-kalsiyum preparatları (Rennie, Rennie Duo); diğer kombine antasit preparatları (Bismomagnesie, Protab)] }
Gebelik ya da Emzirme Döneminde Memorix (Memantin’i) Kullanabilir miyim?

Memantin’in doğmamış bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz veya tedavi sırasında gebe kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söylemelisiniz. Memantin'in anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.
Araç ve Makine Kullanırken Memorix (Memantin’i) Kullanabilir miyim?

Memantin düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sebep olabilir. Eğer araç veya makina kullanacaksanız ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir iş yapacaksanız dikkatli olunuz.
Memorix (Memantin’i) Nasıl Kullanmalıyım?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Doktorunuz bu ilaçtan en etkin şekilde faydalandığınızdan emin olmak için belirli aralıklarla dozaj değişikliklerine gidebilir.

Memantin yemeklerle birlikte veya aç karnına alınabilir.

Tablet formda hazırlanan Memantin’i bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

Ağız yoluyla alınan damla olarak hazırlanan Memantin’i ise başka sıvılar ile karıştırmadan, doğrudan alınız.

Maksimum faydanın sağlanabilmesi için Memantin’in düzenli şekilde kullanılması önemlidir. Bu nedenle ilacınız tamamen bitmeden reçetenize tekrar yazdırınız.

Bu ilacın durumunuzu iyileştirdiğinden ve zararlı etkilere yol açmadığından emin olabilmek için doktorunuzun tedavi sürecinizi düzenli olarak takip etmesi gerekecektir. Doktorunuz ile planlamış olduğunuz randevularınızı ihmal etmeyiniz.

Memantin’in 18 yaşından küçükler üzerindeki etkinliği ve güvenilirliği saptanmamıştır. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe bu ilacı 18 yaşından küçüklere vermeyiniz.
Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra ilaç almayınız.
Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Doz aşımı belirtileri şu gibi durumları içerebilir: Huzursuzluk, uyuşukluk hali, alışılmadık davranış, halüsinasyonlar, baş dönmesi hissi veya bayılma.
Memorix (Memantin’i) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Memantin düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sebep olabilir Eğer araç veya makina kullanacaksanız ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir iş yapacaksanız dikkatli olunuz.
Memorix (Memantin’in) Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı alınız: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Memantin kullanımını durdurunuz, hemen doktorunuzu arayınız ve acil sağlık desteği isteyiniz:

bilinç bulanıklığı, halüsinasyonlar;

nöbet (irade dışı kasılmalar).

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

kusma, ishal, kabızlık, iştah kaybı;

baş dönmesi, yorgunluk hissi;

öksürük;

uykusuzluk;

başağrısı;

sakarlık sonucu yaralanma, düşme;

ajitasyon*, sıkıntı ( *ajitasyon: Aşırı huzursuzluk ve gerilim içinde bulunma; çarpıntı, titreme, silkinme. );

idrar kaçırma.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Memorix (Memantin) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Nelerdir?

Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız Memantin kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

ketamin hidroklorür (Ketalar);

amantadin sülfat (Pk-Merz);

dekstrometorfan hidrobromür içeren ilaçlar (Actidem, Benical, Benical Cold, Bronkar – A, Defeks, Deksan, Dorfan, Gripamol, Tamol, Triatüs, Tylol Cold, Vicks Medinait, Vicks Vapodry vb.);

levodopa içeren ilaçlar (Madopar, Sinemet, Stalevo);

[klorpromazin hidroklorür (Largactil); asepromazin maleat (Plegicil); flupentiksol (Fluanxol); haloperidol (Norodol, Sedaperidol); pimozid (Nörofren); sülprid (Dogmatil, Meresa, Sülpir); tioridazin (Mellerettes, Melleril); mezoridazin (Lidanil); trifluoperazin (Stilizan); zuklopentiksol asetat (Clopixol Acuphase); zuklopentiksol dihidroklorür (Clopixol); amisülprid (Solian); aripiprazol (Abilify); ketiapin (Seroquel); klozapin (Clonex, Leponex); olanzapin (Zyprexa, Rexapin); risperidon (Risperdal, Risperdal Quicklet); flupentiksol dekanoat (Fluanxol); flufenazin dekanoat (Prolixin Decanoate Retard); zuklopentiksol dekanoat (Clopixol) vb.];

barbitüratlar [fenitoin (Epdantoin, Hidantin); fenobarbital (Luminal, Phenobarbitalum)];

baklofen (Lioresal);

nikotin (Nicotinell);

kinidin içeren ilaçlar (Longacor, Natisedine, Quinicardine);

ranitidin hidroklorür (Ranitab, Ranitine, Raniver, Ulcuran, Zandid, Zantac);

fenitoin sodyum (Epanutin, Epitoin, Phenhydan, Phenytoin, Epdantoin, Hydantin);

hidroklorotiyazid içeren ilaçlar (Accuzide, Accuzide Fort, Aldactazide, Aston Plus, Blokace Plus, Cardopan Plus, Cibadrex, Co – Diovan, Co – Hilos, Co – İrda, Co – Tamgard, Delix Plus, Eklips Fort, Eklips Plus, Enapril, Hipersar Plus, Hyzaar, Hyzaar Fort, İnhibace Plus, Karvezide, Lodoz, Losapres Plus, Losartil Plus, Loxibin Plus, Micardis Plus, Moduretic, Monopril Plus, Olmetec Plus, Pritor Plus, Revil Plus, Rilace Plus, Sarilen Plus, Sarvastan, Sarvastan Fort, Sinoretik, Sinoretik Fort, Soprano, Triamteril, Zestoretic, Zoprotec Plus vb.).

Bu liste Memantin ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Memantin ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp methodları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.
Memorix (Memantin’i) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Memantin’i oda sıcaklığında nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz. Sıvı formda hazırlanan Memantin’in şişesini sıkı şekilde kapatınız. Şişe açıldıktan sonra 3 ay içinde tüketilmelidir.
Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Memorix Film Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Memorix Film Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Memorix Film Tablet'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Memorix Film Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Zamanının Fenomeni.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.144


View Profile
Re: Memorix Yan Etkileri
« Posted on: Şubat 23, 2020, 06:57:45 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Memorix Yan Etkileri e-book, Memorix Yan Etkileri programı, Memorix Yan Etkileri oyunları, Memorix Yan Etkileri e-kitap, Memorix Yan Etkileri download, Memorix Yan Etkileri hikayeleri, Memorix Yan Etkileri resimleri, Memorix Yan Etkileri haberleri, Memorix Yan Etkileri yükle, Memorix Yan Etkileri videosu, Memorix Yan Etkileri şarkı sözleri, Memorix Yan Etkileri msn, Memorix Yan Etkileri hileleri, Memorix Yan Etkileri scripti, Memorix Yan Etkileri filmi, Memorix Yan Etkileri ödevleri, Memorix Yan Etkileri yemek tarifleri, Memorix Yan Etkileri driverları, Memorix Yan Etkileri smf, Memorix Yan Etkileri gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Türk kültürünü Dünya kültürüne etkileri
Türk Kültürü
Sahin07 6 2598 Son Mesaj Nisan 19, 2011, 11:37:02 ÖS
Gönderen : @sen@
Iklimin Etkileri
Dersler
By.TuRuT 0 871 Son Mesaj Eylül 26, 2009, 08:16:10 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
Verginin Etkileri.
Maliye
[B]a[R]a[N] 1 1225 Son Mesaj Ocak 14, 2012, 02:50:38 ÖS
Gönderen : SheWolf
Sef Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 817 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 06:47:47 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Pen - Os Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 888 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 10:09:37 ÖS
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular