Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Mayısta Adayım  (Okunma Sayısı: 603 Kere Okundu.)
« : Kasım 25, 2011, 03:11:40 ÖS »
Avatar Yok

*Dantes*
*
Üye No : 81282
Nerden : Samsun
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 606
Mesaj Sayısı : 3.375
Karizma = 1093


Taslak ‘özgürlük’ yolunu açınca, Metris’te sevinç yaşandı... Ancak Yıldırım, “Bu yasa çıkmasın” deyince herkes şaşkına döndü. İlhan Ekşioğlu’nun, “Bundan sonra başkanlık, yöneticilik mi yapacağız” sorusuna başkan cevabı yapıştırdı: Mayıs’ta adayım kardeşim!

"Mayıs'ta adayım kardeşim"

Yer Metris Cezaevi... Sporda Şiddet Yasası’nda yapılacak değişikliğin taslağı hazır. Taslak, ‘tahliyeyi’ müjdeliyor.

Metris’teki tutuklular sevinç içinde. Ancak soruşturma sürecinde yöneticiliğini askıya alacak maddeye tepki gösteren Yıldırım, “Bu yasa çıkmasın” diye isyan bayrağı açıyor. F.Bahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu’nun, “Başkan şu yasa çıksın. Yeter ki biz buradan çıkalım. Bundan sonra başkanlık, yöneticilik mi yapacağız” sözlerine Yıldırım, “Elbette yapacağım. Mayıs’ta adayım kardeşim” cevabını yapıştırıyor.

Yasanın, başkanlıkla ilgili maddesinin ‘soruşturma sürecinde’ yerine ‘hüküm giyilmesi halinde’ şeklinde değişmesinden sonra ise Metris’te bayram sevinci yaşanıyor.

Yeni yasanın en can alıcı noktası, şike yaptığı kanıtlanan isimlerin spor kulüplerinde bir daha başkanlık, yöneticilik yapmalarını yasaklayan madde. Kulüpler Birliği adına Levent Bıçakcı’nın hazırladığı ilk taslakta bu yönde bir madde yoktu.

Spor Bakanı Suat Kılıç’ın devreye girmesi üzerine yasaya eklendi. Hatta maddenin ilk hali tartışma konusu oldu. Öyle ki o maddeye göre, hakkında şike soruşturması yürütülen kişilerin başkanlık ya da yöneticiliklerine tedbir konuluyor, soruşturma sonuna kadar askıya alınıyor, suçlu bulundukları taktirde yöneticilikten ömür boyu men ediliyorlardı.

İtirazlar üzerine Adalet Komisyonu’nda bu madde üzerinde değişikliğe gidildi. Buna göre artık sadece soruşturma sonunda suçlu bulunanlara yasaklama cezası verilecek. Soruşturma süresince başkan ya da yöneticiliklerini sürdürebilecekler. Yani tedbir konmayacak.

EKŞİOĞLU İLE TARTIŞTI
İşte bu maddenin yasaya konulduğu ilk günlerde Metris’te kıyamet kopmuş. Yasanın ilk haliyle meclisten geçmesi durumunda tahliye olsa bile Fenerbahçe başkanlığı yapamayacak olan Aziz Yıldırım isyan etmiş, “Bu yasa çıkmasın” sözleriyle ortalığı inletmiş. Hatta kendi yöneticisi İlhan Ekşioğlu ile de sert bir tartışmaya girmiş.

Çünkü Aziz Yıldırım tedbir konmasını istemiyor. Tedbir konması durumunda, tahliye olsa bile Fenerbahçe başkanlığını sürdüremeyeceğini biliyor. Şiddetle karşı çıkıyor. Nihat Özdemir aracılığıyla da yönetim kuruluna yasa konusundaki görüşmelerden “çekilin” talimatı veriyor. Avukatı Abdullah Kaya da bu yönde basına açıklama yapıyor.

‘ELBETTE BAŞKANLIK YAPACAĞIM’
Bu olaylar geçtiğimiz günlerde yaşanıyor. Aslında, yine tutuklu isimlerden biri olan Fenerbahçeli yönetici İlhan Ekşioğlu da başkana karşı çıkıyor... “Başkan şu yasa çıksın. Yeter ki biz buradan çıkalım. Bundan sonra başkanlık, yöneticilik mi yapacağız” diyor. Aziz Yıldırım’ın yanıtı sert oluyor: “Elbette başkanlık yapacağım. Mayıs’ta adayım kardeşim.”

İşte Metris’te bu diyaloglar yaşanırken, ilerleyen günlerde de yasada bir değişiklik daha yapılıyor ve “başkanlık ve yöneticilik haklarına tedbir” kaldırılıyor, yasa yeni haliyle meclise sunuluyor. Metris’te bu kez bayram havası yaşanıyor, yasayı herkes birbirine sarılarak kutluyor. Buradan çıkan sonuç da şu: Aziz Yıldırım gerekirse bir kaç ay daha cezaevinde yatmaya bile razı. Ama başkanlığının elinden alınmasına asla razı değil.

EŞYALARINI BİLE GÖNDERDİ
Metris’te tahliye için artık geri sayıma geçildi. Bu kapsamda eşyalarını bile eve gönderen F.Bahçe Başkanı Yıldırım, tutuklulara da müjde verdi: Cuma günü burada kimse kalmayacak

Sporda Şiddet yasamız artık son şeklini aldı. İddianame de hazır. Ancak özel yetkili cumhuriyet savcısı Mehmet Berk, yeni yasada cezalarda indirime gidilmesi nedeniyle şahıslar hakkında isteyeceği hapis cezalarını yeniden hesaplayacak o kadar. İddianamenin bugün yarın mahkemeye sunulması, 15-16 kişinin de tahliye edilmesi bekleniyor. Bu hafta sonu bile tahliyeler olabileceği belirtiliyor. En geç gelecek hafta. En başta, bir maçta şikeye karışmakla suçlananların, özellikle de yöneticilik sıfatı taşımayan isimler ile futbolcuların serbest kalması bekleniyor. Yasanın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayından geçmesi bile beklenmeden savcının kararıyla tahliyelerin gerçekleşebileceği vurgulanıyor. Haliyle Metris’te de hava değişmiş durumda. Tutuklular artık gün sayıyor. En rahat isimlerden biri de Aziz Yıldırım.

YILDIRIM KENDİNDEN EMİN
Aziz Yıldırım da kendisi hakkında tahliye bekliyor. İlk yasada 108 yılla bile yargılanabilirdi. Yeni yasanın ilk taslağında bu cezanın üst sınırı 13.5 yıla kadar indi. Şimdiki haliyle ise 7-8 yılla yargılanması gündemde. Tabi çete suçlamasıyla karşı karşıya kalmazsa. Savcının, çeteden suçlama getirmesi halinde Aziz Yıldırım’ın tahliyesini zor olarak yorumlayan hukukçular oldukça fazla. Ama Aziz Yıldırım kendisinden o kadar emin ki geçtiğimiz hafta eşyalarını evine yollamış. Hatta salı günü tüm tutuklulara da müjdeyi vermiş. “Cuma günü burada kimse kalmayacak.” Aziz başkanın bu sözlerinin ardından özel eşyalarını ailelerine teslim eden başka isimler de olmuş.

MOSTUROĞLU BUNALIMDA
Cezaevi günlerinin en fazla hırpaladığı isimlerden birinin Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu olduğu belirtiliyor. Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu geçtiğimiz günlerde Mosturoğlu’nun iki kez intihara kalkıştığını yazmış, ancak bu haber yalanlanmıştı. Mosturoğlu intihara kalkıştı mı kalkışmadı mı bilemem ama moral açısından bitik durumdaymış. Çok fazla kilo vermiş. Hatta bunalıma girmiş, salı günü hastaneye kaldırılmış. Sakinleştirici ilaçlar verilmiş.

İŞTE O MADDE

MADDE 1 / 11 İLK HALİ
Bu maddede tanımlanan suçlardan dolayı hakkında soruşturma başlatılan kişinin soruşturma evresinde cumhuriyet savcısının talebi üzerine Sulh Ceza Hakimi tarafından, kovuşturma evresinde cumhuriyet savcısının talebi üzerine veya re’sen mahkeme tarafından soruşturma ve kovuşturma sonuna kadar spor federasyonlarında veya kulüplerinde yönetim kurulu başkanı ve üyesi, Denetim Kurulu Üyesi, Denetçi olarak ve sair idari görev yapmasının yasaklanmasına karar verilir. Verilen karar üzerine kişinin kulüp ile olan görev ilişkisi derhal sona erdirilir.

MADDE 1 / 11 SON HALİ
Bu maddede tanımlanan suçlardan dolayı cezaya mahkumiyet halinde, kişi hakkında ayrıca Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi hükümlerine göre, spor kulüplerinde, federasyonlarda, bünyesinde sportif faaliyetler icra edilen tüzel kişilerin yönetim ve denetim organlarında görev yapmaktan yasaklanmasına hükmolunur.

YASA TEKLİFİ KABUL EDİLDİ
Sporda şike, spor alanlarına yasak madde sokma, hakaret içeren tezahüratta bulunma cezalarını azaltan yasa teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.


Benimde zaten hiç gücüm yok
Yüzüm yok hiç umudum yok
Ama bil ki;Farklı bir hayaldi
İşkenceydi bazen,bazen çok güzeldi
Ama anlıyorum sesinden
    Kurtulmussun sen,nokta konmuş,Bitmişşş
             En Güzel Hikayem
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.160


View Profile
Re: Mayısta Adayım
« Posted on: Haziran 02, 2020, 08:57:13 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Mayısta Adayım e-book, Mayısta Adayım programı, Mayısta Adayım oyunları, Mayısta Adayım e-kitap, Mayısta Adayım download, Mayısta Adayım hikayeleri, Mayısta Adayım resimleri, Mayısta Adayım haberleri, Mayısta Adayım yükle, Mayısta Adayım videosu, Mayısta Adayım şarkı sözleri, Mayısta Adayım msn, Mayısta Adayım hileleri, Mayısta Adayım scripti, Mayısta Adayım filmi, Mayısta Adayım ödevleri, Mayısta Adayım yemek tarifleri, Mayısta Adayım driverları, Mayısta Adayım smf, Mayısta Adayım gsm
Yanıtla #1
« : Ocak 07, 2012, 03:53:52 ÖÖ »
Avatar Yok

Teoman TEO
*
Üye No : 90121
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 5
Mesaj Sayısı : 65
Karizma = 2


Allah azize yardım etsin Metriste Gülmek :)
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Memur Zamlı Maaşı Mayısta Alacak
Güncel Haberler
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 376 Son Mesaj Mart 05, 2012, 12:41:42 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Mayısta Yedi Gün - C. W. Bailey & F. Knebel
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
sanane_61 0 503 Son Mesaj Ocak 20, 2014, 09:14:01 ÖS
Gönderen : sanane_61


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular