Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Mayfex Yan Etkileri  (Okunma Sayısı: 401 Kere Okundu.)
« : Ocak 29, 2013, 03:27:52 ÖÖ »

Honey_Face
*
Üye No : 1734
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 7695
Mesaj Sayısı : 13.155
Karizma = 86622


Mayfex Film Tablet
İlaç Etken Maddesi:
Feksofenadin hidroklorür
İlaç Marka İsmi:
Mayfex Film Tablet
Bilgi:
Mayfex Film Tablet 120 mg; her bir film tablet, etken madde olarak 112 mg Feksofenadin baza eşdeğer 120 mg Feksofenadin hidroklorür içerir. Mayfex Film Tablet 180 mg; her bir film tablet, etken madde olarak 168 mg Feksofenadin baza eşdeğer 180 mg Feksofenadin hidroklorür içerir.

Mayfex (Feksofenadin) Nedir?

Feksofenadin alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Feksofenadin vücuttaki bir doğal kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi etkilerin oluşumunu engeller. Feksofenadin antihistaminikler adlı ilaç grubuna aittir.

Feksofenadin aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

hapşırma, burun akıntısı, burun, damak ve boğazda kaşıntı, gözlerde sulanma ve kızarıklık gibi saman nezlesi (mevsimsel alerjik rinit) ile ilişkili belirtiler ( Alerji Tedavisinde Kullanılan Yöntemler İle İlgili Bilgi Almak İçin Tıklayınız )

kaşıntı, deride kızarıklık gibi kronik idiyopatik ürtiker* ile ilişkili belirtiler.

( *idiyopatik ürtiker: Nedeni belli olmayan kurdeşen.)

Feksofenadin burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.


Mayfex (Feksofenadin) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa veya böbrek hastalığınız varsa Feksofenadin’i kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

Greyfurt suyu, portakal suyu ve alüminyum veya magnezyum içeren antiasitler* Feksofenadin’in vücuttan emilimini zorlaştırabilir.

( *antiasitler [alüminyum hidroksit (Dank, Kompensan); hidrotalsit (Talcid); magnezyum-kalsiyum preparatları (Rennie, Rennie Duo); vb.])

Feksofenadin ile etkileşebilecek birçok farklı ilaç olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız, ya da : ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik gibi alerjik reaksiyon belirtileri olan sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz ilacı kullanmayı durdurunuz ve acil servisi arayarak sağlık yardımı isteyiniz.

Feksofenadin kullanmaya başladıktan sonra eğer belirtileriniz iyileşmiyorsa ya da daha da kötüye gidiyorsa doktorunuzla görüşünüz. Kesinlikle doktorunuzun size reçete ettiğinden daha fazla ilaç kullanmayınız.

Mayfex (Feksofenadin) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Feksofenadin hidroklorür’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız. ( İlaç Alerjileri İle İlgili Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız )

Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa veya böbrek hastalığınız varsa Feksofenadin’i kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Mayfex (Feksofenadin) Kullanabilir miyim?FDA gebelik kategorisi C. Feksofenadin'in doğmamış bebeğe zararlı olup olmadığı bilinmemektedir. Eğer hamileyseniz veya tedavi dönemindeki tarihlerde gebe kalmayı planlıyorsanız, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Feksofenadin’in anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Araç ve Makine Kullanırken Mayfex (Feksofenadin) Kullanabilir miyim?

Feksofenadin’in araç ve makine kullanma yeteneği üzerine herhangi bir olumsuz etkisi beklenmez. Bununla birlikte ilaçlara beklenmeyen reaksiyon gösteren hassas kişilerde, araç ve makine kullanım becerisini etkileyebileceği düşünülmektedir. Bu nedenle ilacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.

Mayfex (Feksofenadin) Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Tablet formdaki Feksofenadin’i bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Başka tür bir içecek kullanmayınız.Şurup formdaki Feksofenadin’i ise doğru dozda aldığınızdan emin olmak için, ilacınızı alırken özel bir doz ölçüm kaşığı ya da ölçüm kabı kullanınız. Yemek kaşığı ya da diğer başka bir araç - gereç kullanmayınız. Eğer herhangi bir doz ölçüm aletiniz yoksa eczacınızdan isteyebilirsiniz.

Feksofenadin kullanmaya başladıktan sonra eğer belirtileriniz iyileşmiyorsa ya da daha da kötüye gidiyorsa doktorunuzla görüşünüz. Kesinlikle doktorunuzun size reçete ettiğinden daha fazla ilaç kullanmayınız.

Alerji Tedavi Sürecinde Doğru İlacı Kullanmanın Önemini Biliyor Musunuz?

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz ilaç almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Doz aşımı belirtileri şu gibi durumları içerebilir: Ağız kuruluğu, baş dönmesi veya uyuşukluk hali.

Mayfex (Feksofenadin) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Feksofenadin içeren bir ilaç almadan önceki 15 dakika içerisinde veya aldıktan sonraki 15 dakika içerisinde alüminyum veya magnezyum içeren bir antiasit* kullanımından kaçınınız. Antiasitler bu ilacın vücut tarafından emilimini zorlaştırabilirler. Eğer alüminyum veya magnezyum içeren antiasitlerle Feksofenadin’i birlikte kullanmanız gerekiyorsa ilaç alımlarınız arasında 2 saatlik süre bırakmanız önerilir.

( *antiasitler [alüminyum hidroksit (Dank, Kompensan); hidrotalsit (Talcid); magnezyum-kalsiyum preparatları (Rennie, Rennie Duo); vb.])

Feksofenadin’i meyve suları (portakal suyu, greyfurt suyu gibi) ile birlikte almaktan kaçınınız.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe diğer soğuk algınlığı ilaçları veya alerji ilaçlarını Feksofenadin ile birlikte kullanmaktan kaçınınız. Bu ilaçlar Feksofenadin’e benzer ilaçlar içerebilir ve bu durum aşırı dozda antihistaminik kullanımına yol açabilir.

Mayfex'in (Feksofenadin’in) Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

mide bulantısı;
uyuşukluk hali, yorgunluk hissi;
baş ağrısı;
sırt ağrısı.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Mayfex (Feksofenadin) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Feksofenadin içeren bir ilaç almadan önceki 15 dakika içerisinde veya aldıktan sonraki 15 dakika içerisinde alüminyum veya magnezyum içeren bir antiasit* kullanımından kaçınınız. Antiasitler bu ilacın vücut tarafından emilimini zorlaştırabilirler. Eğer alüminyum veya magnezyum içeren antiasitlerle Feksofenadin’i birlikte kullanmanız gerekiyorsa ilaç alımlarınız arasında 2 saatlik süre bırakmanız önerilir.

( *antiasitler [alüminyum hidroksit (Dank, Kompensan); hidrotalsit (Talcid); magnezyum-kalsiyum preparatları (Rennie, Rennie Duo); vb. ] )

Feksofenadin kullanmadan önce, eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız, doktorunuza bildiriniz:

eritromisin içeren ilaçlar (Erythrocin, Eritrosif, Eritro);
ketokonazol (Ketoral, Nizoral).

Bu liste Feksofenadin ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Feksofenadin ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Mayfex'i (Feksofenadin’i) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Mayfex Film Tablet'i oda sıcaklığında nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Mayfex Film Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Mayfex Film Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız;Mayfex Film Tablet'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Mayfex Film Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Zamanının Fenomeni.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.143


View Profile
Re: Mayfex Yan Etkileri
« Posted on: Şubat 18, 2020, 04:55:12 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Mayfex Yan Etkileri e-book, Mayfex Yan Etkileri programı, Mayfex Yan Etkileri oyunları, Mayfex Yan Etkileri e-kitap, Mayfex Yan Etkileri download, Mayfex Yan Etkileri hikayeleri, Mayfex Yan Etkileri resimleri, Mayfex Yan Etkileri haberleri, Mayfex Yan Etkileri yükle, Mayfex Yan Etkileri videosu, Mayfex Yan Etkileri şarkı sözleri, Mayfex Yan Etkileri msn, Mayfex Yan Etkileri hileleri, Mayfex Yan Etkileri scripti, Mayfex Yan Etkileri filmi, Mayfex Yan Etkileri ödevleri, Mayfex Yan Etkileri yemek tarifleri, Mayfex Yan Etkileri driverları, Mayfex Yan Etkileri smf, Mayfex Yan Etkileri gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Türk kültürünü Dünya kültürüne etkileri
Türk Kültürü
Sahin07 6 2593 Son Mesaj Nisan 19, 2011, 11:37:02 ÖS
Gönderen : @sen@
Iklimin Etkileri
Dersler
By.TuRuT 0 870 Son Mesaj Eylül 26, 2009, 08:16:10 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
Verginin Etkileri.
Maliye
[B]a[R]a[N] 1 1224 Son Mesaj Ocak 14, 2012, 02:50:38 ÖS
Gönderen : SheWolf
Sef Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 815 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 06:47:47 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Pen - Os Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 885 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 10:09:37 ÖS
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular