Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Maximus Yan Etkileri  (Okunma Sayısı: 497 Kere Okundu.)
« : Ocak 29, 2013, 06:41:46 ÖS »

Honey_Face
*
Üye No : 1734
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 7695
Mesaj Sayısı : 13.155
Karizma = 86622


Maximus Film Tablet
İlaç Etken Maddesi:
Flurbiprofen
flurbiprofen.........100 mg
İlaç Marka İsmi:
Maximus Film Tablet

Flurbiprofen Nedir?

Flurbiprofen non-steroidal antienflamatuar (NSAII) grubu bir ilaçtır.

Flurbiprofen vücutta iltahap ve ağrıya neden olan hormonları azaltmak suretiyle etki gösterir.

Flurbiprofen aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

eklem iltihaplanmalarından kaynaklanan ağrı ve iltahaplanmalar.

Flurbiprofen burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Flurbiprofen Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Flurbiprofen, yaşamı tehdit eden kalp problemleri ve dolaşım problemleri riskini arttırabilir. Kalp krizi ve felç de bu risklere dahildir. Kalp bypass ameliyatından hemen önce veya sonra bu ilacı kullanmayınız.

Göğüs ağrısı, halsizlik, nefes kesilmesi, konuşmada bozukluk, görme veya denge problemleri gibi kalp veya dolaşım problemlerinin belirtilerini fark ettiğinizde en yakın sağlık kuruluşundan acil tedavi yardımı isteyiniz.

Bu ilaç mide ve bağırsak üzerinde kanama veya delinme gibi ciddi etkilerin oluşma riskini artırabilir. Bu tip durumlar ölümcül olabilir ve gastrointestinal (mide ve bağırsakla ilgili) etkiler Flurbiprofen’i herhangi bir kullanışınızda uyarı veya belirti göstermeden meydana gelebilir. Yaşlıların mide ve bağırsaktaktaki ciddi yan etkilere maruz kalma riski daha fazla olabilir.

Mide veya bağırsağınızda kanama belirtileri varsa hemen doktorunuzu arayınız. Siyah, kanlı ya da katranımsı dışkı veya kan öksürme ya da kahve telvesi şeklinde kusma bu belirtiler arasında sayılabilir. Böyle bir durumda hemen doktorunuzu arayınız.

Flurbiprofen’i, hekim tavsiyesi olmadan çocuklara vermeyiniz.

Flurbiprofen Kullanmadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Nonsteroidal antiinflamatuar (NSAII) ilaç grubundan bir ilaç almak, ölümcül olabilecek kalp ve dolaşım problemleri riskini artırabilir. Kalp krizi veya felç de bu risklere dahildir. Flurbiprofen’in kullanım süresi arttıkça bu riskler de artacaktır. Kalp bypass ameliyatından hemen önce veya sonra bu ilacı kullanmayınız.

Nonsteroidal antiinflamatuar (NSAII) grubu ilaçlar mide ve bağırsak üzerinde kanama veya delinme gibi ciddi etkilerin oluşma riskini de artırabilir. Bu tip durumlar ölümcül olabilir ve gastrointestinal (mide ve bağırsakla ilgili) etkiler bu gruba dahil ilaçları herhangi bir kullanışınızda uyarı veya belirti göstermeden meydana gelebilir. Yaşlıların mide ve bağırsaktaktaki ciddi yan etkilere maruz kalma riski daha fazla olabilir.

Eğer aşağıdaki durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz Flurbiprofen’i kullanmayınız:

Flurbiprofen’e alerji;
Ağır böbrek yetmezliği;
Asetilsalisilik asit’e (Aspirin, Ecopirin, Coraspin, Asinpirine, vb. ) alerji;

Diğer non-steroidal antiinflamatuar grubu ilaçlara [diklofenak (Cataflam, Diclomec, Dicloflam, Dolorex, Voltaren); etodolak (Etol, Edolar);ibuprofen (Brufen, Ibufen, Suprafen, Nurofen); indometasin (Endol, Endomet); ketoprofen (Profenid); meloksikam (Melox, Exen, Zeloxim); naproksen (Aleve, Apranax, Aprol, Naprosyn, Synax); piroksikam (Felden, Oksikam); vb] alerji;

Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz Flurbiprofen kullanmaya başlamadan önce hekiminize bildiriniz:

Geçirmiş olduğunuz bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması;
Kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, hipertansiyon (yüksek kan basıncı);
Geçirmiş olduğunuz mide ülseri veya mide kanaması;
Astım;
Burunda polip varlığı;
Kanama veya kan pıhtılaşma bozukluğu;
Sigara kullanımı.

Eğer bu durumlardan herhangi birine sahipseniz Flurbiprofen’i güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için tedavi sırasında doz ayarlamaları ya da spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Flurbiprofen’i Kullanabilir miyim?

FDA gebelik kategorisi C. Bu ilaç doğmamış bebek için zararlı olabilir. Gebeyseniz veya tedavi sırasında gebe kalmayı planlıyorsanız mutlaka hekiminize bildiriniz. Flurbiprofen’i gebeliğin son 3 ayında kullanmak doğmamış bebeğe zarar verebilir. Gebelik döneminiz süresince hekiminiz tarafından söylemedikçe Flurbiprofen’i kullanmayınız. Flurbiprofen anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Eğer bebek emziriyorsanız hekiminize danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Flurbiprofen’i Nasıl Kullanmalıyım?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen şekilde kullanınız. İlacı size verilen dozlardan daha fazla miktarda veya doktorunuz tarafından tavsiye edilenden daha uzun süre kullanmayınız. Reçetenizdeki kullanım talimatlarına uyunuz.

Yetişkinler için günlük maksimum Flurbiprofen dozu 400 miligramdır. Almakta olduğunuz ilaçlardaki Flurbiprofen miktarına dikkat ediniz.

Eğer Flurbiprofen’i uzun süredir kullanıyorsanız; hekiminiz ilacın üzerinizde zararlı etkilere yol açmadığından emin olmak için düzenli aralıklarla sizi kontrol etmek isteyebilir. Bu nedenle doktor kontrollerinizi ihmal etmeyiniz.

Flurbiprofen’i, hekim tavsiyesi olmadan çocuklara vermeyiniz.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti gelmişse almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra ilaç almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer bu ilaçtan çok fazla kullandığınızı düşünüyorsanız bir acil tedavi merkezini arayınız ve belirtileri eksiksiz şekilde anlatınız.

Mide bulantısı, kusma, mide ağrısı, baş dönmesi, uyuşukluk, uykulu hal, siyah yada kanlı dışkı, kanlı öksürük, normalden az idrar yapma veya hiç idrar yapmama, nefes düzensizlikleri ve bayılma doz aşımı belirtileri arasında sayılabilir.

Flurbiprofen’i Alırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Hekim veya eczacınıza danışmadan soğuk algınlığı, alerji veya ağrıya karşı olan başka bir ilaç kullanmayınız. Flurbiprofen’e benzer ilaçlar içeren birçok reçetesiz ilaç [Aspirin; ibuprofen (İbufen); ketoprofen (Profenid); naproxen (Apranax, Aprowell); vb. ] mevcuttur. Eğer bu tip ilaçları birlikte alırsanız, aynı tür ilaçlardan kazara çok fazla kullanmış olabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz diğer ilaçların etiket veya prospektüsünü okuyarak asetilsalisilik asit, ibuprofen, ketoprofen veya naproxen içerip içermediğini öğreniniz.

Flurbiprofen alırken alkol kullanmayınız. Alkol mide kanaması riskini artırabilir.

Flurbiprofen’in Yan Etkileri

Kurdeşen; solunum zorluğu; yüzde, dudaklarda, dilde, boğazda şişme veya kabarma alerjik reaksiyonun işaretleri olabilir. Böyle bir durumda acil sağlık yardımı alınız.

Eğer aşağıdaki ciddi yan etkilerden herhangi birini kendinizde görürseniz, Flurbiprofen kullanımını derhal kesiniz ve bir sağlık kurumuna başvurunuz ya da bir an önce doktorunuzu arayınız:

Göğüs ağrısı, halsizlik, solunum yetersizliği, konuşmada bozulma, görme veya denge problemleri;
Siyah, kanlı, katranımsı dışkı, kanlı öksürük veya kahve telvesi şeklinde kusma;
Normalden çok az idrar yapma veya hiç idrar yapamama;
İdrar yaparken ağrı, yanma, kanama;
Şişme, ani kilo alma;
Mide bulantısı, mide ağrısı, düşük ateş, iştah kaybı, koyu idrar, kil renkli dışkı,sarılık (ciltte veya gözlerde sararma);
Ateş, boğaz ağrısı, şiddetli baş ağrısı, soyulma, kırmızı deri döküntüsü;
Çürük, şiddetli sızlama, uyuşukluk, ağrı, kas zayıflığı;

Aşağıdaki gibi daha hafif yan etkilerin oluşması muhtemeldir:

Mide bulantısı, hafif mide ekşimesi veya mide ağrısı, ishal, kabızlık, gaz;
Baş dönmesi, baş ağrısı, sinirlilik;
Cilt kaşıntısı veya döküntü;
Ağız kuruluğu;
Aşırı terleme, burun akıntısı;
Görmede bulanıklık;
Kulaklarda çınlama.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza bildiriniz.

Flurbiprofen İle Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Eğer aşağıda sıralanan:

pıhtılaşmayı önleyen ilaçlar [varfarin sodyum (Coumadin, Orfarin)];
idrar söktürücüler [klortalidon (Hygroton, Regroton); indapamid (Fludin, Flupamid, İndamid); furosemid (Lasix, Furomid,Desal)];
siklosporin (Gengraf, Sandimmun, Sandimmun Neoral);
metotreksat (Emthexate, Methotrexat, Trexan, Zexat);
steroidler [prednizolon (Deltacortil, Neocorten, Prednisolon)];
asetilsalisilik asit (Aspirin, Asinpirine, Babyprin, Coraspin, Dispril, Ecopirin, vb. );
non-steroidal antiinflamatuar grubu ilaçlar [diklofenak (Cataflam, Diclomec, Dicloflam, Dolorex, Voltaren); etodolak (Etol, Edolar);ibuprofen (Brufen, Ibufen, Suprafen, Nurofen); indometasin (Endol, Endomet); ketoprofen (Profenid); meloksikam (Melox, Exen, Zeloxim); naproksen (Aleve, Apranax, Aprol, Naprosyn, Synax); piroksikam (Felden, Oksikam); vb] ;
ACE inhibitörleri [benazepril (Cibacen); kaptopril (Kapril, Kaptoril); fosinopril (Monopril); enalapril (Enapril, Vasolapril, Konveril); lisinopril (Zestril, Sinopryl); moeksipril hidroklorür (Univasc); perindopril (Coversyl); ramipril (Delix, Blokace); trandolapril (Gopten), vb. ];
beta blokör grubu ilaçlar [atenolol (Tensinor, Atexal, Nortan); karvedilol (Carvexal, Dilatrend); asebutolol (Prent); bisoprolol fumarat (Concor, Lodoz); esmolol hidroklorür (Brevibloc); oksprenolol hidroklorür (Trasicor); pindolol (Apo-Pindol, Visken); metoprolol tartrat (Beloc, Lopresor); propranolol hidroklorür (Dideral); sotalol hidroklorür (Darob, Talozin); vb. ].

bu ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız Flurbiprofen kullanmaya başlamadan önce hekiminize mutlaka bildiriniz.

Bu liste tam bir liste değildir ve Flurbiprofen ile etkileşen daha farklı ilaçlar da olabilir. Hekiminize reçeteli veya reçetesiz satılan, kullandığınız tüm ilaçları söyleyiniz. Bunlar; vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size reçete edilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan yeni bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Flurbiprofen’i Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Flurbiprofen’i oda sıcaklığında; nem, sıcak ve ışıktan uzak bir yerde saklayınız.

Daha Fazla Bilgiye Nasıl Ulaşabilirim?

Maximus Film Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Maximus Film Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Maximus Film Tablet'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Maximus Film Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Zamanının Fenomeni.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.142


View Profile
Re: Maximus Yan Etkileri
« Posted on: Ekim 21, 2019, 07:05:23 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Maximus Yan Etkileri e-book, Maximus Yan Etkileri programı, Maximus Yan Etkileri oyunları, Maximus Yan Etkileri e-kitap, Maximus Yan Etkileri download, Maximus Yan Etkileri hikayeleri, Maximus Yan Etkileri resimleri, Maximus Yan Etkileri haberleri, Maximus Yan Etkileri yükle, Maximus Yan Etkileri videosu, Maximus Yan Etkileri şarkı sözleri, Maximus Yan Etkileri msn, Maximus Yan Etkileri hileleri, Maximus Yan Etkileri scripti, Maximus Yan Etkileri filmi, Maximus Yan Etkileri ödevleri, Maximus Yan Etkileri yemek tarifleri, Maximus Yan Etkileri driverları, Maximus Yan Etkileri smf, Maximus Yan Etkileri gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Türk kültürünü Dünya kültürüne etkileri
Türk Kültürü
Sahin07 6 2538 Son Mesaj Nisan 19, 2011, 11:37:02 ÖS
Gönderen : @sen@
Iklimin Etkileri
Dersler
By.TuRuT 0 829 Son Mesaj Eylül 26, 2009, 08:16:10 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
Verginin Etkileri.
Maliye
[B]a[R]a[N] 1 1198 Son Mesaj Ocak 14, 2012, 02:50:38 ÖS
Gönderen : SheWolf
Sef Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 791 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 06:47:47 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Pen - Os Yan Etkileri
İlaç Yan Etkileri
Honey_Face 0 846 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 10:09:37 ÖS
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular