Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi  (Okunma Sayısı: 487 Kere Okundu.)
« : Temmuz 01, 2011, 02:17:31 ÖÖ »
Avatar Yok

Asi Ruh
*
Üye No : 61756
Yaş : 30
Nerden : Adana
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 30
Mesaj Sayısı : 157
Karizma = 8
Sivas Valiliği, 2 Temmuz'da Madımak Oteli önünde anma eylemi yapılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.Sivas Valisi Ali Kolat, "Madımak olaylarının yılönümünde anma etkinliği yapacak grubun toplu halde otel önüne gelmelerine ve burada basın açıklaması yapılmasına izin verilmeyecek" dedi.

Aleviler'in Utanç Müzesi olması yönündeki talebine rağmen Bilim ve Kültür Merkezi olarak düzenlenen Madımak Oteli'ni basın mensuplarına gezdiren Sivas Valisi Ali Kolat, Madımak Oteli önünde anma etkinliğine izin vermeyeceklerini açıkladı.

Yakanların da adını yazdılar
Binanın lobi kısmında yer alan ölen 37 kişinin adları alfabetik olarak sıralanırken, oteli ateşe veren güruhun içerisindeyken ölen 2 kişinin adları da yer aldı. Üstelik katliamcılardan Ahmet Alan’ın adı ilk sırada yer aldı. Alan'ın adının yanısıra, diğer katliamcı Hakan Türkgil ile otel görevlileri Ahmet Öztürk ve Kenan Yılmaz isimleri de panoda yer aldı.
İsimlerin hemen altında "2 Temmuz 1993 tarihinde meydana gelen elim olayda 37 insanımız hayatını kaybetmiştir. Böyle acıların bir daha yaşanmaması dileğiyle" ifadesi yer aldı.

"Madımak'ı Bilim ve Kültür Merkezi'ne çevirerek unutturamazsınız"
Sivas Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Sivas Hükümet Meydanı'nda bir basın açıklaması düzenledi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Sivas Temsilcisi Hidayet Yıldırım, "Sivas’ta Madımak’ta yaşananlar insanlığa karşı ortaya konan bir suçtur. İnsanlığın vicdani ve ahlaki değerlerini altüst eden bir vahşettir. Bu vahşeti hayata geçirenler, olayı basitleştirenler, üzerini örtemeye çalıştıranlar, siyasal çıkar umanlar, o gün güvenliği sağlayamayanlar ve sessizce izleyenlerin bu olay ağı içerisinde bütün insani değerlerini yitirdikleri unutulmamalıdır" dedi.

Madımak Oteli’ni, ’Bilim ve Kültür Merkezi’ne çevirerek, Madımak adını unutturmak gibi beyhude çabalardan vazgeçilmesini isteyen Hidayet Yıldırım, "Türkiye geçmişindeki bu utançla yüzleşmek, geleceğini de aydınlatmak zorundadır. Bu nedenle Alevi örgütlerinin, ailelerin emek ve demokrasi güçlerini sesine kulak verin. Madımak Otelini bir Utanç Müzesi’ne dönüştürerek, bu katliamların lanetlenmesini sağlayın. Böylece ortak yaşama kültürüne ve kardeşliğine katkı sunun" dedi.

Her yasak, kendi isyancısını yaratır
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi
« Posted on: Nisan 02, 2020, 02:32:02 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi e-book, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi programı, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi oyunları, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi e-kitap, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi download, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi hikayeleri, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi resimleri, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi haberleri, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi yükle, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi videosu, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi şarkı sözleri, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi msn, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi hileleri, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi scripti, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi filmi, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi ödevleri, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi yemek tarifleri, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi driverları, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi smf, Madımak'ta Anma Yasaklandı, Öldürenler Ölümsüzleştirildi gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular