Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu  (Okunma Sayısı: 256 Kere Okundu.)
« : Haziran 25, 2015, 01:46:34 ÖS »

Bendis
*
Üye No : 140261
Yaş : 30
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 3309
Mesaj Sayısı : 8.500
Karizma = 14450


Maden işletmelerinin, faaliyette bulunmak için ilgili kamu kurumlarına yaptıkları başvurularda çalışanlara yönelik sigorta poliçesi aranacak.

Hazine Müsteşarlığı tarafından hazırlanan Maden Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, maden işletmelerinin, faaliyette bulunmak için ilgili kamu kurumlarına yaptıkları başvurularda çalışanlara yönelik  sigorta poliçesi aranacak. Mevzuatta daha önce "ruhsat başvurularındasigorta poliçesi aranır" hükmü bulunuyordu.

Poliçe yürürlükteyken yapılan risk incelemesi sonucunda ilgili tesisin asgari sigortalama şartlarını kaybettiğinin tespiti halinde mevcut sigorta teminatı askıya alınacak ve durum ruhsat vermeye yetkili kamu kurumlarına bildirilecek. Daha önce bildirimden itibaren 1 ay içerisinde, askıya alınan sigorta teminatının tekrar yürürlüğe alınmaması durumunda mevcut poliçe feshedilirken, bu süre 4 aya çıkarıldı.

Sigorta poliçesinin düzenlenemediği veya sigorta poliçesinin feshedildiği durumlarda işletmelerin faaliyeti durdurulacak, sigorta poliçesi yapılıncaya kadar faaliyetlere izin verilmeyecek ve faaliyeti durdurulan sahalarda Maden Kanunu'nun ruhsat iptallerine yönelik hükümleri çerçevesinde işlem yapılarak ruhsatlar iptal edilecek.

Mevzuatın mevcut halinde, sigorta poliçesinin feshedildiği durumda, faaliyet ruhsatı, ilgili kamu kurumlarınca 1 ayı geçmemek üzere belirlenecek sürede iptal edilmesi öngörülüyordu.

Daha önce "Türkiye'de genel sorumluluk sigortası branşında ruhsatı bulunan bütün sigorta şirketleri" için sigorta poliçesini yapma zorunluğu bulunurken, bu hüküm, "Türkiye'de ilgili branşta ruhsatı bulunan bütün sigorta şirketleri" olarak yeniden düzenlendi. 

Maliyet artışının telafisi

Öte yandan,  Maden Kanunu kapsamında devam eden kamu ihale sözleşmelerinde, yer altındakimaden işlerinde meydana gelen maliyet artışları için fiyat farkı ödenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Karar, Kamu İhale Kanunu kapsamındaki idareler tarafından sözleşmeye bağlanan yer altı maden işlerinde uygulanacak ek fiyat farkı hesabına ilişkin usul ve esasları düzenliyor.

Buna göre, ihalesi 11 Eylül 2014 ve sonrasında yapılan işlerin sözleşmelerinde karar kapsamında fiyat farkı ödemesi yapılmayacak.

(AA)
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.136


View Profile
Re: Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu
« Posted on: Ekim 20, 2019, 11:37:32 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu e-book, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu programı, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu oyunları, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu e-kitap, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu download, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu hikayeleri, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu resimleri, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu haberleri, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu yükle, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu videosu, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu şarkı sözleri, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu msn, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu hileleri, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu scripti, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu filmi, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu ödevleri, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu yemek tarifleri, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu driverları, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu smf, Madenlerde Çalışanlara Sigorta Zorunluluğu gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Çalışanlara Özel Hp Ipaq 614
Avuç İçi Bilgisayar
kFi 7 2939 Son Mesaj Ocak 22, 2009, 03:17:01 ÖS
Gönderen : NOcristiaNO*
Bilgisayar Başında Çalışanlara 20-20 Uyarısı
Sağlık
-LoSS AnGeL- 2 731 Son Mesaj Nisan 26, 2014, 11:33:21 ÖS
Gönderen : Ozzie1
Kış Lastiği Takma Zorunluluğu Başlıyor
Güncel Haberler
Bendis 0 205 Son Mesaj Kasım 03, 2014, 04:34:21 ÖS
Gönderen : Bendis
Araçlarda Karakutu Zorunluluğu Geliyor
Güncel Haberler
Bendis 0 257 Son Mesaj Ocak 12, 2015, 11:47:48 ÖÖ
Gönderen : Bendis
Ak-kim’den Inovatif Çalışanlara Ödül
Güncel Haberler
deltafx 0 264 Son Mesaj Ocak 27, 2017, 09:00:25 ÖÖ
Gönderen : deltafx


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular