0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Liselilere Lys Izni  (Okunma Sayısı: 516 Kere Okundu.)
« : Mayıs 20, 2013, 03:01:47 ÖS »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6024
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36677
Son sınıflara veli izniyle 45 günü aşmamak kaydıyla okula gitmeme hakkı tanındı.

Milli Eğitim Bakan Nabi Avcı’nın onayladığı genelgeye göre, lise son sınıf öğrencileri, velisinin okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde 45 günü aşmamak kaydıyla izinli sayılabilecek.

Böylece Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine zaman baskısı yaşamadan hazırlık sürecinde derslerine daha iyi motive olmaları, sınav streslerinin olabildiğince azaltılarak sınavlara psikolojik olarak daha rahat girmeleri ile gerçeğe uygun olmayan beyan ve diğer suretle rapor alınmasını önlemek amaçlanıyor.

Milli Eğitim Bakanı Avcı, ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören lise son sınıf öğrencilerinin özürlü devamsızlıklarına ilişkin genelgeyi onayladı.

Genelgede konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinde, "Ders yılı içinde toplam 20 gün okula özürsüz olarak devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır" ile "Özürlü ve özürsüz devamsızlıklar ile okul yönetimince verilen izinlerin toplamı 45 günü aşamaz. Kaza, ölüm, doğal afet, yangın, göz altına alınma, tutuklanma ve uzun süreli tedaviyi gerektiren hastalık nedeniyle yapılan devamsızlıkların özürlü devamsızlıktan sayılabilmesi için özrün, resmi kurumdan alınacak belge veya resmi/özel sağlık kurum veya kuruluşlarınca düzenlenecek raporla belgelendirilmesi ve özrü takip eden ’5 iş günü’ içinde okul yönetimine bildirilmesi gerekir. Zorunluluk hallerinde özrün bildirim süresi okul yönetimince uzatılabilir" bilgisi yer aldı.

-"Bu öğretim yılına mahsus"-

Genelgeye göre LYS’ye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine yönelik bu öğretim yılına mahsus olarak şu değişik yapılacak: "LYS’ye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine zaman baskısı yaşamadan hazırlık sürecinde derslerine daha iyi motive olmaları, sınav streslerinin olabildiğince azaltılarak sınavlara psikolojik olarak daha rahat girmeleri ve esasen gerçeğe uygun olmayan beyan ve diğer suretle rapor alınmasını önlemek amacıyla bu öğretim yılına mahsus olmak üzere; İlgi yönetmelikte belirtilen toplam süre olan 45 günü aşmamak kaydıyla öğrenci velisinin okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde beyan edeceği sürenin de özürlü devamsızlık olarak değerlendirilmesi ve veli dilekçesinin özür belgesi gibi işlem görmesi öğrenci ve velileri açısından daha eşitlikçi bir yaklaşım olacaktır."

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.164


View Profile
Re: Liselilere Lys Izni
« Posted on: Eylül 18, 2020, 05:38:32 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Liselilere Lys Izni e-book, Liselilere Lys Izni programı, Liselilere Lys Izni oyunları, Liselilere Lys Izni e-kitap, Liselilere Lys Izni download, Liselilere Lys Izni hikayeleri, Liselilere Lys Izni resimleri, Liselilere Lys Izni haberleri, Liselilere Lys Izni yükle, Liselilere Lys Izni videosu, Liselilere Lys Izni şarkı sözleri, Liselilere Lys Izni msn, Liselilere Lys Izni hileleri, Liselilere Lys Izni scripti, Liselilere Lys Izni filmi, Liselilere Lys Izni ödevleri, Liselilere Lys Izni yemek tarifleri, Liselilere Lys Izni driverları, Liselilere Lys Izni smf, Liselilere Lys Izni gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Memura Ek Iş Izni
Güncel Haberler
KumraLım 1 691 Son Mesaj Kasım 09, 2009, 04:52:40 ÖS
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Doğum Izni Ve Süt Izni
Kadın Hastalıkları
Honey_Face 0 433 Son Mesaj Ocak 21, 2013, 03:05:44 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Doğum Izni Nasıl Alınır?
Gebelik ve Çocuk Bakımı
Asortik Hatun 0 383 Son Mesaj Şubat 07, 2013, 01:26:46 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Polisten Manevra Izni Vermeyen Askere ' Gazlı ' Tehdit
Güncel Haberler
imge34 0 422 Son Mesaj Mayıs 31, 2013, 04:14:16 ÖS
Gönderen : imge34
Liselilere 161 Lira Eğitim Desteği Verilecek
Güncel Haberler
Bendis 0 304 Son Mesaj Ocak 16, 2015, 11:18:53 ÖÖ
Gönderen : Bendis


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular