0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Libya Ordusu  (Okunma Sayısı: 435 Kere Okundu.)
« : Aralık 26, 2012, 01:04:44 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


Libya Silahlı Kuvvetleri devlet savunma örgütü oluşturmaktadır Libya . They consist of the Libyan Army , Libyan Air Force and the Libyan Navy with other services which include the People's Militia, and the rebels fighting to free libya. Onlar oluşur Libya Ordusu , Libya Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Libya libya ücretsiz ile mücadele diğer hizmetler şunlardır İnsanlar isyancılar,'s Militia. The total number of Libyan personnel was estimated at 119,000, [ citation needed ] though the 2011 Libyan uprising has sliced the military's numbers. olan Libya personel sayısı toplam 2011 Libya ayaklanma numaralar kullanılmaktadır dilimlenmiş askeri.

There is no separate defence ministry; all defence activities are centralised under the presidency. ayrı bir savunma bakanlığı var; tüm savunma faaliyetleri başkanlığında merkezi vardır. Arms production is limited, due to extensive imports from the Soviet Union , and manufacturers are state-owned. Colonel Abu-Bakr Yunis Jaber is the chief of the staff of the military. [ citation needed ] Silah üretimi dan ithalat geniş nedeniyle, sınırlı Sovyetler Birliği ve üreticileri aittir devlet. Albay Ebu Bekr Yunis Jaber askeri personel şefi.

The roots of the contemporary Libyan armed forces can be traced to the Libyan Arab Force (popularly known as the Sanusi Army) of World War II . Shortly after Italy entered the war, a number of Libyan leaders living in exile in Egypt called on their compatriots to organise themselves into military units and join the British in the war against the Axis powers. silahlı kuvvetler Libya köklerinin çağdaş) Ordu Sanusi halk olarak bilinen olmak takip Force Arap Libya (can Dünya Savaşı .

Mısır'da kısa bir süre sürgünde sonra İtalya'ya girdi yaşayan liderlerin Libya sayısı, savaş denilen kendi vatandaşları üzerinde askeri birlikler kendilerini organize etmek ve Mihver güçleri karşı savaşta İngiliz katılın. Five battalions, which were initially designed for guerrilla warfare in the Al Jabal al Akhdar region of Cyrenaica , were established under British command. savaşta beş gerilla taburları için tasarlanan ve ilk, Al Jabal al Akhdar bölgesi Cyrenaica , komuta İngiliz altındaydı kurdu. Because the high mobility of the desert campaigns required a considerable degree of technical and mechanical expertise, the Libyan forces were used primarily as auxiliaries, guarding military installations and prisoners. çöl kampanyaların yüksek hareket kabiliyetine sahip teknik ve mekanik uzmanlık önemli derecede bir ihtiyaç olduğundan, Libya kuvvetleri askeri tesisler ve tutuklular koruma, yardımcıları olarak öncelikle kullanılmıştır. One battalion, however, participated in the fighting at Tobruk . Bir tabur, ancak at mücadelede katıldı.

İngiltere'nin işgal Libya topraklarında başardı sonra, İngiliz-eğitimli ve donanımlı Sanusi asker ihtiyacı üzerinde olduğu ortaya çıktı. The Sanusi Army was reluctant to disband, however, and the majority of its members arranged to be transferred to the local police force in Cyrenaica under the British military administration. Sanusi Ordu Ancak, dağıtma konusunda isteksiz olduğunu, üyelerinin çoğunluğunu İngiliz askeri yönetimi altında Cyrenaica yılında yerel polis gücü aktarılacak düzenlenmiştir. When Libya gained its independence in 1951, veterans of the original Sanusi Army formed the nucleus of the Royal Libyan Army. British Army troops, part of Middle East Command and comprising 25th Armoured Brigade and briefly 10th Armoured Division , were still present after independence and stayed in Libya until at least 1957. 1951 ne zaman bağımsızlığını kazandı Libya, Ordu Sanusi gaziler orijinal. Libya Ordu Royal oluşan çekirdek İngiliz Ordusu birlikleri, bir kısmı Orta Doğu Komutanlığı ve oluşan 25 Zırhlı Tugay ve kısaca 10 Zırhlı bağımsızlıktan sonra, mevcut hâlâ ve kaldı Libya 1957 yılına kadar en azından.

Libya ordusunun mevcut gücünü bir ek ε25 ile 25.000 gönüllü oluşan, 000 askerler (toplam 50.000). The army is organised into 11 Border Defence and 4 Security Zones, one regime security brigade, 10 Tank Battalions, 10 Mechanized Infantry Battalions, 18 Infantry Battalions, 6 Commando Battalions, 22 Artillery Battalions, 4 SSM Brigade and 7 Air Defence Artillery Battalions. Ordu Battalions Topçu Savunma olan organize içine 11 Sınır Savunma ve 4 Güvenlik Bölgeleri, bir rejim güvenlik tugay, 10 Tank Taburu, 10 Mekanize Piyade Taburu, 18 Piyade Taburu, 6 Komando Taburu, 22 Topçu Taburu, 4 SSM Tugayı ve 7 Air.

2009 yılında, İngiliz bir ortaya çıktığını Özel Hava Servisi takım güçler özeldi eğitim Libyalı. Khamis el-Kaddafi's 32 Tugayı güçleri koruma rejimi olan bir ana. The ' Khamis Brigade ' is considered by US diplomats as the most capable of defending the regime. ' Khamis Tugayı 'rejimi savunma yeteneğine sahip en çok kabul olarak diplomatların ABD,bertaraf rağmen Libya onun mücadele donanımları az miktarda büyük bir ordusu var, büyük çoğunluğu satın alınmış, Sovyetler Birliği 80s 70s ve eski büyük ölçüde. A high percentage remains in storage and a large amount of equipment has also been sold to various African countries. Yüksek oran ve depolama kalır ekipman büyük miktarda da çeşitli Afrika ülkelerine satıldı. No major purchases of equipment have been made in recent years largely due to the decline of the economy and military sanctions experienced throughout the nineties. ekipman Majör alımları son yıllarda büyük ölçüde ekonominin gerileme ve doksanlı yıllar boyunca yaşanan askeri yaptırımlar nedeniyle yapılmıştır. This and various other internal factors has seriously decayed the strength of the whole of the Libyan Armed Forces over the years and it has lagged behind its major neighbors in terms of its military capabilities and real war fighting capability. Bu ve diğer çeşitli iç faktörler ciddi ve yıl içinde Libya Silahlı Kuvvetleri'nin bütün gücü çökmüş kendi askeri yetenekleri açısından ve gerçek savaşı yeteneği onun büyük komşularının gerisinde kalmıştır.

Libya olumsal bir sevk Arap Caydırıcı Gücü olarak 1976 yılında Lübnan'da Lübnan İç Savaşı artırdı. 1979 bahar ayında, sonra Arap, Arap Caydırıcı Gücü Ligi vardı genişletilmiş yetki Sudan , Suudiler ve BAE askerlerinin terk yola Lübnan, Libya aslında asker vardı ve hiç de eğer kendi yolunu kendi bulmak zorundaydı.


ABD ve İngiltere o sırada Kral İdris daha iyi Ortadoğu'da devrimci rejimlere karşı uzak durmak, öyle ki onun silahlı kuvvetlerini modernize etmek iktidar basınçlı sonra Libya Hava Kuvvetleri kuruldu. The LAF was created in 1963. [ 11 ] The Libyan Air Force had an estimated personnel strength of 22,000 in 2005(?). LAF 1963 yılında kuruldu. [11] Libya Hava Kuvvetleri) 2005 (? 22,000 gücü vardı tahmini personel. There are 13 military airbases in Libya. [ 12 ] Libya. 13 askeri airbases Orada da [12]

After US forces had left Libya in 1970, Wheelus Air Base , a previous US facility about seven miles from Tripoli , became a Libyan Air Force installation and was renamed Okba Ben Nafi Air Base. 1970 sonrası ABD Libya'da bıraktığı kuvvetler, Wheelus Hava Üssü'nde , yaklaşık yedi kilometre uzaklıkta tesis önceki ABD bir Trablus ve Libya Hava Kuvvetleri yükleme oldu Bankası Hava edildi değiştirildi Okba Ben Nafi. OBN AB housed the LPAF's headquarters and a large share of its major training facilities. OBN AB LPAF merkezinde ve ana eğitim tesisleri büyük bir pay barındırdı.

Jets & Bombers Jetler ve Bombers

* Mikoyan-Gurevich MiG-17 - 22; Mikoyan-Gurevich MiG-17 - 22;
* Mikoyan-Gurevich MiG-19 - 40; Mikoyan-Gurevich MiG-19 - 40;
* Mikoyan-Gurevich MiG-25 - 68; Mikoyan-Gurevich MiG-25 - 68;
* Sukhoi Su-22 - 90;The Libyan Air Force operated as many as 90 Su-22, with around 40 Su-22M3 and Su-22UM3K aircraft currently in service. Sukhoi Su-22 - 90; Libya Hava Kuvvetleri işletilen birçok hizmet olarak 90 Su-22 ile yaklaşık 40 Su-22UM3K uçak şu anda 22m3 Su ve.
* Dassault Mirage III - 8-9; Dassault Mirage III - 8-9;


The Libyan Air Defence Force is part of the Air Force and has the second largest defence network in region (second to Egypt). Libya Hava Savunma Kuvvetleri Hava Kuvvetleri bir parçasıdır ve bölgesi (Mısır ikinci) ikinci büyük savunma ağına sahiptir. However the equipment - which is mainly Soviet weaponry from the 60s and 70s - is outdated and during the bombing of Libya by the US air force in 1986 it proved inefficient. Ancak ekipmanları - 70'li ve 60'lı gelen silah olan ve esas olarak Sovyet - eskimiş ve sırasında Libya bombalanmasının 1986 ABD hava kuvvetleri tarafından etkisiz kanıtladı. Only one of the 45 attacking US aircraft was shot down. 45 saldıran ABD uçakları sadece biri düşürüldü. Due to an embargo during the 1980s the system could not be upgraded following the US attack. saldırı bir dolayı ABD aşağıdaki sistemi yükseltilmiş olamazdı 1980'li ambargo sırasında.

Yüzey-to-Havaya Füzeler şunlardır:

* Lavochkin SA-2 Guideline - 300; Lavochkin SA-2 Kılavuz - 300;
* Isayev SA-3 Goa - 250; Isayev SA-3 Goa - 250;
* Almaz SA-5 Gammon - 380; Almaz SA-5 Gammon - 380;
* S-200 missile systems - 70; S-200 füze sistemleri - 70;

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Libya Ordusu
« Posted on: Aralık 04, 2020, 08:33:41 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Libya Ordusu e-book, Libya Ordusu programı, Libya Ordusu oyunları, Libya Ordusu e-kitap, Libya Ordusu download, Libya Ordusu hikayeleri, Libya Ordusu resimleri, Libya Ordusu haberleri, Libya Ordusu yükle, Libya Ordusu videosu, Libya Ordusu şarkı sözleri, Libya Ordusu msn, Libya Ordusu hileleri, Libya Ordusu scripti, Libya Ordusu filmi, Libya Ordusu ödevleri, Libya Ordusu yemek tarifleri, Libya Ordusu driverları, Libya Ordusu smf, Libya Ordusu gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Libya'daki Yahudilerin Tarihi
Yabancı Tarih
Asortik Hatun 0 364 Son Mesaj Aralık 07, 2012, 02:41:02 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
2011 Libya Iç Savaşı
Yabancı Tarih
Asortik Hatun 0 597 Son Mesaj Aralık 12, 2012, 10:01:53 ÖÖ
Gönderen : Asortik Hatun
Libya'da Halkın Üstüne Ateş Açtılar: 48 Ölü
Güncel Haberler
sanane_61 0 302 Son Mesaj Kasım 16, 2013, 03:00:48 ÖS
Gönderen : sanane_61
Libya ' Da Eski Genelkurmay Başkanını Kaçırdılar
Güncel Haberler
imge34 0 324 Son Mesaj Mart 22, 2014, 04:21:40 ÖS
Gönderen : imge34
Insani Müdahale Kavramı Ve Libya Operasyonu’nun Meşruiyeti Tartışması
Dünya Tarihi
Asortik Hatun 0 496 Son Mesaj Temmuz 29, 2014, 12:29:38 ÖS
Gönderen : Asortik HatunTheme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright � 2011 Simple Machines SiteMap | Ar�iv | Wap | ï¿½mode | Konular