0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın"  (Okunma Sayısı: 394 Kere Okundu.)
« : Mayıs 10, 2011, 06:22:24 ÖS »

labonde
*
Üye No : 18132
Nerden : Trabzon
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 296
Mesaj Sayısı : 5.248
Karizma = 5229


Kütahya Valisi Kenan Çiftçi: “Risk kalmadı, tehlike geçti.” Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Murat Taşdemir: “Tehlike geçmedi. Kütahya ve Eskişehir’de hastanelere panzehir gönderilmeli.” Meteoroloji bölgede üç gün boyunca yağış beklendiğini açıklarken, gün içinde olayın ciddiyetini sürekli Hurriyet.com.tr aracılığıyla aktaran Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Murat Taşdemir, saat 17:30’da bizi arayarak heyecan ve kaygıyla meteorolojinin bölgedeki yağış tahmininde değişiklik yaptığını, daha önce 20 kg olarak açıkladığı miktarı metrekareye 30 kg’ye çıkardığını söyledi ve bölgenin bir an önce boşaltılması gerektiğini tekrarladı.“ZEMİNE ‘ZEHİRLİ ÇAMUR’ DOLUYOR” 

Önlemlerin yeterli olmadığını vurgulayan Taşdemir, “Tesisin alt sette yaptığı taş dolgu çalışması var. Ne zaman biteceği belli değil. Fakat iki günde bitemez. Suyu pompalamaya çalışıyorlar. Ancak bir şeyi unutuyorlar. Üstten suyu çekiyorlar, alttan zehirli çamur doluyor.” dedi. İkinci setteki aşınmanın devam ettiğini belirten Taşdemir, sağlam olan 1 nolu havuzunda aşınmaya başladığını ve havuzda çamur akışının artarak devam ettiğini söyledi.


“YAĞMUR TEHLİKEYİ ARTIRACAK”

“Ben şunu söyleyebilirim. Biz şu baraj çökmezse yalancı olmayı kabul ediyoruz. Ama eğer çökerse bu kararı verenler ne diyecek? Biz bu baraj kesinlikle yıkılır diyemiyoruz. Ama onlar nasıl kesinlikle yıkılmaz dediklerini anlamıyorum. Ortada bir kaos var. Olası bir yağmur etkileri daha da artıracak. Şu anda hızla devam eden bir felaket var.

“SİYANÜR ETKİSİ BİR GÜNDE ÇIKMAZ”

Siyanür hemen bugün çıkmaz. Siyanür 8-10 gün içerisinde çıkacak. Bir gram sızma yok diye halkımızı yanlış yönlendiriyorlar.

“ODTÜ FELAKETİ İKİ AY ÖNCE GÖRDÜ”

Şu soruyu sormak lazım. ODTÜ iki ay önce bu felaketi görmüştü. Çevre ve Orman Bakanlığı ne zaman gördü bunu? Buradaki kapasite artışından bakanlığın haberi var mıydı? Kapasite 360 tona çıktı, atık miktarı 3 katına çıktı. Baraj aynı baraj. Çevre ve Orman Bakanlığı bunu görüyor mu?

“FELAKETİN EŞİĞİNDEYİZ”

Bu barajlardan Erzincan'dan da var. Bergama'da da var. Sadece Kütahya'da değil. Türkiye'de bir çok nokta var. Bunların tamamına dava açtık. Bunlar tamamen rant havuzlarıdır, atık havuzlarıdır.  20 yıldır konuştuk. Raporlar yazdık. Felaketin eşiğindeyiz. Çevre ve Orman Bakanlığı gerekli önlemleri almamıştır.

“ELİMİZDE ÇOK CİDDİ BİLGİLER VAR”

Şu anda kamuoyunun dikkatini dağıtmamak için bazı açıklamaları yapmıyoruz. Özelleştirme sürecinde dönen tezgahlarla ilgili çok ciddi elimize bilgi akıyor. Biz önümüzdeki günlerde özelleştirme süreci, siyasilerle ilgili açıklama yapacağız. Özellikle halkımızdan teşekkürler geliyor. Özellikle oradaki halk çok rahatsız. Kontrolsüzlüğü görüyor.”Bu gönlüm gönlüm senindir
Çekinme bebeğim beni sevindir
Bak bu yürek sevgilim
Bir ömür geçsede yine esirin
İster öldür ister güldür bebeğim
İnanki değişmez bende sevgin

Sen henüz açmamış bir çiçeksin
İçinde bir meltem sıcak bir nefessin
Dinle bize birbirimiz lazım
Hadi gül gülümse benim çeşminazım...
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 275.613


View Profile
Re: "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın"
« Posted on: Kasım 30, 2020, 05:29:38 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" e-book, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" programı, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" oyunları, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" e-kitap, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" download, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" hikayeleri, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" resimleri, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" haberleri, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" yükle, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" videosu, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" şarkı sözleri, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" msn, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" hileleri, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" scripti, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" filmi, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" ödevleri, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" yemek tarifleri, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" driverları, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" smf, "kütahya Ve Eskişehir'e Acil Panzehir Gönderin... Bölgeyi Boşaltın" gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular