0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Kulak Estetiği  (Okunma Sayısı: 466 Kere Okundu.)
« : Şubat 03, 2010, 08:17:34 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 27
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60062


Kepçe Kulak Estetiği - Kulak Estetiği Yöntemleri - Kulak Estetiği Sonrası BakımKulak estetiği ameliyatı, kepçe kulak durumunun düzeltilmesi için yapılır. Kulak estetiği altı yaş ve üzerinde yapılabilir. Kulak kepçesinin normalden daha öne doğru kıvrık olmasına kepçe kulak denir. Çocuğun okula başlamadan kulak estetiği yapılması psikolojik açıdan yararlı olur. Daha önce yapılmamasının sebebi ise kulak gelişiminin devam etmesidir. Kulak gelişimi büyüklük olarak altı yaşında ortalama % 80-90 tamamlanmış olur. Ancak küçük yaşlarda kulak estetiği genel anestezi altında yapılır. Erişkin yaşlarda ise lokal anestezi ile sadece kulak uyuşturularak kulak estetiği yapılmaktadır.

Kulak estetiği ile ilgili çok sayıda cerrahi teknik uygulanmıştır. Bu nedenle farklı estetik cerrahlar farklı yöntemleri tercih etmektedirler. Ancak uygun olan yöntem, kulak dışında iz bırakmayan, tekrar düzeltme ameliyatı olasılığı en düşük olan ve kalıcı sonuç sağlayan tekniktir. Kulak estetiği genellikle kulak kepçesi arkasından yapılan bir kesi ile başlar. Kıvrım yapılması istenen kıkırdak kısımları törpülenerek inceltilir. Daha sonra kıvrım oluşacak kısımlara dikiş konur. Ameliyat sonrası kulak üzerini pansuman ile sarılır. Ertesi gün sargı açılıp, saç bandı takılır. Kulak estetiği sonrası 3-4 gün saç bandı takılır.
Kulak estetiği cerrahi yöntem olarak çocuklarda ya da büyüklerde aynıdır.

Ancak her hastada kulak şekli farklı olmaktadır. Hatta aynı hastanın iki kulak şekli çok farklı olabilmektedir. Bu nedenle her kulak şekli için uygun noktalardan törpülemek ve dikiş koymak gerekmektedir. Burada kulağa yeni bir şekil vermek için bence estetik cerrahın sanatsal bir mahareti, oluşacak kulak şeklini bir satranç ustası gibi önceden görebilmesi gerekmektedir. Ameliyatta verilemeyen şekil saç bandı ile hiç verilemez. Başka bir deyişle kulak estetiği ameliyatı kulak şeklini veren esas faktördür.


Saç bandı kulak estetiği sonrasında ilk günlerde ödemi azaltmak, şişliğin biraz daha çabuk düzelmesini sağlamak amacıyla bir de uyurken kulağın yastığa sürtünmesini ya da zorlanmasını önelemek amacıyla takılır.
Kulak estetiği için yapılan ameliyat kesisi kulak kepçesi arka tarafındadır. Bu izin yeri kulak estetiği sonrasında arkadan bakılarak dahi görünmez. Ancak kulak kepeçesinin dışa çekilmesiyle görünebilir. Bu iz 6-12 ayda giderek azalır neredeyse belirsiz hale gelir.

Kulak estetiği yapılmadan önce iki kulak için de estetik cerrah ne yapacağını planlamalıdır. Ayrıca hasta ile kulak şekli hakkında konuşulmalıdır. Kulak estetiği konusunda diğer önemli nokta kulak memesinin şeklidir. Kulak memesinin baş ile yaptığı açı da kulak estetiği sonrasında kulak şeklini çok etkilemektedir. Bazı kulak yapılarında kulak kepçesine kıvrım yapıldıktan sonra kulak kepçesinin çekimi ile kulak memesi de arkaya doğru kıvrılmaktadır.

Bu özellikle kulak kıkırdağının daha aşağı inip kulak memesine çok yakın oluğu hastalarda görülmektedir. Ancak kulak memesinin kıvrılıp kıvrılmadığı tam olarak ameliyat esnasında ortaya çıkmaktadır. Eğer kulak memesi 30-34 derecedn fazla açı yapıyorsa arkaya kıvrılması için ya dikiş yöntemi uygulanır, yeterli olmazsa kulak memesi arkasından doku çıkarılarak arkaya kıvrılması sağlanır.
Kulak estetiği konusunda diğer önemli konu, kulağa kıvrım verildikten sonra kulak kepçesi üst kısmının telefon ahizesi şeklini almasıdır. Bu durumda kulak kepçesi üst kısmıda arkaya dikişlerle çekilerek düzeltilebilir.


Kulak Estetiği Sonrası Bakım


1- Eve dönüş sonrası istirahatinize, başınız en az iki yastık yüksekliğinde ve düz olarak yatarak devam etmelisiniz(oratalama bir hafta).

2- Kulaklarınız bandajlı olduğu dönemlerde, kulaklarınıza su değmemeli ve bandajınız ıslanmamalıdır. Alkolsüz ıslak mendille yüz temizliğinizi yaparak, nemlendiricinizi dudaklarınız dahil tüm yüze günde ortalama üç kez kullanınız.Vucudunuzu ılık su ile yıkayabilirsiniz.

3- Ameliyat sonraki ilk kontrolünüze ertesi gün, ikinci kontrole ise ameliyatan sonraki dördüncü gün geleceksiniz. İlk kontrolde pansumanınız açılarak, yenisi ile değiştirilecektir. İkinci kontrole kadar kulaklarınız kapalı kalacak ve ikinci kontrolünüzde kulaklarınız açılarak kremlenecek ve yaklaşık on gün kullanacağınız saç bandı takılacaktır.

4- İkinci kontrolünüzden sonra günlük olarak ılık su ve bebek şampuanı ile duş alabilirsiniz. Duş sonrası kulaklarınızın arkasını ve ön yüzünü iyice kurulayıp, reçete edilmiş olan kreminizi hem arkadaki dikiş hattına hemde kulak ön yüzüne bol olarak sürüp saç bandınızı takmalısınız. Kremleme işlemini günde iki kez yapmalısınız.

5- Saç bandınız kulaklarınızı tam olarak örtmeli,sadece duş alma sırasında bantınızı çıkarıp, duş sonrası uygun kurulama ve kremleme işlemi sonrası hemen takmalısınız. Saç bantı altında kulaklarınız düz olmalı, fazla basınç altında kalmamalı ve gece yatarkende bantlarınız çıkarılmamalı ve kulaklarınızın üzerine yatmamalısınız.

6- Üçüncü kontrolünüz, ameliyat sonrası yaklaşık 10. günde yapılacaktır. Dördüncü kontrolünüz ameliyatan üç hafta sonra yapılacaktır.

7- Rutin kontrolleriniz tamamlanana kadar; ağır egzersizler yapmanız, fazla başınızı öne eğdirecek faliyetlerde bulunmanız, deniz-havuza girmeniz, dalış yapmanız, sauna-buhar banyosu, hamam ve solaryuma girmek, güneşlenmek, gözlük kullanmanız yasaktır.

8- Kulaklarınızdaki ödem (şişlik) ve ekimoz (morluk) ameliyattın üçüncü ya da dördüncü gününden sonra hızla gerilemeleye başlayacaktır. Kulaklarınızdaki ödemin tam olarak geçmesi, sizin fizyolojik yapınız ve ortama bağlı olarak 1,5-2 ayda tamamlanacak ve kulağınız tam şeklini almış olacaktır.

9- Kulaklarınızdaki saç bantı alındıktan sonrada kulak bakımınız için size reçete edilen losyonunuzu günde iki kez kullanmalısınız.

10- Kulaklarınız tam olarak iyileşmeden küpe ve gözlük kullanmayınız.

11- Protein ve sebzeden zengin beslenmek, hafif egzersizler ve yürüyüş yapmak, sigara kullanmamak, güneşten korunmak, ılık suyla yapılan günlük duştan sonra nemlendirici kullanmak, ruhunuzu rahatlatıp mutlu olmaya çalışmak iyileşme sürecinizi kısaltacaktır.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.163


View Profile
Re: Kulak Estetiği
« Posted on: Eylül 27, 2020, 05:48:04 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kulak Estetiği e-book, Kulak Estetiği programı, Kulak Estetiği oyunları, Kulak Estetiği e-kitap, Kulak Estetiği download, Kulak Estetiği hikayeleri, Kulak Estetiği resimleri, Kulak Estetiği haberleri, Kulak Estetiği yükle, Kulak Estetiği videosu, Kulak Estetiği şarkı sözleri, Kulak Estetiği msn, Kulak Estetiği hileleri, Kulak Estetiği scripti, Kulak Estetiği filmi, Kulak Estetiği ödevleri, Kulak Estetiği yemek tarifleri, Kulak Estetiği driverları, Kulak Estetiği smf, Kulak Estetiği gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular