0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!”  (Okunma Sayısı: 885 Kere Okundu.)
« : Ağustos 15, 2008, 12:49:58 ÖS »
Avatar Yok

*GeLinCiKk
*
Üye No : 2580
Yaş : Yok
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 1966
Mesaj Sayısı : 12.263
Karizma = 28326


Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!”Dur! Yavaşla! Kendini tüketme!
Mutluluk adına eline tutuşturulan tüm fazlalıklardan kurtul!
Sade yaşa! Sadece yaşa! Ve mutlu ol!
“Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” isimli kitap gerçek mutluluğun sadelikte olduğunu anlatıyor. Kitapta hayatı hızlı değil hazlı yaşamakla insanca ve insana yakışır bir şekilde gerçek mutluluğa ulaşılabileceğine işaret ediliyor.Dr. Veli Sırım kitabında son yüzyıllık süreç boyunca insanlığın nasıl bir tüketim toplumu haline geldiğine üretim ve tüketim kıskacına nasıl sokulduğuna ülke din dil ırk farkı gözetmeksizin her bir ferdin nasıl birer tüketim robotu haline dönüştürüldüğüne dair bilgiler veriyor. Başta ABD ve Batı ülkeleri olmak üzere dünyayı saran tüketim eksenli hayat tarzına dair önemli ve dikkat çekici örnekler sunuyor.

Bu süreçte “ihtiyaçların sınırsız ve arzuların doyurulmaz olduğu” anlayışından hareket edildiğine dikkat çeken Dr. Sırım kısa zamanda bütün dünya insanlarını ahtapotun kolları gibi kavrayan şu formülü dile getiriyor
“Mutlu olmak için çok tüket. Çok tüketmek için çok satın al. Çok satın almak için çok paran olmalı. Çok paran olması için çok çalış. Çok parayla daha çok tüket.”
Dr. Sırım “Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” isimli kitabının büyük bir bölümünü ise tüketim çılgınlığı ve bağımlılığının en zirve noktalara ulaştığı Batı ülkelerinde boy gösteren ve hızla yaygınlaşan bir akıma yer veriyor.
“Sade Yaşam” “Gönüllü Sadelik” “Sadelik Halkaları” gibi isimlerle anılan bu hakeretin özellikleri tüketim karşıtı faaliyetleri ve insanları bilinçlendirme çabalarına dair bilgiler aktarıyor. Kitabın son ölümünde ise ülkemiz sınırları dahilinde sadelik ve sade yaşam eksenli gelişmelere uygulamalara yer veriliyor. Dr. Sırım’ın özellikle dikkat çektiği oluşumlardan birisi de 2003 yılından itibaren gönüllülük esasıyla önce internet ortamında biraraya gelen daha sonra yaptıkları toplantılarla sadeliği tüm topluma duyurmaya çalışan Sade Yaşam Grubu.


“Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” isimli kitabına tüm seçkin kitapçılarda ulaşabilirsiniz
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.163


View Profile
Re: Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!”
« Posted on: Eylül 26, 2020, 11:07:49 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” e-book, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” programı, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” oyunları, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” e-kitap, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” download, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” hikayeleri, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” resimleri, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” haberleri, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” yükle, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” videosu, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” şarkı sözleri, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” msn, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” hileleri, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” scripti, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” filmi, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” ödevleri, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” yemek tarifleri, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” driverları, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” smf, Kendini Tüketme. Sade Yaşa Mutlu Ol!” gsm
Yanıtla #1
« : Mayıs 25, 2010, 10:41:44 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2956
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20130


Teşekkürler
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Olumlu Düşün Sağlıklı Yaşa Genç Kal Mutlu Ol - Ibrahim Arslanoğlu
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
sanane_61 0 471 Son Mesaj Eylül 14, 2014, 05:20:41 ÖS
Gönderen : sanane_61


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular