0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Kayısı Nasıl Budanır  (Okunma Sayısı: 718 Kere Okundu.)
« : Ocak 23, 2010, 01:05:15 ÖÖ »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 27
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60062


Kayısı nasıl budanır


udama

Kayısı ağaçları sebest goble, değişik doruk dallı ve yatay palmet şeklinde taçlandırılırlar. Ağaçlarda taç şekli amacıyla yapılan budamalar esnasında ana ve yan dallar üzerinde uzanmış olan obur dallar ile aynı yönde birbirine çok yakın uzamış olan sürgünlerin kesilmesiyle büyüme teşvik edilmiş ve iyi bir bahçe kurulmuş olur.

Verimli ağaçların budanmasında esas ürünün iki ve daha yaşlı dallar üzerinde meydana geldikleri dikkate alınarak dalcıkların korunmasına çaba gösterilmeli Bu nedenle kaysılarda dalcık seyreltmesi yapılmaz. Ancak yapılan budamalarla da tacın iç kısmının iyi ışık görmesini ve bu dalların kurumamalarına yardım edilir.

Ağaçlar yaşlandıkça yeni sürgünlerin uzunlukları da azalmaya başlar. 40-75 cm'lik bir gelişme göstermesi gereken sürgünler artık bu kadar büyümüyorsa budamayı daha şiddetli yapmak gerekir. Kayısılarda budama yaraları mutlaka macunla kapatılmalıdır.

Seyreltme

Kayısılarda seyreltme daha çok sofralık olanlarda yapılır. Kurutmalık olanlarda yapılmaz

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 275.613


View Profile
Re: Kayısı Nasıl Budanır
« Posted on: Kasım 30, 2020, 02:17:02 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kayısı Nasıl Budanır e-book, Kayısı Nasıl Budanır programı, Kayısı Nasıl Budanır oyunları, Kayısı Nasıl Budanır e-kitap, Kayısı Nasıl Budanır download, Kayısı Nasıl Budanır hikayeleri, Kayısı Nasıl Budanır resimleri, Kayısı Nasıl Budanır haberleri, Kayısı Nasıl Budanır yükle, Kayısı Nasıl Budanır videosu, Kayısı Nasıl Budanır şarkı sözleri, Kayısı Nasıl Budanır msn, Kayısı Nasıl Budanır hileleri, Kayısı Nasıl Budanır scripti, Kayısı Nasıl Budanır filmi, Kayısı Nasıl Budanır ödevleri, Kayısı Nasıl Budanır yemek tarifleri, Kayısı Nasıl Budanır driverları, Kayısı Nasıl Budanır smf, Kayısı Nasıl Budanır gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular