Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir?  (Okunma Sayısı: 549 Kere Okundu.)
« : Kasım 21, 2008, 09:01:12 ÖÖ »
Avatar Yok

FeMoX
*
Üye No : 570
Yaş : 29
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2803
Mesaj Sayısı : 5.853
Karizma = 39


Karınca sokmalarında genellikle kaşın­tı, kızarma, ağn görülür ve içi sıvı dolu kesecikler oluşur. Bazen yalnız bir ka­bartının ortaya çıktığı bölgede aşırı du­yarlılık gelişebilir.
Karıncaların ısırıklarının ağn verici olmasına yol açan başlıca madde for-mik asittir. İlk kez karınca zehrinde sap­tanan bu maddenin adı da "kannea asi­di" anlamına gelen Latince bir sözcük­ten türetilmiştir.
Böceklerde yaygm olarak bulunan formik asit saldırganlara karşı savunma amacıyla kullanılır. Bir karıncanın sok­ması sonucu vücuda giren formik asit miktan çok düşük olduğundan, birkaç dakika içinde genellikle bütün belirtiler kaybolur. Ama çok sayıda karıncanın üşüşmesine bağlı olarak belirtiler ağırla-şabilir. Bu durumda sulandırılmış amonyak ve antihistaminİkli krem ol­dukça yararlı bir etki yapar.
Bazı tropik bölge ve Kuzey Ameri­ka karıncalarının sokması çok tehlikeli­dir. Bunlardan ateş karıncalarının zehri bradikinin ve alyuvar parçalayıcı mad­deler de içerir. Nefes darlığı, kalp böl­gesinde ağrı ve yüksek tansiyon gibi be­lirtilere yol açabilen zehir, kişiyi koma­ya sokacak ya da öldürecek kadar güç­lüdür.

Anahtar Kelime: Forum, Mp3, Program, Film, Webcanavari, Makale, Eğitim, Video, Resim, Upload, SMF, Vb, MyBb, Html, Visual Basic, Karikatür, Komik Resimler, Haberler, Güncel, Destek, İsimden Adres Bul, Seo, WebMaster, İstanbul, İzmir, Ankara, Oyun, Download, Counter Strike, Knight Online, İndir, Ceza, Sago, Ayben, Kolera, Pit10, ŞanıŞer, Memleket, Google, Yahoo, Bing, FaceBook, Sohbet, Radyo, Arkadaşlık, HitOfDevil, English Boards, Döviz Kuru, NoteBook Driver, RapCanavari, RockCanavari, Mp3Canavari, Face, Netlog, Sugar.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir?
« Posted on: Aralık 09, 2019, 09:17:23 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? e-book, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? programı, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? oyunları, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? e-kitap, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? download, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? hikayeleri, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? resimleri, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? haberleri, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? yükle, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? videosu, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? şarkı sözleri, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? msn, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? hileleri, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? scripti, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? filmi, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? ödevleri, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? yemek tarifleri, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? driverları, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? smf, Karınca Sokmasının Yanetkileri Nelerdir? gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular