Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Karayolları Personel Alım Başvuruları!  (Okunma Sayısı: 492 Kere Okundu.)
« : Ocak 03, 2015, 05:49:42 ÖS »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6025
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36676
Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımını ne şekilde yapacağını resmi gazete de yayınladı. Yapılan açıklamaya göre KGM personel alımlarını artık sözlü sınavla yapacağını duyurdu. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün personel alım duyurusu detayları şu şekilde:

Bilindiği üzere, adaylar önce KPSS'ye girmekte, sonra da aldıkları puanlarla, ilan edilen kadrolara başvuru yapmaktadır. Ancak kadrolar, bir kaç yıl öncesine kadar toplu olarak ÖSYM tarafından KPSS tercih kılavuzu adı altında yayımlanmakta iken son yıllarda yapılan kanuni düzenlemelerle kurumlar bu merkezi yerleştirmeden çıkmaya başlamıştır.

İLGİLİ KANUN MADDESİ

Bu kurumlar arasına, 19 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 6518 sayılı Kanunla Karayolları Genel Müdürlüğü de eklenmiştir. İlgili madde şu şekildedir:

MADDE 109 - 25/6/2010 tarihli ve 6001 sayılı Karayolları Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 10 uncu maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

"(5) Genel Müdürlüğün Teknik Hizmetler Sınıfına ait kadrolarına Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubu puan sırasına göre ilk defa açıktan atanacak personel, alım yapılacak her bir unvan için boş kadro sayısının üç katına kadar çağrılacak adaylar arasından Genel Müdürlükçe yapılacak sözlü sınav başarı
sırasına göre atanır. Genel Müdürlük kadrolarına yapılacak atama ve nakil işlemlerine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle düzenlenir."

Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alım Duyurusu

6001 sayılı Karayolları Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 10. maddesinin son fıkrası şu şekildedir:

"(5) Genel Müdürlüğün Teknik Hizmetler Sınıfına ait kadrolarına Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubu puan sırasına göre ilk defa açıktan atanacak personel, alım yapılacak her bir unvan için boş kadro sayısının üç katına kadar çağrılacak adaylar arasından Genel Müdürlükçe yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre atanır. Genel Müdürlük kadrolarına yapılacak atama ve nakil işlemlerine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle düzenlenir."

Bu fıkranın ayrıntıları, 30 Aralık 2014 tarihi itibariyle belirlendi. Yapılan yeni düzenlemeler şu şekildedir:

KARAYOLLARINDA HANGİ KADROLARA SÖZLÜ SINAVLA ALIM YAPILACAK?
Mühendis, Mimari Şehir plancısı, Matematikçi, İstatistikçi, Arkeolog, Grafiker, Çözümleyici, Programcı, Tekniker, Teknisyen...

EN YÜKSEK PUANLI 3 KATI ADAY SÖZLÜYE ALINACAK
Açılacak kadrolar için, 70 ve üzeri puan almış olup, başvuran adaylar arasında en yüksek KPSS puanına sahip 3 katı aday sözlüye alınacaktır.

SÖZLÜDE, MESLEKİ KONULAR YÜZDE 70 AĞIRLIĞINDA OLACAK
Sözlü konuları aşağıdaki şekilde olup, ilk fıkrada yer alan mesleki konular yüzde 70 ağırlığında olacaktır.

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Karayolları Personel Alım Başvuruları!
« Posted on: Aralık 05, 2019, 10:32:26 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Karayolları Personel Alım Başvuruları! e-book, Karayolları Personel Alım Başvuruları! programı, Karayolları Personel Alım Başvuruları! oyunları, Karayolları Personel Alım Başvuruları! e-kitap, Karayolları Personel Alım Başvuruları! download, Karayolları Personel Alım Başvuruları! hikayeleri, Karayolları Personel Alım Başvuruları! resimleri, Karayolları Personel Alım Başvuruları! haberleri, Karayolları Personel Alım Başvuruları! yükle, Karayolları Personel Alım Başvuruları! videosu, Karayolları Personel Alım Başvuruları! şarkı sözleri, Karayolları Personel Alım Başvuruları! msn, Karayolları Personel Alım Başvuruları! hileleri, Karayolları Personel Alım Başvuruları! scripti, Karayolları Personel Alım Başvuruları! filmi, Karayolları Personel Alım Başvuruları! ödevleri, Karayolları Personel Alım Başvuruları! yemek tarifleri, Karayolları Personel Alım Başvuruları! driverları, Karayolları Personel Alım Başvuruları! smf, Karayolları Personel Alım Başvuruları! gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Adalet Bakanlıgı'na 13 Bin 300 Personel
Güncel Haberler
-LoSS AnGeL- 1 704 Son Mesaj Haziran 03, 2009, 06:49:19 ÖS
Gönderen : By.CeZa
Memur Alım Sistemi Değişti!
Güncel Haberler
YalnızHayat53 0 565 Son Mesaj Temmuz 29, 2009, 03:16:18 ÖÖ
Gönderen : YalnızHayat53
Agsoft Personel Bordro Takip Programı 5.6
A B C D E
kFi 1 555 Son Mesaj Mayıs 09, 2014, 10:57:57 ÖÖ
Gönderen : benceben
Desktopgate Ile Bilgisayar Izleme Ve Personel Takibi
Program Anlatımları
Anndra 0 966 Son Mesaj Ocak 26, 2015, 04:22:04 ÖS
Gönderen : Anndra
Kamuya 74 Bin Personel Alınacak
Güncel Haberler
-Trinity- 0 265 Son Mesaj Ekim 16, 2015, 12:45:30 ÖS
Gönderen : -Trinity-


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular