Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi  (Okunma Sayısı: 556 Kere Okundu.)
« : Aralık 12, 2013, 10:46:50 ÖS »

Anqel*
*
Üye No : 21465
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5209
Mesaj Sayısı : 17.797
Karizma = 50130


1). Organik kanatlı yetiştiriciliğinde, hayvanları genetik yapısı değiştirilemez ve genetik yapısı değiştirilmiş organizma lar ve bunlardan üretilmiş ürünler organik tarım metoduna uygun olmadığından, organik hayvansal üretimde de kullanılamazlar.Antibiyotikler, koksidiyo statikler ve diğer büyümeye yardımcı suni maddeler ve başka amaçlar için hormonların veya benzer madddeler in kullanılması yasaktır.
   2). Gaga kesme, kanatları yolma gibi yöntemler uygulanam az.
 
Organik Yetiştiricilikte Veteriner ilaç Uygulamaları Aşağıdaki Gibi Olmalıdır:
a-Tedaviye alınan kanatlı türü üzerinde kimyasal bileşimli ilaç uygulamal arı yerine, Bitki özleri gibi bitkisel ilaçlar, bitki, hayvan ve mineral kaynaklı maddler kullanılmalıdır.
b-Yukarıda bahsedile n maddeleri n kullanımının hastalıkla veya yaralanma yla mücadelede yetersiz kalması veya hayvanın acı çekmemesi için tedavinin gerekli olduğu durumlard a veteriner kontrolünde kimyasal bileşimli ilaçlar veya antibiyot ikler kullanılabilir.
c-Önleyici tedavi olarak kimyasal bileşimli veteriner ilaçları veya antibiyot iklerin kullanılamsı yasaktır.
d-Üretim biriminin bulunduğu belirli bir alanda bir hastalığın çıkması halinde,bağışıklık sağlayan veteriner ilaçları kullanılabilir.
e-Veteriner ialalrı kullanılacağı zaman konulan teşhis, müdahale yöntemi, tedavi süresi ve ilacın yasal kesilme süresi ile birlikte kullanılan ürün tipi açıkça kayıt edilmelid ir.
f-Bir hayvana normal koşullarda verilen veteriner ilaçlarının son uygulandığı tarih ile bu hayvanlar dan organik ürün elde edilme tarihi arasındaki süre ialcın tanımlanmış kesilme süresinin iki katı olacak veya kesilme süresi belirtilm emiş hallerde 48 saat olacaktır.
g-Aşı uygulamal arı, parazit tedavisi, bir hayvana veya hayvan grubuna bir yıl içersinde ikiden fazla veya azami üç kez kimyasal bileşili veteriner ialçalrının veya antibiyot iklerinin uygulanma sı halinde, söz konusu hayvanlar veya bu hayvanlar dan elde edilmiş ürün sıfatıyla satılamazlar ve geçiş sürecine alınırlar.
h-Yumurta üretiminde, 5 gün içersinde sentetik ilaç verilmiş ise organik ürün olarak satılamaz.
i-Kanatlılarda yumurtlam ayı ve yumurta sarısını artırıcı yada kalite düzenleyici sentetik maddelr ile doğal olmayan yöntemler kullanılamaz. 
                
Kanatlı işletmelrindeki binaların, ekipmanın temizlenm esi ve dezenfekte adeilmesi amacıyla izin verilen ürünler;
Sabun, su ve buhar, kireç kaymağı, kireç, sönmemiş kireç,sodyum hipoklori t ( örn: çamaşır suyu ), kostik soda, oksijenli su, doğal bitki özleri, sitrik, parasitri k asit, formik, laktik, oksalik ve asetik asit, alkol, formalin ve sodyum karbonattır

WebCanavari
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi
« Posted on: Mart 29, 2020, 02:29:45 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi e-book, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi programı, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi oyunları, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi e-kitap, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi download, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi hikayeleri, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi resimleri, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi haberleri, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi yükle, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi videosu, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi şarkı sözleri, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi msn, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi hileleri, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi scripti, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi filmi, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi ödevleri, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi yemek tarifleri, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi driverları, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi smf, Kanatlı Hayvanların Sağlığı Ve Veteriner Mücadelesi gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Anadolu'da Meşruiyet Mücadelesi
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
By.CeZa 0 897 Son Mesaj Temmuz 23, 2008, 01:35:26 ÖS
Gönderen : By.CeZa
İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesi
İslam
lonely 1 679 Son Mesaj Ağustos 09, 2008, 01:19:10 ÖS
Gönderen : FeMoX
17 Yıllık Erkeklik Mücadelesi
Güncel Haberler
.By.pisLick.* 8 1726 Son Mesaj Ocak 05, 2010, 09:44:08 ÖÖ
Gönderen : KumraLım
Kanatlı Hayvanların Beslenmesi .
Ziraat
By.TuRuT 4 1443 Son Mesaj Ocak 12, 2012, 08:01:56 ÖS
Gönderen : SheWolf
Görme Engellilerin Mücadelesi
Engelliler Forumu
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 435 Son Mesaj Mart 08, 2012, 02:00:43 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular