Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi  (Okunma Sayısı: 419 Kere Okundu.)
« : Mart 31, 2011, 11:56:58 ÖÖ »

Anqel*
*
Üye No : 21465
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5209
Mesaj Sayısı : 17.797
Karizma = 50130


Basit bir kan testine dayanan yeni yöntem, anne karnındaki bebeğin Down sendromu taşıyıp taşımadığını büyük oranda doğru gösteriyor

Haber, Derisinin delinip de kanının küçük bir metal boru içine çekilmesinden kimse pek hoşlanmaz. Fakat kan testleri tıbbi teşhis açısından oldukça önemli ve diğer bir çok yönteme göre çok daha hızlı ve daha az riske sahip. Bu nedenle çoğu hastalığın anlaşılabilmesi için kan testlerinin kullanılmasına yönelik çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Yeni bir kan testi yöntemi, Down sendromuna sahip fetüsleri henüz anne karnındayken doğru bir şekilde teşhis edebilme iddiasında. Yöntem anneden alınan kanın analizi ve bebeğin bir ultrason görüntüsünün bileşimini içeriyor.

Down sendromu, bebeğin 21. kromozomunun fazladan bir kopyasının oluştuğu durumda ortaya çıkıyor. Fetüsün DNA’sı annenin plazmasına karıştığı için doktorlar bu fazladan kromozomun izini anne kanında takip edebilirler.

753 hamile kadın üzerinde denenen yöntem hiç bir yanlış saptama yapmaksızın başarılı olmuş. Test için seçilen gönüllü kadınların tamamı, Down sendromlu bebek dünyaya getirme yönünden normalden çok daha fazla risk taşıyan kişiler arasından seçilmiş. Normalde Down sendromuna sahip bebek doğurma oranı 800’de birken, 753 kadının 86’sı bu hastalığa sahip bebek dünyaya getirmiş ve yeni test bunların tamamını doğumdan önce tespit edebilmiş.

Test henüz tam olarak mükemmel değil. Aslında hastalık taşımayan bebeklerden yüzde ikisini de Down sendromlu olarak tespit etmiş. Fakat daha düşük risk grubuna sahip bayanlar arasında bu yanlış sonuca varma oranının daha düşük olacağı öngörülüyor

WebCanavari
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi
« Posted on: Nisan 02, 2020, 06:26:22 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi e-book, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi programı, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi oyunları, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi e-kitap, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi download, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi hikayeleri, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi resimleri, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi haberleri, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi yükle, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi videosu, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi şarkı sözleri, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi msn, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi hileleri, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi scripti, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi filmi, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi ödevleri, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi yemek tarifleri, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi driverları, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi smf, Kan Testiyle Down Sendromu Teşhisi gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular