Duyurular
Webcanavari.Net 2oo9 Jingle Videosu Gülmek :)0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Kalbin Zırhı  (Okunma Sayısı: 389 Kere Okundu.)
« : Mart 07, 2013, 10:05:19 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


KALBİN ZIRHI

Vücutta hayati öneme sahip olan organlar diğerlerinden daha farklı şekillerde korunma altına alınmışlardır. Kalp de vücudun en çok korunması gereken organlarından biridir. Kalbe gelebilecek bir darbe hayati öneme sahip tehlikelere yol açacaktır. İşte bu yüzden kalbimiz vücudun en güvenli yerine göğüs kafesinin içine yerleştirilmiştir. Göğüs kafesini oluşturan kemikler kalbi her türlü darbeye karşı adeta bir zırh gibi korur.
Kalbin göğüs kafesindeki yeri görülüyor. A) Kalbin göğüs kemiği ve kaburgalarla olan bağlantısı B) Göğüs kafesinde kalbin enine kesiti C) Akciğerlerdeki büyük damarların kalple olan bağlantıları

KALP NASIL BESLENİR?

Kalp kası besin maddelerinin ve oksijenin geçemeyeceği kadar kalın ve sıkı dokuludur. Bu nedenle kendi içinden geçen kandan yararlanamaz. Ancak kalp de bir organdır ve diğer organlar gibi hücrelerinin kana ihtiyacı vardır. Hatta kalp sürekli çalışan bir kas olduğu için diğer bütün organlardan çok daha fazla oksijene ihtiyacı vardır.

Kalbin bu ihtiyacı da yine çok benzersiz bir tasarım sayesinde çözülmüştür. Akciğerlerden kalbin sol bölümüne gelen kan vücuttaki en temiz ve en bol oksijenli kandır. Bu kanın vücuda pompalandığı aort atardamarından "koroner atardamarlar" denilen iki damar çıkar. Bu damarlar diğer damarlar gibi vücuda gitmez gerisin geriye kalbe döner. Böylece en bol oksijene sahip kan başka hiçbir yere uğramadan doğrudan kalbe ulaştırılır.

Bir başka tasarım da koroner damarların döşenme planında vardır. Bu damarlar kalbe doğru giderken birbirleriyle ara bağlantılar yaparlar. Bu bağlantılar damarlardan birinin tıkanmasına karşı bir sigortadır. Eğer damarlardan biri tıkanırsa kan diğer damardan yoluna devam ederek tıkalı bölümü aşar ve kalbe ulaşır. Bu tasarım şehir planlama uzmanları tarafından içme suyu şebekeleri döşenirken kullanılır. Mevcut borulardan birinde arıza olması halinde şehrin bir bölgesinin susuz kalmaması için borular "ağ sistem" denilen bu tasarıma uygun olarak döşenir.

Görüldüğü gibi yalnızca kalbi besleyen damarların birbirleriyle yaptıkları bağlantılarda bile hiçbir tesadüfe yer bırakmayan bir akıl ve planlama görülür.Kalbin diğer yapısal özelliklerine geçmeden önce bir hatırlatma yapmakta fayda vardır. Sadece buraya kadar anlatılan özelliklerini dikkate alsak dahi kalbinevrimcilerin iddia ettikleri gibi aşamalı bir şekilde üstelik de bu aşamaların tümünün tesadüfen meydana gelmesiyle oluşmasının imkansız olduğunu hemen görürüz.

Kalpte her yönden eksiksiz kusursuz bir tasarım vardır. Kalbin tek başına hatta bırakın kalbin tamamını kalbi oluşturan parçalardan birinin dahi kendi kendine oluşması kesinlikle mümkün değildir. Üstelik kalp gibi mükemmel yapıya sahip olan bir organın -ne kadar imkansız olsa da- kendi kendine ortaya çıktığını düşünsek bile bu da hiçbir işe yaramayacaktır. Çünkü dolaşım sistemi olmayanpompalayacak kanı olmayan bir kalp ne kadar mükemmel özelliklere sahip olursa olsun hiçbir işleve sahip olamayacaktır. Ve yine evrimci mantığa göre işlevi olmayan bir organ olarak ortadan kaybolacaktır. Görüldüğü gibi tek bir örnek dahi evrimci iddiaların kendi içinde dahi büyük çelişkiler taşıdığını ortaya koymaktadır.

KALBİNİZDEKİ ELEKTRİK SİSTEMİ

Bir kalbi vücudun dışına çıkarırsanız kendi enerjisini tüketene kadar hiçbir bağlantısı olmadan çalışmaya devam eder. Kalbe gerekli kan sağlandığında tüm sinir bağlantılarından ayrılsa bile saatlerce atar.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Kalbin Zırhı
« Posted on: Ekim 28, 2020, 04:53:50 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kalbin Zırhı e-book, Kalbin Zırhı programı, Kalbin Zırhı oyunları, Kalbin Zırhı e-kitap, Kalbin Zırhı download, Kalbin Zırhı hikayeleri, Kalbin Zırhı resimleri, Kalbin Zırhı haberleri, Kalbin Zırhı yükle, Kalbin Zırhı videosu, Kalbin Zırhı şarkı sözleri, Kalbin Zırhı msn, Kalbin Zırhı hileleri, Kalbin Zırhı scripti, Kalbin Zırhı filmi, Kalbin Zırhı ödevleri, Kalbin Zırhı yemek tarifleri, Kalbin Zırhı driverları, Kalbin Zırhı smf, Kalbin Zırhı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Kalbin mi, mantığın mı?
Kadınca
FeMoX 4 1238 Son Mesaj Nisan 14, 2008, 07:48:25 ÖS
Gönderen : Lady32
Hristiyan Ve Hazret-i Ali'nin Zırhı
Dini Hikayeler
seyyah 5 1666 Son Mesaj Haziran 11, 2012, 10:10:22 ÖS
Gönderen : Liza
İki Kalbin Yok Ki
İlahi Sözler
x[BLack RoSe]x 0 588 Son Mesaj Temmuz 26, 2008, 12:03:08 ÖS
Gönderen : x[BLack RoSe]x
Kalbin Penceresi......
Aşk Şiir - E-Kart - Sms - Mektup ve Öyküleri
blue_hyt 1 691 Son Mesaj Kasım 30, 2008, 08:32:12 ÖS
Gönderen : -LoSS AnGeL-
Bir Kalbin Iki Tarafı
Aşk'a Dair
Asortik Hatun 0 688 Son Mesaj Aralık 04, 2008, 02:25:18 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular