Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim...  (Okunma Sayısı: 1025 Kere Okundu.)
« : Şubat 24, 2011, 05:15:09 ÖS »
Avatar Yok

MahzaŞermi
*
Üye No : 12798
Nerden : Kayseri
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 769
Mesaj Sayısı : 5.619
Karizma = 15653


                                                                     

Yaptığı güven atışıyla Türkiye'yi ayağa kaldıran Metin Gürcan bir mektup gönderdi. Mektubunda başından geçenleri ve o atışı hangi duygularla yaptığını anlattı mektup aynen şöyle:

 

"2006 yılı Temmuz 15’inde Seslice’ye katıldım ( belkı bilmeyenler vardır diye söylüyorum KKK’nın 521 garnizonu arasındaki sıralamada en sonuncu yer). 15 Agustos 2006 saat 23.00 sularında yani katılısımdan tam 1 ay sonra taburumuzun bir bölüğü tabura tam 700 m. mesafede (evet yanlıs duymadınız 700 m. mesafede ama Gabar’ın arazisine göre 7km gibi düsünün) saldırıya uğradı ve yasanan can pazarı sonrası 2 şehit ve 5 yaralı Verdi. Ben ve tüm tabur personeli o sırada yaşananları hem gördük hem de telsizden dinledik.

 

Tüm mühimmatı biten ve doktor ihtiyacı olan O bölüğe yardıma gitmek için benim komuta ettiğim tamamı rütbelilerden oluşan gönüllü bir unsur teşkil ettik ve çatışma yaşanırken taburdan çıkış yaparak bölüğe ulaşmayı ve müteakiben güvenli bir koridor tesis ederek bölüğü kötü sıkıştığı yerden tabura bir an önce çekmeyi planladık. Çünkü gece kobraların termalinin olmadığını ve kobraların gelme süresi olan 1 saat kadar sürede teröristlerin ikinci sorti saldırısını bekliyorduk. Bu nedenle amacımız bir an önce bölüğü tabura çekmekti. Zaiyat daha da artabilirdi. Benim ısrarla bölüğü çekmeye çalısmama rağmen şehit veren Tk.K. şehitlerin el bombaları ile şehit olduklarını ve parçalandıklarını, parçalarını toplayamayacağını ve ASLA ŞEHİTLERİNİ TERK EDEMEYECEĞİNİ telsizlerden bağırıyordu.

 

Bu nedenle tabura çekilme yerine bölüğün yakın emniyetini alarak sabaha kadar yani kobraların gelmesine kadar bekledik. Sabah saat 4.00 gibi

bölüğe ilk ben ulaştım ve şehitlerin durumu ile gördüğüm manzarayı ancak oraları yaşayanlar bilir.

Bu üzücü olaydan sonra taburun moralinde her şehit veren ve ölüm kokusu sinen birlikte az çok yaşanan büyük bir düşüş yaşandı. En önemlisi er/erbaşta başta tb.k., s3, ben ve diğer bl.k.ları ile çoğu tk.k.larının da yeni tayin olmaları ve henüz birliği tam tanımamaları bu moral bozukluğunu arttırdı. Er/erbaş ile rütbeli arasında yaşanan bu güven bunalımında, başta atışta ve eğitimde mevcut yanlış uygulamalar ve eksiklikler ile ilgili tug.k. ile ciddi bir değerlendirme yaptık. Bu süreçte malum serde öz.kuv.culuk olunca gözler ve beklentiler bize döndü. Bizde bu görevi “ EVELLALLAH” dedik ve sahiplendik. Çünkü o Mehmetçikle iki yıl o dağlar da biz gezecektik. Ancak bu morale bu gezmelerin sonuçları çok kötü olabilirdi. Tecrübe edenler bilir.

 

Sonuçta benim ve bölüğüm öncüğünde ve bir eğitim seferberliği başlattık. Başta er/erbaş ayırmadan kendi bölük personelim sonra diğer bölüklerin lider personeli ve hatta tugayımızın lider personelini içeren 24 saat esaslı ve sıkı bir eğitim seferberliği başlattık. Sonuçlar gerçekten çok olumlu oldu. Beklediğimden bile fazla şekilde Kahraman Mehmetçik bu süreci sahiplendi ve beni şaşırtacak derecede (askerle ilk güneydoğu tecrübemdi) iyi olduğunu gösterdi. Bazıları için “yanlış” , “hatalı”, “aşırı riskli”, “aptalca”, “psikopatça”, “egosunu tatmin eder şekilde” olan bu Güven atışlarıni da bu eğitim seferberliği sonucunda Asayiş K.Na yapmış olduğumuz gösterinin hemen akabinde bir nevi mezuniyet töreni olan teşekkür safhasında yaşanmıştır. Hemen arkamızda sizing göremediğiniz alanda benim tüm bölüğüm taburun tüm lider personeli yani yaklaşık 200 kişi vardır.

 

Bu ekipte benim özel olarak eğitimi ile uğraştığım vegösteriyi icra eden 1. Kolumdur.

Hedefin sağında malum görüntüler medyaya ŞEREFSİZLERCE düşürülünce hemen çalıştığı yer olan KKK.dan benim yanıma koşan ve AĞLAYARAK “Komutanım seninle ölüme bile gelirim” diyen Mustafa Uzmana diğeri ise şu an çalıştığı yer olan Geliboludan bana ulaşan ve “Komutanım biz sana kefiliz. Emrinizi bekliyorum” diyen Levent Uzmana aittir. Diğerleri ise ana kuzusu geldikleri bu vahşi yerde ASLAN PARÇASINA dönüşen Mehmetçiklerdir.

 

Bu atışın temel amacı ise başta hedef hattında duran sonra arkada seyreden askerlere 15 Ağustos saldırısından bu yana gelinen eğitim ve moral düzeyi ile rütbeli ile asker arasında kurulan güven derecesini göstermektir. Bu atıştan sonra da bu gösteri timi BENİM BULUNDUĞUM hedef bölgesine atışlar yapmışlar ve bir anlamda bu atışın tersi yaşanmıştır. Arka planda konuşmaları gelenler taburun GIRGIRCI rütbeli personelidir.

 

Ortam gergin değildir başarılı geçen denetleme ve eğitim gösterisi sonrası (BUNU HERKES bilir) biraz mizahi bir ortamdır. Ben bu atışı bu birlikteki iki yıllık görev sürem boyunca ve sadece bir kez 16 Ekim 2oo6’da yaptım. Bu atış münferid olarak bakıldığında hatalı ve yanlış addedilebilir ancak bu anlattığım arka plan ışığında “belki biraz riskli” ancak askerin güvenini tekrar kazanmak ve müteakip can kayıplarını önleme adına bir o kadar da “gerekli” bir atıştır. Bu atıştaki muradim “ego tatmini” “şovalyelik” “artistlik “ değil (ÇÜNKÜ BİZ BUNLARI ÖZ.KUV.DA ÇOK YAŞADIK VE AŞTIK), bölüğümün bana “ölümüne teslim olması yani ruhunu teslim etmesidir.

 

” Ve sonrasında yaşanan iki yıllık safahatımda “”BÖLÜĞÜM BANA RUHUNU TESLİM ETMİŞTİR.” Gelelim askerin hedef tahtasına oturtulması meselesine. Ey Arkadaşlar biz zaten her operasyonda aldığımız kararlar ve verdiğimiz emirlerle askeri bir şekilde hedef tahtasına oturtmuyor muyuz? Cesaret bana göre iki türlüdür. İlki cahillikten kaynaklanan cesarettir ki buna sahip kimse kumar oynar ve telafisi mümkün olmayan hatalar yapabilir (El bombası eğitimi yapan genç ve tecrübesiz teğmenimiz buna iyi bir örnektir) İkincisi ise bilgiden kaynaklanan cesarettir ki buna sahip kimse telafisi mümkün riskler alır. İste bu atısta ben almış olduğum eğitime ve askerime olan inancıma dayanarak risk aldım ve riskli ancak bir okadar da gerekli atışla onları kazandım. Birlik içinde kalması gereken görüntülerin nasıl medyaya sızdığına gelince o mesele de su an arastırılmakta. Benim bu görüntülerin çekildiğinden en basta haberim yoktu, atıştan sonra hedefe giderken kamerarı gördüm ve ilgili kisiden silmesini rica ettim. KESKE İLGİLİ ARKADASA KIBARCA RICA ETMEK YERİNE KAMERAYI ORADA KIRSAYDIM. Bu olayda tek keskem budur.

 

Hülasa, tüm bu kopartılan yaygaraya rağmen gönül rahatlığı ile diyebilirim ki yine aynı sartlarda bu riskli ancak bir okadar da gerekli atışı askerimin gönlünü kazanmak için sadece bir defalığına yapardım.

 

Ekim 2007’de Bolu Komandounun 13 şehit verdiği Makas Kayalıkları operasyonunda şehitler verildikten sonra o tabura üs bölgesinde komando unsurları olmasına rağmen bölüğüm ile ben gönüllü çıkış yaparak çekilmelerini himaye ettim ve sıhhıye malzemesi, batarya takviyesi yaptım. Yine dünya ve ahiret kardesim inşallah şeffatini beklediğim biricik KARDEŞİM Sİnan’ın şehit olduğu operasyonda benim eski birliğim olan Sinan’ın taburunu ve JÖH’leri hedef bölgesine kadar kılavuzlayan benim o hani bazılarının “yetersiz” bazılarının ise “yeteneksiz” ve “amatör” gördüğü Mehmetçiklerimdi.

 

Bu cocuklarin emegine 300 m. önümde şehit düşen devrem şahittir.

Bu taburdaki iki yıllık safahatım boyunca taburumuzdan toplam 5 şehit ve 10 yaralı verdik. Yüce Allaha şükür ki ben bölüğümden tek bir askerimi tabutla memleketine veya helikopterle hastaneye göndermedim ve o kalbi ve beyni tırmalayan “acaba nerede hata yaptım?” sorusunu sormadım. Beni lütfen şehit ve yaralı veren ancak vicdanları müsterih olan değerli kardeşlerim yanlış anlamasın. Eğer vicdanları müsterihse ve “acaba nerede hata yaptım?” sorusunu sormuyorlarsa onlar da o zaman benim ruh halımdedir.

 

Bır kısım kardeşim de der ki “ulan bu atış hiç askerle yapılır mı, sen delirdin mi?” Yahu kardeşler ben o askerlere güvenerek operasyona çıktım. Adamların ellerine tüfek, yüzlerce, mermi, 4-5 el bombası, ve sırtlarına 30-40 kg. çanta ile TÜM VATANIN BİRLİK VE BEKASINI yüklediğimiz bazılarına göre ana kuzusu ama bana göre aslan parçalarına biz neleri emanet etmiyoruz ki? İnanın ben o atışı sokaktan herhangi birilerine yapmadım, o personel de sokaktan herhangi birinin namlusu onune geçmedi.

Sonuç olarak şu an ifademi verdim ve ciddi bir soruşturma içindeyim. Ancak sadece değerli kardeşlerimin moral vermesine ve içten dualarına acizane muhtacım.

Hakkımda iyi düşünen veya düşünmeyen tüm kardeşlerime baki selamlar ve başarılar.

NOT: Hakkımda iyi düşünmeyen değerli kardeşlerim lütfen malum medyanın zorunlu askerlik sistemine ve ordu-millet arasındaki “tireye” olan saldırılarından etkilenip etkilenmediklerinden lütfen emin olsunlar.

Aciz Kardeşiniz Metin.."

« Son Düzenleme: Şubat 24, 2011, 05:17:06 ÖS Gönderen : Azeri_Güzeli »

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim...
« Posted on: Nisan 05, 2020, 01:08:14 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... e-book, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... programı, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... oyunları, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... e-kitap, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... download, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... hikayeleri, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... resimleri, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... haberleri, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... yükle, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... videosu, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... şarkı sözleri, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... msn, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... hileleri, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... scripti, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... filmi, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... ödevleri, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... yemek tarifleri, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... driverları, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... smf, Kahraman Yüzbaşı'dan Mektup Var Okuyun Degerli Kardeşlerim... gsm
Yanıtla #1
« : Şubat 24, 2011, 08:52:38 ÖS »

C h e
*
Üye No : 62956
Yaş : 28
Nerden : Sakarya
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 295
Mesaj Sayısı : 1.517
Karizma = 13514


Ne olursa olsun böyle riskli bir atış yapılmamalıydı diye düşünüyorum .
Yanıtla #2
« : Şubat 24, 2011, 09:30:50 ÖS »
Avatar Yok

MahzaŞermi
*
Üye No : 12798
Nerden : Kayseri
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 769
Mesaj Sayısı : 5.619
Karizma = 15653


Ne olursa olsun böyle riskli bir atış yapılmamalıydı diye düşünüyorum .

Bu Konuda haklısın fakat, Düşünüyorum memleketim neden böyle ah bir anlasam adamlar TÜRK Bayrağını alır kurce yazar göndere çeker kimseden gıg çıkmıyor o kadar şehidime gıgları çıkmaz ama bizim insanlar pohpohcusu olmak zorunda mı anlamıyorum. .S Aslında Devlet medyayı sıkı tutsa ve Türkiyenin askeriyle ilgili herşeyi medyada sunmasına izin vermese çok daha iyi olur diye düşünyorum.
Yüzbaşım dualarımız hep birlikte..
Yanıtla #3
« : Mayıs 03, 2011, 11:59:46 ÖS »
Avatar Yok

@sen@
*
Üye No : 74554
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 693
Mesaj Sayısı : 4.117
Karizma = 8


Ne olursa olsun böyle riskli bir atış yapılmamalıydı diye düşünüyorum .

Bu Konuda haklısın fakat, Düşünüyorum memleketim neden böyle ah bir anlasam adamlar TÜRK Bayrağını alır kurce yazar göndere çeker kimseden gıg çıkmıyor o kadar şehidime gıgları çıkmaz ama bizim insanlar pohpohcusu olmak zorunda mı anlamıyorum. .S Aslında Devlet medyayı sıkı tutsa ve Türkiyenin askeriyle ilgili herşeyi medyada sunmasına izin vermese çok daha iyi olur diye düşünyorum.
Yüzbaşım dualarımız hep birlikte..


Aynen katılıyorum.
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2011, 12:00:11 ÖÖ Gönderen : @sen@ »

Webcanavari.Net
Rapcanavari.Net
Rockcanavari.Net
KadincaForum.Net
VideoCanavari.Net
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
E-book
Film İndir, Film İzle
Albüm ve Parçalar
Rap Rock Genel
Diziler
Yerli Filmler
Yabancı Filmler
Tüm Oyunlar
Oyun İndir
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular