Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Kadere Inanan Üzüntü Çekmez  (Okunma Sayısı: 501 Kere Okundu.)
« : Ocak 27, 2010, 06:09:38 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


psikolojik sorunlara islami yaklaşım - üzüntülü kederle durumlarda ne yapılmalı

SORU: İki senedir çok kötü olaylar yaşadım. Psikolojim bozuldu. Sürekli haksızlığa uğruyorum. Artık tahammülüm kalmadı. Oysa ben topluma faydalı olmak istiyorum. Kendi çapında ibadetini yapan biriyim. Bu durumdan kurtulmak için ne yapmalıyım?

CEVAP: “Kadere inanan üzüntüden kurtulur” diye bir hadisi şerif vardır. Bizim hayatımızın ana çizgilerinin ezelden belirlenmiş olduğunu düşünün. Tabii bize göre ezelden ama Allah’a göre zaman yok. Şimdiki zamanla ezel aynı. Allah’ın bilgisi değişmez. Öyle ise başımıza gelen olaylar, ruhen olgunlaşmamız için çizilmiştir. Zorumuza giden olayların bizim deneyim kazanıp olgunlaşmamızda payı vardır. Allah ne yaparsa hep yerindedir. Siz elinizden geldiği kadar iyilik yapın. Başınıza gelen olayları ve aleyhinize çevrilen dolapları kaderin bir cilvesi görüp Allah’ın kazasına razı olun. Mutlu olacaksınız. Çok sıkıldığınız zaman “La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim” diye zikredin. Allah size sabır ve huzur versin. Hiç ümitsizliğe düşmeyin. Çünkü Kur’ân’a göre Allah’ın rahmetinden ancak inançsızlar ümit keser. Siz inançlı insansınız. Bu günler çabuk geçer. İleride mutlu olursunuz.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.144


View Profile
Re: Kadere Inanan Üzüntü Çekmez
« Posted on: Kasım 14, 2019, 07:22:44 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kadere Inanan Üzüntü Çekmez e-book, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez programı, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez oyunları, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez e-kitap, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez download, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez hikayeleri, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez resimleri, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez haberleri, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez yükle, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez videosu, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez şarkı sözleri, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez msn, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez hileleri, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez scripti, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez filmi, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez ödevleri, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez yemek tarifleri, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez driverları, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez smf, Kadere Inanan Üzüntü Çekmez gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular