Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı  (Okunma Sayısı: 124 Kere Okundu.)
« : Şubat 13, 2017, 04:11:35 ÖS »
Avatar Yok

demirdoven
*
Üye No : 210783
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 476
Mesaj Sayısı : 476
Karizma = 9


Hedef ülke ekonomisine yıllık 300 milyon TL katkı

Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli dijital imza” uygulamasını başlattı

İnovasyonda öncü Turkcell, yenilikçi yaklaşımıyla bir ilke daha imza atıyor ve teknolojik altyapısını kullanarak “güvenli dijital imza”yı hayata geçiriyor. Evraklı işlemlerin daha güvenli, hızlı ve kolay yapılmasının yanı sıra kâğıt tüketiminin azaltılmasını ve maliyetlerin düşürülmesini sağlayan uygulamayla Turkcell şirket olarak ülke ekonomisine yıllık yaklaşık 40 milyon TL katkıda bulunmayı planlıyor. Güvenli dijital imza tüm sektörlerde kullanılmaya başlandığında ise bu rakam yıllık yaklaşık 300 milyon TL’ye ulaşacak.

Turkcell, Türkiye’nin dijitalleşmesi konusunda öncü bir adım atarak “güvenli dijital imza”yı hayata geçiriyor. Üstün teknolojik altyapısını kullanarak hazır hale getirdiği ve tüm Türkiye’de yaygınlaştırmayı planladığı uygulamayla evrak işleri bundan böyle hem daha güvenli hem de hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanabilecek. Öncelikle kendi bayilerinde pilot uygulamasını başlattığı “güvenli dijital imza” ile tüm evrakların dijitalleşmesi ve bu şekilde arşivlenmesi planlanıyor.

Turkcell öncülüğünde başlayan “güvenli dijital imza”yla kâğıt tüketiminin azaltılması ve maliyetlerin düşürülmesi sağlanırken; uygulamanın diğer sektörlerde de yaygınlaşması durumunda ülke ekonomisine yılda yaklaşık 300 milyon TL’nin üzerinde katkıda bulunulacak. Turkcell’in tek başına yıllık katkısı ise yaklaşık 40 milyon TL. Turkcell, tek bayi ile pilot olarak başladığı “güvenli dijital imza” sistemini Nisan ayı ortasında Türkiye’deki tüm Turkcell İletişim Merkezleri (TİM)  ve 1030 bayisini de dahil ederek yaygınlaştırmayı planlıyor. İşlemler sırasında kimlik ve imzanın Turkcell elektronik arşiv sistemine kaydedildiği uygulamayla, çalıntı ya da taklit kimlik ile açılan hat problemlerinin de önüne geçilmesi hedefleniyor. Böylelikle kötü niyetli kişilerin bir başkası adına hat alarak, bu hatlar ile suç teşkil eden faaliyetlerde bulunması riskinin de önlenmesi planlanıyor. Bu uygulamanın, suiistimallerin ve mağduriyetlerin engellenmesine hizmet edeceğine ve ülke güvenliğine de katkı sağlayacağına dikkat çekiliyor.

“Güvenli dijital imza sektörün ve Türkiye’nin dijitalleşmesinde önemli bir adım”
Bu yeni uygulamayla Türkiye’de ilk ve öncü olduklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Sahip olduğumuz teknolojiyle A’dan Z’ye müşterilerimizin hayatına dokunduğumuz her noktada, onları memnun etmek ve işlemlerini kolaylaştırmak için yenilikler üzerinde çalışıyoruz. Yine öncü bir girişimde bulunarak pilot uygulamasını başlattığımız “güvenli dijital imza” sistemimizle müşterilerimiz daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde evrak işlemlerini tamamlarken, büyük bir kâğıt israfının da önüne geçmiş olacağız. Amacımız başlattığımız bu uygulamanın bankacılık ve sigorta başta olmak üzere tüm sektörlere yayılmasını sağlamak. Böylece ülke ekonomisine Turkcell olarak sadece bizim sağladığımız yıllık yaklaşık 40 milyon TL’lik katkı, diğer sektörlerin de dâhil olmasıyla yılda yaklaşık 300 milyon TL’ye ulaşacak. Bu muazzam katkının göz önünde bulundurularak hem bizim sektörümüzde hem de diğer sektörlerde yaygınlaştırılmasını ve teşvik edilmesini ümit ediyoruz. İşlem sürelerini yüzde 20 ile yüzde 40 arasında azaltarak hepimizin zamandan da tasarruf etmesine imkan verecek güvenli dijital imza uygulamasının dijitalleşme adına ülkemiz için çok değerli bir uygulama olduğunu düşünüyorum.”


Güvenli dijital imzayla artık işlemler çok kolay
Hattıyla ilgili işlem yapmak isteyen ve Turkcell’e başvuran müşterilerin işlemi tablet üzerinde tamamlanıp sistemsel kontrolleri gerçekleştiriliyor. Satış temsilcisi, hat sahibinden kimliğini alıp fotoğrafını çekiyor. Daha sonra MERNİS sorgusuyla kimliğin güncelliği ve doğruluğu kontrol edilip kimlik üzerindeki abone fotoğrafı da sisteme kaydediliyor. Bu şekilde çalıntı veya taklit kimlikle aktif hale getirilen hat problemlerinin önüne geçilmesi hedefleniyor. Sözleşme tablet üzerinde açılıyor ve müşteriden kontrol etmesi, ardından imzalaması isteniyor. Müşterinin imzası dijital olarak kilitlenerek, sözleşme ile birlikte güvenli şekilde kaydediliyor. Aynı zamanda bu işlemle birlikte imzanın hız, ivme ve basınç değerleri, zaman damgası, konum bilgileri de kayıt altına alınıyor.  İmza sözleşmeye entegre, kopyalanamaz ve başka yerde kullanılamaz şekilde, kimlikle birlikte bir bütün olarak saklanıyor. Müşteriler istediği zaman turkcell.com.tr’ye kullanıcı adı ve şifresi ile girerek “Sözleşmelerim” bölümünden kendi sözleşmelerini görüntüleyebiliyor. İmzalanan dokümanın bir kopyası talep edilirse müşteriye e-posta olarak da gönderilebiliyor. E-posta kullanmayan müşteriler ise yazılı kopyayı bayilerden alabiliyor.

Yüzde 40’a varan zaman tasarrufu
Turkcell, güvenli dijital imzayla bayilerde ve TİM’lerde gerçekleştirilen evraklı işlemlerin daha güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde dijital olarak tamamlanmasını sağlarken, müşterilerine tüm evrak işlemlerinde en iyi deneyimi yaşatmayı planlıyor. Müşterilerin sayfalarca evrak imzalamaktan kurtulduğu sistem sayesinde imzalar dijital olarak sözleşme ile birlikte saklanıyor. Aynı zamanda hem operasyonel hem de evrak maliyetlerinin de azaltılmasını, işlem sürelerinin kısaltılmasını amaçlayan Turkcell, Türkiye’nin dijitalleşmesinin de önünü açıyor. Kâğıt israfının önüne geçerek su ve enerji tasarrufu sağlayan sistem, evraklı işlemlerde yüzde 20-40 arasında da zamandan tasarruf sağlıyor. Sağlanan tasarrufun doğru şekilde yönlendirilmesi ve bayi çalışanlarının daha kaliteli ve daha iyi hizmet sunması hedeflenmektedir.

Kimlik fotoğrafları Turkcell sistemi içinde kullanılan “Mobil Evrak” uygulaması ile çekiliyor. Çekilen fotoğraf kullanılan tablette saklanmadan yine uygulama içinden elektronik arşiv sistemine iletiliyor. Sistem dışında fotoğraf çekilmesi mümkün olmadığı gibi bayi çalışanın gerçekleştirdiği tüm işlemlerin izi takip edilebiliyor. Dijital belgeler ise Turkcell bilgi güvenliği standartları ile çalışan elektronik arşiv ortamında saklanıyor.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 221.545


View Profile
Re: Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı
« Posted on: Nisan 28, 2017, 04:32:42 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı e-book, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı programı, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı oyunları, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı e-kitap, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı download, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı hikayeleri, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı resimleri, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı haberleri, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı yükle, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı videosu, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı şarkı sözleri, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı msn, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı hileleri, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı scripti, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı filmi, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı ödevleri, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı yemek tarifleri, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı driverları, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı smf, Kaan Terzioğlu Türkiye’de “güvenli Dijital Imza” Uygulamasını Başlattı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Yaz Ve Kış Saati Uygulamasını Kim Nasıl Başlattı
Dersler
By.TuRuT 0 358 Son Mesaj Eylül 26, 2009, 08:19:11 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
Yaz Ve Kış Saati Uygulamasını Kim Nasıl Başlattı
Coğrafya
Hephaestus 3 791 Son Mesaj Temmuz 16, 2012, 11:03:42 ÖÖ
Gönderen : Liza
Maçın Yıldızına Ödülünü Kaan Terzioğlu Verdi
Güncel Haberler
demirdoven 0 80 Son Mesaj Ağustos 16, 2016, 10:04:09 ÖÖ
Gönderen : demirdoven
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu / “döviz Açıklaması”
Güncel Haberler
demirdoven 0 88 Son Mesaj Aralık 01, 2016, 11:06:21 ÖS
Gönderen : demirdoven
Kaan Terzioğlu, Mobil Dünya Kongresi’nde Geleceğin Teknolojilerini Anlatacak
Güncel Haberler
deltafx 0 142 Son Mesaj Şubat 25, 2017, 06:10:31 ÖS
Gönderen : deltafx

Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular