Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi  (Okunma Sayısı: 836 Kere Okundu.)
« : Ocak 16, 2009, 11:11:46 ÖS »
Avatar Yok

[MasaL]
*
Üye No : 193
Yaş : 29
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2126
Mesaj Sayısı : 5.892
Karizma = 42


İzmir'in haftalık kültür sanat rehberi

İzmir, kültür ve sanat etkinlikleri açısından yoğun ve hareketli bir hafta yaşayacak.


İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Alman Orkestra Şefi Hansjörg Schellenberger yönetiminde yarın akşam saat 20.30'da İsmet İnönü Sanat Merkezinde, Zülfü Livaneli'nin "Senfonik Süit" isimli eserini seslendirecek.

Senfonik süite dönüştürülen Livaneli'nin eserleri Türkiye'de ilk kez İzmir'de orkestra eşliğinde sanatseverlerle buluşacak. Konserde ayrıca Alman arp sanatçısı Margit-Anna Süss de solist olarak yer alacak.

Orkestra konserde, Senfonik Süitinin yanı sıra Alberto Ginastera'nın "Arp Konçertosu" ve W.A.Mozart'ın "Senfoni No.40'ı"nı seslendirecek.

Orkestra bugün de çocukları çok sesli müzik ile tanıştırmak amacıyla hazırlanan "Keloğlan Senfonide" isimli eğitim konserine ev sahipliği yapacak.

Bu konseri de yine Alman konuk şef Schellenberger yönetecek.

Opera ve bale

Bu ay Almanya turnesine çıkacak İZDSO, 19 Ocakta Münih, 21-22 Ocak akşamları da Köln kentinde "Senfonik Süit" eserini çalacak.

İzmir Devlet Opera ve Balesi, bu akşam 3 perdelik "Kontes Mariza" isimli opereti sahneleyecek. Espartaco Lavelle Terry'nin orkestrayı yöneteceği eseri Aytaç Manizade Sahneye koydu. Dekorlarını Adnan Öngün'ün, koro şefliğini Hans Joachim Gallus'un üstlendiği eserde, Kontes Mariza rolünü dönüşümlü olarak Birgül Su Ariç, Pınar Karaçalı, Burcu Kılıç, Tassilo rolünü de Oğuz Çimen, Erdem Erdoğan ve Levent Gündüz oynayacak.

Kontes Mariza'nın Macaristan'daki çiftliğinde 1924 yılında geçen olayların anlatıldığı operetin konusu şöyle:

"Kontes Mariza, kentte kaldığı zamanlarda çiftliğini kahya Török takma adıyla bilinen birine bırakmaktadır. Kahya, aslında fakir düşmüş bir kont olan Tassilo'dur. Kahyalığı kabul etmesinin nedeni, kardeşi Lisa'nın çeyiz masraflarını karşılamaktır. Genç, güzel, hayat dolu bir kadın olan Mariza, istikrarsız, saati saatine uymayan biridir. Erkelerin ilgisinden rahatsız olmuş, bu nedenle düzmece bir nişan düzenlemek suretiyle bu ilgiden kurtulmak istemektedir. Nişan töreni düzenlenir. Hayali diye sunulan nişanlı adayı törene gelmiş, bir anlamda oyun bozulmuştur. Olaylar birbirini izleyecek, Kontes Mariza ve kahya diye işe aldığı Kont Tassilo mutlu sona ulaşacaklardır."

19 Ocak Pazartesi akşamı saat 20.00'de İZDOB'da Karamata Opus konseri verilecek.

21 Ocak Çarşamba günü saat 14.00'te çocuk operası Heidi sahnelenecek. İsviçreli çocuk romanları yazarı Johanna Spry tarafından 1881'de kaleme alınan "Heidi" uzun yıllardır çocukların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Eserde, İsviçre Alplerinde dedesi, keçisi ve köpeğiyle yaşayan, yürüyemeyen Clara'ya dostluk elini uzatan, çoban Peter ile arkadaşlık eden elma yanaklı şirin ve iyi kalpli kız, opera olarak da çocukların ilgisini çekiyor.

Aynı akşam 3 perdelik "Don Kişot" balesi sahnelenecek. Marc Ribaud'un koreografisini yaptığı ve sahneye koyduğu, Esparto Lavelle Terry'nin orkestrayı yönettiği eserde kostümleri Gülay Korkut, dekorlarını Kaan Güreşçi, ışıklarını da Müfit Özbek hazırladı. İspanyolların ünlü yazarı Miguel de Cervantes'in 1605 ve 1615'te iki bölüm halinde yayımlanan aynı adlı romanından baleye uyarlanan eser, o dönemde çok moda olan şövalye romanlarının komik bir taşlamasıdır. Eserde, serüven hikayeleri okuya okuya aklı karışmış yaşlı şövalye Don Kişot'un emektar atı Rosinante ve günün adamı olmaya yatkın uşağı Sanço Panço ile yaşadığı serüvenler, gerçekçi bir dille anlatılıyor.

Tiyatro

İzmir Devlet Tiyatrosu bu hafta da tiyatro severlere çeşitli oyunlar sahneleyecek. Konak Sahnesinde Woddy Allen'in "Bir Daha Çal Sam" isimli oyunu oynanacak. Barın Eren'in çevirdiği ve yönettiği oyunda dekor ve giysi tasarımını Yıldız İpeklioğlu hazırladı. Ozan Yıldırım, Ceyhan Gölçek Aksoy, Mete Şahinoğlu, Aylin Önal, Yusuf Köksal ve Levent Ulukut'un rol aldığı oyunda, karısı tarafından
terk edilen Allen'in yaşama geri dönme çabaları komik dille anlatılıyor.

Oyun 17 Ocak akşamına kadar sahnelenecek.

16 Ocak saat 14.00'te "Yağmurla Gelen" isimli çocuk oyunu sahnelenecek.

Meral Babacan'ın yazdığı, Fatih Kahraman'ın yönettiği oyunda giysi ve dekorları Tayfun Çebi hazırladı. Müziklerini Cem İdiz'in düzenlediği oyunda, Yılmaz Tüzün, Şule Demirezen, Derya Kara, Ufuk Bostancı, Aytaç Özgür, Burak Özbaykuş, Yağmur Damcıoğlu, Zehra Takmaz, Leyla Takmaz rol alıyor. Oyunun konusu şöyle:

"Ormanda yaşayan mutlu ağaçlar, yağan zararlı yağmurdan etkilenirler. Hep beraber bunun nedenini araştırmaya karar verirler. Çevre kirliliğine neden olan bulutları, arabaları, fabrikaları çağırıp sorunun kökenini öğrenirler ve bir çözüm yolu bulmaya karar verirler."

18 Ocak Pazar günü saat 14.00'te yine bir çocuk oyunu sahnelenecek. Muharrem Buhara'nın yazdığı, Musa Zindan'ın yönettiği "Ayının Fendi, Avcıyı Yendi" isimli çocuk oyununda müzikleri Deniz Sipahi, koreografiyi Meltem Yorulmaz hazırladı. Kostümlerini Funda Çebi'nin yaptığı oyunda, dostluk, sevgi ve anlayışın bütün zorlukları yendiği konusu işleniyor.

20 Ocak akşamı Konak Sahnesinde Ahmet Mithat Efendi'nin yazdığı "Felatun Bey ile Rakım Efendi" isimli oyun sahnelenecek. Levent Suner'in yönettiği, Türel Ezici'nin tiyatroya uyarladığı eserde, Özkan Gezgin, Tamer Yılmaz, Cemalettin Çekmece, Hande Kılıç, Canan Erener, Fulya Yalçın, Neşe Zindan, Dilek Çetiner Demir rol alacak.

Oyunda dönemin Batı taklitçiliği, orta oyununun açık biçim özelliğiyle sahnelenmekte. Kantolar, şarkılar ve canlı müzik eşliğindeki oyun, seyirciye eğlence ve bol kahkaha vadediyor.

Karşıyaka Sahnesinde 20 Ocaktan itibaren "Üçkağıtçı" oyunu tiyatro severlerle buluşacak. Orhan Kemal'in yazdığı, Ersan Uysal'ın uyarladığı oyunu Murat Atak yönetti. Müziklerini Can Atilla'nın hazırladığı oyunda kolay para kazanmak, din istismarı ve siyasetteki çürümüşlük en yalın haliyle anlatılıyor. 20-21 Ocak akşamları "Yağmurla Gelen" konulu çocuk oyunu bu sahnede izlenebilecek.

Karşıyaka Oda Tiyatrosunda "Bir Garip Orhan Veli" isimli oyun sahneleniyor. Murathan Mungan'ın yazdığı, Tayfun Erarslan'ın yönettiği oyunun dekorlarını Behlül Tor, giysilerini Nalan Albaylı tasarladı. Orhan Veli Kanık'ın şiirlerinden, Murathan Mungan'ın uyarladığı eserde, izleyenler şiir yolculuğuna çıkıyor.

İzmir Sanat'ta bugün 11.00 ve 15.00 saatlerinde İzmir Sanat Çocuk Tiyatrosu oyuncularının sahneleyeceği "Orman Çocuğu" izlenebilecek.

17 Ocak Cumartesi akşamı İsmet İnönü Sanat Merkezinde İzmir Çok Sesli Korosu, Ali Hoca yönetiminde konser verecek. Piyano sanatçısı ve şef Derya Kırcalı'nın yöneteceği orkestrada soprano Hüseyin Genç, tenor Nuran Altar görev alacak.

19 Ocak Pazartesi akşamı saat 20.00'de Büyük Salonda "Üç Bas" konseri verilecek. Tuncay Kurtoğlu, Zafer Erdaş ve Tevfik Rodos'un görev alacağı konserde piyano sanatçısı Cemile Cabbarova da bulunacak.

Sergiler

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde fotoğraf sanatçısı Metin Cansız'ın fotoğraflarından oluşacak "Işıksu" konulu sergi 19 Ocak akşamı açılacak. Sergi 14 Şubat akşamına kadar açık olacak.

AKM Sanat Galerisinde, Hacettepe Sanat Müzesi Koleksiyonundaki seçmelerden oluşan "Bakış, İz ve Bellek" konulu resim sergisi 1 Şubat akşamına kadar gezilebilecek. Sergide 26 sanatçının eserleri yer alıyor.

Norm Sanat Galerisinde ressam Hülya Ersezgin'in eserlerinden oluşan sergi 30 Ocak akşamına kadar açık kalacak.

Türk Denizciliğinin tanıtılıp sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla İstanbul Deniz Müzesi Komutanlığı ve Güney Deniz Saha Komutanlığı tarafından İnciraltı'ndaki Ege Müze Gemisi'nde açılan "Piri Reis ve Deniz Haritacılığı" konulu sergi, 27 Şubata kadar gezilebilecek.

Konak Belediyesi Alsancak Kültür Merkezinde, 7 akademisyen sanatçıdan oluşan Arbede Grubunun "Distant-Irak" kavramı çerçevesindeki eserlerinden oluşan sergi, 22 Ocakta açılacak. Sergi 4 Şubata kadar görülebilir.

İzmir Resim Heykel müzesinde 120 ressam ve heykeltıraşın büyük sergisi açılacak. Yarın akşam açılacak sergi, 27 Ocak akşamına kadar gezilecek.

Konak Belediyesi Eşrefpaşa Kültür merkezi Sanat Galerisinde, ressam Vildan Doğramacılar'ın resim sergisi açılacak. 20 Ocakta açılacak sergi, 31 Ocak akşamına kadar gezilebilecek.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde, İstanbul modern Sanat Müzesinden seçkilere yer verilecek. 30 eserin yer aldığı sergi hafta içi her gün 10.00-18.00 saatleri arasında görülebilir.

Atölye Akademist'te ressam Soner Göksay'ın yağlı boya eserlerinden oluşan sergi, ay sonuna kadar açık kalacak.

Özgün eserler sunan ressam Ekrem Kahraman, "İkibinbirdensonra İkibindokuzdanönce" resim sergisiyle, Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşuyor. Sergi 26 Ocak akşamına kadar gezilebilecek.

İş Sanat İzmir Galerisinde açılan sanatçı Tekin Koçan'ın resim ve Hüseyin Demir'in ekslibris (kitapseverlerin kitaplarının iç kapağına yapıştırdıkları üzerinde adlarının ve değişik konularda resimlerin yer aldığı küçük boyutlu grafik) sergisi 24 Ocak akşamına kadar görülebilir.

Ressam Sevgi Çekiç'in "İnanna ve Rahibeler" başlıklı resim sergisi, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde 17 Ocak akşamına kadar açık kalacak.

Sergide, sanatçının resimlerinin yanı sıra, seramik çalışmaları da sanatseverlerle buluşuyor.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi
« Posted on: Aralık 15, 2019, 11:26:11 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi e-book, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi programı, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi oyunları, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi e-kitap, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi download, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi hikayeleri, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi resimleri, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi haberleri, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi yükle, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi videosu, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi şarkı sözleri, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi msn, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi hileleri, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi scripti, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi filmi, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi ödevleri, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi yemek tarifleri, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi driverları, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi smf, İzmir'in Haftalık Kültür Sanat Rehberi gsm
Yanıtla #1
« : Ocak 16, 2009, 11:18:35 ÖS »

-LoSS AnGeL-
*
Üye No : 12693
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5276
Mesaj Sayısı : 23.371
Karizma = 45516


sağol

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Kültür Ve Sanat
Genel Kültür.
dangeraus1 4 2741 Son Mesaj Aralık 25, 2011, 02:40:37 ÖÖ
Gönderen : dangeraus1
Eskader, 28 Dalda Verdiği Kültür Sanat Ödüllerini Kazananları Açıkladı
Genel Kültür.
||TeXaS|| 0 662 Son Mesaj Aralık 31, 2011, 02:20:51 ÖÖ
Gönderen : ||TeXaS||
Istanbul'da Kültür - Sanat
Genel Kültür.
||TeXaS|| 0 830 Son Mesaj Ocak 05, 2012, 09:14:09 ÖS
Gönderen : ||TeXaS||
Haftalık Ders Proğramı Tablosu (şirinler)
Photoshop
xxmolinaxx 0 426 Son Mesaj Aralık 02, 2013, 01:29:54 ÖÖ
Gönderen : xxmolinaxx
Haftalık Ders Proğramı Tablosu
Photoshop
xxmolinaxx 0 560 Son Mesaj Ekim 10, 2014, 04:08:40 ÖS
Gönderen : xxmolinaxx


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular