Duyurular
Webcanavari.Net 2oo9 Jingle Videosu Gülmek :)0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni  (Okunma Sayısı: 335 Kere Okundu.)
« : Mart 04, 2015, 02:58:03 ÖS »

-minel-
*
Üye No : 139378
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2459
Mesaj Sayısı : 4.725
Karizma = 5043


İzmir için bütün şehirde 2 gün arama izni
İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün Fırat Çakıroğlu adlı öğrencinin Ege Üniversitesi'nde öldürülmesinin ardından, tüm kentte kişilerin üzerinin ve özel ya da toplu taşıma araçlarının iki gün boyunca aranması yetkisi aldığı ortaya çıktı.

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün Ege Üniversitesindeki kavgada Fırat Çakıroğlu adlı gencin öldürülmesini gerekçe göstererek, şehirdeki en merkezi 11 ilçede 2-3 Mart günü her vatandaşın üzerinin, toplu taşıma araçlarının, trafikte seyreden özel araçların, araçlardaki özel kağıtlar ve eşyaların aranması için karar aldığı ortaya çıktı. Emniyet’in 4-5 Mart günü için de aynı yetkiler için başvuru yaptığı, ancak İzmir 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nden olumsuz yanıt aldığı öğrenildi. Mahkeme kararda, “Yer belirtmeksizin, tüm ilçelerin yazılması suretiyle, doğrudan doğruya tüm vatandaşlar üzerinde arama kararı istenmiş olması, kişilerin Anayasal hükümlerle teminat altına alınmış olan hak ve özgürlüklerini kısıtlar” diyerek, talebi geri çevirdi.

2 VE 3 MART'TA İZİN

İzmir Emniyet Müdürlüğü, Ege Üniversitesi’ndeki olaylarda Fırat Çakıroğlu adlı gencin öldürülmesini gerekçe göstererek, 1 Mart’ta İzmir 2. Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurdu. Bu başvuruda, Çakıroğlu’nun ölmesi nedeniyle şehirde çeşitli eylem ve etkinlikler düzenleneceği, eylemlerde karşıt görüşlü gruplara, güvenlik güçlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına, kamu ve özele ait araçlara saldırıda bulunularak zarar verileceği yönünde bilgiler alındığı ileri sürüldü. Bu nedenle “milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmenin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, suçluların yakalanması, taşınması ve bulundurulması yasak olan her türlü silah ve patlayıcı maddenin tespiti” amacıyla Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Konak ve Narlıdere ilçelerinde kişilerin üstlerinin aranması, her türlü toplu taşıma ve seyreden taşıt araçlarının, özel kağıtlarının ve eşyalarının aranması için 2 Mart saat 06.00’dan 3 Mart 06.00’ya kadar ‘Önleme Arama İzni’ verilmesi istendi. Hakim Fethiye Bilici de aynı gün bu izni verdi.     

4-5 MART İÇİN İZİN TALEBİNE RET     

İzmir Emniyet Müdürlüğü aynı gerekçeyi göstererek, bu kez de 4-5 Mart günleri arasında ve aynı saatler içinde tekrar arama izni istedi. İzmir 3. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Dilek Çeliktaş ise “İzmir Valiliği’nin kararında hiçbir yer belirtmeksizin, hemen hemen tüm ilçelerin yazılması suretiyle, doğrudan doğruya tüm vatandaşlar üzerinde arama kararı verilmesi istenmiş olması karşısında kişilerin Anayasal hükümlerle teminat altına alınmış olan hak ve özgürlüklerini kısıtlayacak bir biçimde genel bir arama kararı verilmesi Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine ve Adli ve Önleme Aramaları Yönetmeliği’ne aykırı olduğundan” talebi reddetti.

 
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni
« Posted on: Ekim 28, 2020, 05:23:55 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni e-book, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni programı, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni oyunları, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni e-kitap, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni download, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni hikayeleri, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni resimleri, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni haberleri, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni yükle, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni videosu, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni şarkı sözleri, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni msn, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni hileleri, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni scripti, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni filmi, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni ödevleri, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni yemek tarifleri, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni driverları, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni smf, Izmir Için Bütün Şehirde 2 Gün Arama Izni gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Ankara 'dan Basemode Oluşumunun Yayınlanma Izni Olan Neredeyse Bütün Şarkılar
Rap Mp3
Robert 4 985 Son Mesaj Eylül 02, 2010, 05:36:05 ÖS
Gönderen : Hephaestus
Bütün Gün Uyuklamamak Için Sahurda Patates Yiyin
Sağlık
Furkan 0 565 Son Mesaj Eylül 04, 2008, 10:54:46 ÖÖ
Gönderen : Furkan
Bütün Kadınlara Hakları Için El Kitabı
Kadınca
Mavi_Kiyamet 0 513 Son Mesaj Kasım 25, 2011, 07:20:32 ÖS
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Çocuklar Için Köyde Yaşamak Şehirde Yaşamaktan Daha Iyidir? Buna Katılıyor Musun
Münazara
elze 0 1655 Son Mesaj Nisan 06, 2012, 02:46:49 ÖS
Gönderen : elze
Doğum Izni Ve Süt Izni
Kadın Hastalıkları
Honey_Face 0 445 Son Mesaj Ocak 21, 2013, 03:05:44 ÖS
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular