Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda  (Okunma Sayısı: 124 Kere Okundu.)
« : Kasım 02, 2018, 04:51:25 ÖS »
Avatar Yok

deltafx
*
Üye No : 155148
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 831
Mesaj Sayısı : 832
Karizma = 11


Türkiye’nin ürettiği yerli teknolojilerin hayata geçmesine öncülük eden Arıkovanı, engel tanımayan bir girişimi daha vitrinine taşıyor. İşitme engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıran akıllı saat Sense Watch, ses dalgalarını titreşime dönüştürüyor. Ses tipi ve yön algılama özelliği de bulunan Sense Watch, çeviri yapıyor ve sesleri yazıya döküyor.

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, işitme engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak bir girişime ev sahipliği yapıyor. Akıllı saat sense watch, teknolojiyle engellere meydan okuyor. Duyma problemi yaşayan bireylerin çevresini,  arkadaşlarını ve diğer her şeyi daha iyi anlamasına yardımcı olacak akıllı saat Sense Watch, Arıkovanı’nda fonlanıyor.
Sesleri yazıya döküyor
Ses dalgalarını titreşime dönüştüren Sense Watch, aynı zamanda çevredeki sesleri algılayıp yazıya çeviriyor ve tüm akıllı cihazlarla entegre çalışabiliyor. Sense Watch sesin tiplerini ve yönünü algılayabilme özelliği taşırken, diğer yandan da çeviri yapabiliyor ve konuşmaları titreşim diline çevirerek titreşimden duyma engelli bireyler  için yeni bir dil oluşturuyor. Teknoloji, yeterli desteğe ulaştığında hayata geçirilecek.
Müziği herkes hissetsin
Sense Watch ile en sevilen şarkıları hissederek onlara eşlik etmek, müziğin ritmine ayak uydurmak mümkün olacak. Evde kapının çalışı ya da bebeğin ağlamasından haberdar olmaya imkan sağlayan Sense Watch, kitap içerikleri, dergi ve gazete özetlerini de içeriyor. Film efekt ve  seslerini hissetmeye yardım ediyor. Tüm akıllı cihazlardan veri alabilen Sense Watch, akıllı televizyon ve akıllı tahtalar ile birlikte kullanılarak eğitimi daha etkin hale getirebiliyor. Dileyen akıllı saati ajanda gibi kullanarak otobüs saati, hava durumu ve sosyal etkinlikler hakkında bildirimler alabiliyor. Araçla entegre edilerek daha güvenli bir sürüş sunan Sense Watch’un uyarı sistemi ile sokakta daha güvenli yürüme imkanı sunuluyor. Cihaz ayrıca diğer Sense Watch kullanıcıları ile iletişime kurmaya da yardım ediyor.

Sense Watch’un Arıkovanı’nda hedefine ulaşabilmesi için 28 gün kaldı ve 140 bin TL’ye ihtiyaç var.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.122


View Profile
Re: Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda
« Posted on: Eylül 18, 2019, 10:48:02 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda e-book, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda programı, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda oyunları, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda e-kitap, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda download, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda hikayeleri, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda resimleri, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda haberleri, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda yükle, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda videosu, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda şarkı sözleri, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda msn, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda hileleri, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda scripti, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda filmi, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda ödevleri, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda yemek tarifleri, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda driverları, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda smf, Işitme Engellilerin Yol Arkadaşı ‘akıllı Saat’ Arıkovanı’nda gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular