Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor  (Okunma Sayısı: 594 Kere Okundu.)
« : Ekim 22, 2010, 06:01:02 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55160


Dünyaca ünlü sanatçıların çocuklarının doktorluğunu yapan Harvey Karp, İncirlik Üssü'nde görevli Amerikalı doktorlar, ve özel hastane doktorlarız ve sağlık çalışanlarından


"Mutlu Bebek Yetiştirmek" ve "Mahallenin En Mutlu Yumurcağı" adlı kitaplarıyla tüm dünyanın yakından tanıdığı Amerikalı Çocuk Doktoru Harvey Karp, İncirlik 39 th Medical Group'un davetlisi olarak Adana'ya geldi.

Bir özel hastanenin hekim ve sağlık personellerinin de davetli olduğu konferansta Dr. Karp, ağlayan bebeği anlayıp, nasıl sakinleştirilebileceğini sunumla anlattı. Dr. Karp'a göre, bir bebeği sakinleştirmenin en etkili yolu, bebeği kundaklayıp yan yatırmak ve kendini anne karnında hissetmesini sağlamak için kulağına şşşşşşş diye fısıldamak.

Dünyaca ünlü sanatçıların çocuklarının doktorluğunu yapan Harvey Karp, İncirlik Üssü'nde görevli Amerikalı doktorlar, ve özel hastane doktorlarız ve sağlık çalışanlarından oluşan kalabalık guruba, ağlayan bebeği sakinleştirmenin yollarını anlattı. Sempatik tavırları, bebek ağlama seslerini taklitleriyle anlatan Dr. Karp aslında ağlayan bir bebeği susturmak için fazla çaba saf etmeye gerek olmadığını söyledi. Hekim ve Sağlık Personeliyle sık sık diyaloga giren Dr. Karp, "Bebekleri Türkler'in yaptığı gibi kundaklayarak susturmak mümkün, ancak çok sıkmamak lazım" dedi.

"Bebeğimiz ağlayınca biz ebeveynler sinir oluruz. Ancak unutmamak gerekir ki, bir bebek ağlıyorsa mutlaka sebebi vardır. Öncelikle siz sakin olup bebeğinizi anlamaya çalışın" önerisinde bulunan Amerikalı Dr. Harvey Karp, ağlayan bebeği susturmanın 5 altın kuralını şöyle sıraladı;

"Ağlayan bir bebeği susturabilmenin birinci kuralı kundaklamak. Türkler'in sıklıkla kullandığı bu yöntem bebekler üzerinde oldukça etkili. Ancak, kundak bebeği rahatsız edecek kadar sıkı sarılmamalı. Ve bebek en az 5 aylık olana kadar da kullanılmalı. Ayrıca bebeğin odasının tamamen sessiz olması da yanlış.

O dengeyi iyi korumak lazım. İkinci kural, bebeği yan çevirmek; bebeğinizi kucağınızda yan yatırıp yüzü aşağıya bakacak şekilde tutun. Üçüncü kural, şşşşşşşş demek; ağlayan bebeği sakinleştirmenin bir adımı da kulağına fısıldamak. Şşşşşş sesi çıkarmak bebeğinizi rahatlatacaktır. Bu ses bebeğinize, anne karnındaki sesi hatırlatacağı için ağlamaya son verip bu sesi dinleyecektir. Dördüncü kural hafifçe sallamak; bebeğinize anne karnındaki ortamı hatırlatacak bir başka hareket ise hafifçe sallamak. Başını jöle gibi elinizin altında hafifçe çok sarsmadan sallayın. Beşinci kural emmesini sağlamak; emzik kullanmak. Bebek bu eylemi yapınca inanılmaz mutlu olup ağlamaya son verecektir"

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor
« Posted on: Aralık 11, 2019, 04:49:01 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor e-book, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor programı, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor oyunları, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor e-kitap, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor download, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor hikayeleri, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor resimleri, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor haberleri, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor yükle, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor videosu, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor şarkı sözleri, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor msn, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor hileleri, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor scripti, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor filmi, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor ödevleri, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor yemek tarifleri, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor driverları, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor smf, Işin Sırrı: ' Şşşşşş ' Demekten Geçiyor gsm
Yanıtla #1
« : Ekim 22, 2010, 06:36:48 ÖS »

-LoSS AnGeL-
*
Üye No : 12693
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5276
Mesaj Sayısı : 23.371
Karizma = 45516


vay be Zuhahaha Türkler doğru yapıyor .d

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
Yanıtla #2
« : Ekim 22, 2010, 06:39:51 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55160


evet Nanik-Nanik :P
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular