Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği  (Okunma Sayısı: 1192 Kere Okundu.)
« : Aralık 26, 2014, 10:05:04 ÖÖ »

-minel-
*
Üye No : 139378
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2459
Mesaj Sayısı : 4.725
Karizma = 5043


İş dünyasında kendinize olan güveninizi artıracak 8 kişilik özelliği

Kendiniz, yetenekleriniz ve neyi başarıp neyi başaramayacağınızla ilgili diğer insanların sözlerine ya da görüşlerine gereğinden fazla değer vermek doğru olmayabilir. Bu noktada bir bilene danışmak ile kendinizden şüphe etmek arasında ince bir çizgi yer alıyor.


Özellikle bir girişimci olmak istiyorsanız ya da hali hazırda bir girişimciyseniz kendi deneyimlerinize, onlardan çıkardığınız derslere ve kendi önsezilerinize güvenmeniz başarılı olmanızı sağlayabilir.

İşte size kendinizden şüphe etmeyi bırakıp, kendinize güvenmeye başlamanız için 8 önemli sebep.

1. Görünüşe aldanmamak

Başkalarının sizden daha iyi giyiniyor olmaları, web sitelerinin daha süslü bir tasarımı olması ya da iş kartlarının daha iyi bir dizayna sahip olması, onların sizden daha akıllı ya da becerikli oldukları anlamına gelmiyor. Karşınızdaki kişilerin kendilerini sunuş şekillerine aldanarak kendinizden şüphe etmemelisiniz.

2. Kendinizi geliştirmek


Günümüzde her türlü bilginin internette paylaşıldığı bir çağda yaşıyoruz. Bir konuda yeterince iyi olmadığınızı ya da yeterli bilgi sahibi olmadığınızı düşünüyorsanız bu bilgiye ulaşmaktan ve kendinizi geliştirmekten çekinmeyin.

3. Kararlarınızın sonuçlarına katlanmak

Bazen diğer insanların fikirleri doğrultusunda hareket etmek, sorumluluğu onlara yıkmanın bir yoludur. Böylece eğer bir şey ters giderse elimizin altında suçlayabileceğimiz birileri olur. Ancak başarılı olmak için kendi hayatınız ya da işiniz ile ilgili inisiyatif almaktan ve aldığınız kararların sonuçlarına katlanmaktan kaçınmamalısınız.

4. Verdiğiniz kararların arkasında durmak

Aldığınız kararlar başka insanların da hayatını etkiliyorsa, o insanlara gerekli açıklamaları yaparak onları ikna etmenin de işin bir parçası olduğunu unutmamalısınız.

5. Hata yapmaktan çekinmemek

Sezgilerinize güvenip de yanılmaktan ya da aldığınız bir kararın kötü şekilde sonuçlanmasından korkmamalısınız. Önemli olanın, hatalarınızdan ders çıkararak aynı hatayı tekrar yapmamak olduğunu göz ardı etmemelisiniz.

6. Sezgilerinizi geliştirmek


Öğrenme sürecinin deneme-yanılma yoluyla gerçekleştiğini düşünecek olursak, kendinize, sezgilerinizi kullanmak ve onları geliştirmek için bir şans vermekten kaçınmamalısınız.

7. Kendi kararlarınızı uygulamak

Kendi kararlarınızı almak sizi sorumluluk sahibi, sezgileri güçlü bir insana dönüştürebilir. Karar almaktan kaçınmak ve hayatınız ya da işinizle ilgili önemli konuları diğer insanların insafına bırakmak ise sizi, zamanla en ufak kararı bile almaktan korkan bir insana çevirebilir. Özellikle yeni bir girişimin eşiğindeyseniz başarılı olmanızı sağlayacak en önemli etken kendinize olan güveninizdir.

8. Ayırt edici olmak

Konu hayatınızla ya da işinizle ilgili önemli konularda tavsiye almak olunca, kime güvenip kime güvenemeyeceğinizi bilmeniz önem taşıyor. Uzmanlığına, karakterine ya da görüşlerine güvenebileceğiniz ve sizi tanıyan kişilerin tavsiyelerini uygulamak size yardımcı olabilir.

Nazlı Alan-Sosyal Medya

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği
« Posted on: Nisan 04, 2020, 04:06:00 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği e-book, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği programı, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği oyunları, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği e-kitap, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği download, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği hikayeleri, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği resimleri, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği haberleri, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği yükle, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği videosu, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği şarkı sözleri, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği msn, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği hileleri, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği scripti, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği filmi, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği ödevleri, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği yemek tarifleri, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği driverları, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği smf, Iş Dünyasında Kendinize Olan Güveninizi Artıracak 8 Kişilik Özelliği gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Aşka Inancınızı Artıracak 40 Şey
Kadınca
Mavi_Kiyamet 0 428 Son Mesaj Aralık 12, 2011, 02:37:16 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Kendinize Olan Inancınızı Güçlendirin
Kariyer ve Kişisel Gelişim
Mavi_Kiyamet 0 367 Son Mesaj Eylül 05, 2013, 08:42:01 ÖS
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Güveninizi Hemen Kaybetmeyin
Kariyer ve Kişisel Gelişim
Mavi_Kiyamet 0 349 Son Mesaj Ekim 13, 2013, 02:12:58 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Tabletinizin Pil Ömrünü Artıracak 5 Ipucu
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
sanane_61 0 312 Son Mesaj Nisan 05, 2014, 10:59:49 ÖS
Gönderen : sanane_61
Facebook, Snapchat’in Ana Özelliği Olan Kaybolan Paylaşımları Test Ediyor
Network ve İnternet
-minel- 0 489 Son Mesaj Aralık 11, 2014, 12:06:03 ÖS
Gönderen : -minel-


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular