Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: İnsan Sesinin Duygusal Değeri  (Okunma Sayısı: 781 Kere Okundu.)
« : Aralık 31, 2007, 04:44:19 ÖS »

saklı düşlerim
*
Üye No : 171
Yaş : 27
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 582
Mesaj Sayısı : 3.198
Karizma = 1652


İnsan Sesinin Duygusal Değeri
İnsanı insanca hareket ettiren özelliklerden belki de en önde geleni sestir.Ses kişinin ruhsal ve zekâ ile ilgili özelliklerini sonsuz imkanları ile ortaya koyar.

Ruhsal yapımızın dışarıya aksetmesinde en büyük araç olduğundan,bunun değerini bilenler elinde kişiliklerinin maddi ve manevi oluşumunu güçlendirir.

Her türlü duygumuzu ifade için kullandığımız kelimeler ses ile istenilen renge bürünerek,bu duygularımızı daha da etkili bir hale sokar.Büyük devlet adamları ,kumandanlar,krallar ve imparatorlar belki de bu büyüklüklerini birazda seslerinin özelliklerine borçlu idiler.Eski Roma imparatorları halka,ordularına konuşma yapacakları zaman özel bir kişi elindeki trampet ile,flüte benzer bir musiki aleti ile çıkış notası verirdi.Adeta şantöze ses ayarı yaptırmak gibi.


Sokrates kişileri sesleri ile değerlendirirdi."Konuş ;kim olduğunu ,ne olduğunu söyleyeyim".

Ses,kimi zaman merhameti,kimi zaman nefreti,sevgiyi,kini,ümitsizliği,sevinci,acı ve aşkı kolayca ortaya koyar.Hatta bazen aynı kelimenin muhtelif şekli bütün bu anlamları doğurabilir.

Sesin bu özelliği,kişiye özel varlığı,onun tınısı dediğimiz duygusal kılıftan doğmaktır.Bu kılıf,renklendirme özelliği her kişide vardır.Bütün iş bunun varlığını bilmekten,bilincine varmaktan ve iyi kullanmaktan doğan kelimeler insan sesinin rengine bürünmekle canlılık ve hayatiyet kazanır,bu hayatın,yaşamanın esasını teşkil eder.Kelimelerde ses ile daha anlamlı hale gelir.Yerinde kullanılan kelime bir de istenen ses tonunua haiz olursa daha etkili olur.İnsan sesi his ve düşüncelerimizi ortaya koyarken hiçbir zaman otomatik olarak çalışmaz.Vücudumuzun birçok organları otomatik olarak çalışmaktadır. Kalbimiz,bağırsaklarımız,böbreklerimiz gibi bunların çalışmalarını biz isteyerek değiştiremeyiz.Fakat sesimiz bir noktaya kadar bilincimizle,istememizle değiştirebilir.Bilincimiz istediği kelimeyi seçer ve istediği şekilde söyleyebilir.

Kelime kutsal ve hissi özellikleri,mimik hareketlerini ve sesi kazanması iel kişinin özelliği ortaya çıkar Ruhsal heyecan sadece en iyi kelimeyi kullanmakla bakışla,el ve vücut hareketleri ile duruşla değil fakat kelimedeki ses,aksan ve renk ile ifade edilir.


Eğer seste ileri decede bir hissi taraf varsa bu takdirde kelimeler artık şarkı ismi alır ve yine kelime ile anlatılan hissi davranış ileri decede artar ve değer kazanır.

İnsan sesi ister konuşma olsun ister müzikal bir ifade aldığı şarkıda olsun aslında bir takım adelelerin fiziksel ve fizyolojik çalışması sonucu doğmaktadır.

Gerek konuşmada gerekse şarkı söylemede bu fiziki ve fizyolojik çalışma aynıdır.Konuşma sesi ile şarkı sesi arasındaki fark şuduronuşma sesinde ses titreşimleri (ses dalgaları) kısıtlı aralıklardadır ve müzikal aralıklara uymaz.Gayri muntazamdır.O halde şarkı veya müzikal sesi şöyle tarif edebiliriz.

Sesin muntazam aralıkı müzikal kurallara uyarak,geniş bir frekansı kapsar ve ritmik bir şekilde çıkarılmasına müzkal ses ismi verilir.Bunun aynı şekilde lirik ve şiirle ilgili kelimelerle ifadesine de şarkı ismi verilir.

Ses çıkarmakta ve netice olarak şarkı söylemekte yukarıda belirtildiği gibi fizik ve fizyoloji kanunları esas olduğuna göre insan sesini en iyi çıkarabilmek ve bu sesi müzikal bir şekilde ifade edebilmek için sesin bu iki özelliğini iyi bilmek lazım gelecektir.Bu bakımdan bundan sonraki bölümlerde ;

1-Sesin fiziksel kanunları
2-Sesin çıkarılmasındaki fizyolojik kanunları gözden geçirmek zorunda kalacağız.


Sesin fiziksel özellikleri ister müzikal enstrumalarla ister insanda olsun aynıdır,değişmez.Fakat sesin fizyolojik kanunları birçok özellikleri kapsamaktadır.Burada evvela ses çıkaran ve sesin çıkmasına yardım een organları gözden geçireceğiz.Sonra bu organların normal şartlar altında nasıl çalıştığını göreceğiz.Bunların iyi kullanılmaları,bozukluklarına mani olunmaları (hastalık) ayrı bir konu olacaktır.


Ağlamak Yok Küçük Kız...Hani Söz Vermiştin
Ağlamak Yok Diye. Bak Gözlerin Dolmaya Basladı.. Sen Alışmamış Mıydın Ayrılıklara? Hadi Dön
Sırtını Dünya'ya Arkana Bakmadan Çek Git! Elveda Deme Dostlarına...Sadece
"BELKI" De Yaşlı Gözlerle "BELKI"....!''

.İsyAnkArIm bu hAyAtA...

∂!Lεr!м sąą∂εt!η ∂ε ßüץük 0Lur $εrεfs!zL!ğ!η ką∂ąr....

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
вιzє υℓαşмαк ιçιη вυяαуα тıкℓαуıη
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.160


View Profile
Re: İnsan Sesinin Duygusal Değeri
« Posted on: Mayıs 27, 2020, 02:57:37 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: İnsan Sesinin Duygusal Değeri e-book, İnsan Sesinin Duygusal Değeri programı, İnsan Sesinin Duygusal Değeri oyunları, İnsan Sesinin Duygusal Değeri e-kitap, İnsan Sesinin Duygusal Değeri download, İnsan Sesinin Duygusal Değeri hikayeleri, İnsan Sesinin Duygusal Değeri resimleri, İnsan Sesinin Duygusal Değeri haberleri, İnsan Sesinin Duygusal Değeri yükle, İnsan Sesinin Duygusal Değeri videosu, İnsan Sesinin Duygusal Değeri şarkı sözleri, İnsan Sesinin Duygusal Değeri msn, İnsan Sesinin Duygusal Değeri hileleri, İnsan Sesinin Duygusal Değeri scripti, İnsan Sesinin Duygusal Değeri filmi, İnsan Sesinin Duygusal Değeri ödevleri, İnsan Sesinin Duygusal Değeri yemek tarifleri, İnsan Sesinin Duygusal Değeri driverları, İnsan Sesinin Duygusal Değeri smf, İnsan Sesinin Duygusal Değeri gsm
Yanıtla #1
« : Mart 10, 2008, 01:04:05 ÖS »

ebru_cq
*
Üye No : 719
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 418
Mesaj Sayısı : 3.965
Karizma = 4018


payLaşım için Sağol.
Yanıtla #2
« : Mart 10, 2008, 01:22:08 ÖS »

BbuSHhHeE
*
Üye No : 1446
Yaş : 30
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 130
Mesaj Sayısı : 4.553
Karizma = 12372


paylaşım için teşekkürler Gülmek :)
Yanıtla #3
« : Nisan 10, 2008, 01:24:15 ÖÖ »

Robert
*
Üye No : 1863
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 1356
Mesaj Sayısı : 8.025
Karizma = 40290


Paylaşım için Sağol. .. Emeğine Saglık.
Yanıtla #4
« : Mayıs 31, 2008, 06:53:48 ÖS »

xxRuzqaRxx
*
Üye No : 2
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 1920
Mesaj Sayısı : 13.556
Karizma = 56


saoql paylaşm için emeqine saqlık

Siz ne derseniz deyin Ne yaparsanız yapın ben dimdik duruyorum ~ Arkamdan vurun, aldatın, hakaret edin, isterseniz zamanla yerle bir edin Ama ben hepinzle baş edicek kadar `GÜÇLÜYÜM ! Sanal alem oyun aleminiz ,
İlahi sizler ;
Aileniz kreşe göndereceği yere ,Sizi sanal aleme salmış !
Şimdi hepiniz yerle birsiniz ama ayakta olan benim - Kaçınız gerçekten oturup dinlediniz ki içimdeki beni ?
Size göre kişilk değil, dişilik önemli değilmi ~
UMRUMDA BİLE DEĞİLSİNİZ ~
SİZ KİMSİNİZ Kİ TAKICAM SİZİ ?
Verdiğiniz değer kadar huzur veririm size .
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Seven Kadının Değeri Neden Bilinmez ?
Kadınca
Mavi_Kiyamet 0 444 Son Mesaj Ekim 28, 2011, 08:26:54 ÖS
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Değeri Çok Fazla Olan Bütün Kadınlara..
Kadınca
Mavi_Kiyamet 0 414 Son Mesaj Kasım 17, 2011, 12:33:21 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet
C Değeri Muamması
Biyoloji
Anqel* 0 376 Son Mesaj Ocak 27, 2012, 02:33:12 ÖS
Gönderen : Anqel*
Insan Sesinin Oluşumu
Serbest Kürsü.
-o_o-GökhaNur-o_o- 6 3009 Son Mesaj Mayıs 01, 2012, 06:27:29 ÖS
Gönderen : mrk
Su Kadar Değeri Yok
Dini Hikayeler
SaviorAngel 0 338 Son Mesaj Ocak 01, 2015, 03:59:26 ÖS
Gönderen : SaviorAngel


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular